Panevėžiečiai perrašė Lietuvos istoriją (foto galerija)

Panevėžio „Montuotojo“ stalo tenisininkai šių metų čempionate laimėjo visus 15 žaistų susitikimų ir iškovojo aukso medalius.

Lietuvos komandiniame aukščiausiosios lygos vyrų stalo teniso čempionate šeštąjį kartą iš eilės „Montuotojas“ tapo stipriausia šalies ekipa.

Per visą šalies čempionatų istoriją to nepavyko padaryti nė vienai kitai mūsų šalies komandai. Iki šiol penkis kartus iš eilės Lietuvos čempione buvo pavykę tapti Vilniaus „Elektrono“ komandai, kuri triumfavo 1975–1979 metų sezonais.

Virusas panevėžiečių nepajudino

Praėjusią savaitę Lietuvos stalo teniso asociacijos vykdomojo komiteto sprendimu šalies vyrų bei moterų čempionatai dėl koronaviruso pandemijos baigti anksčiau laiko. „Montuotojo“ vyrų stalo teniso komanda šiame sezone laimėjo visus 15 žaistų susitikimų ir anksčiau laiko užsitikrino teisę žaisti finale.

Šių metų Lietuvos komandiniame aukščiausiosios lygos vyrų stalo teniso čempionate varžėsi dvylika kolektyvų. Pirmajame varžybų etape visos komandos tarpusavyje sužaidė po kartą, o po to šešios pajėgiausios ekipos tęsė kovą dėl apdovanojimų. „Montuotojo“ komanda pirmajame čempionato etape laimėjo visus 11 susitikimų, o antrajame – dar 4.

Šiame sezone „Montuotojo“ garbę gynė Paulius Gūra, Valdas Martinkus, Jokūbas Biveinis bei legionierius iš Baltarusijos Vladislavas Ruklecovas.

Iki reguliariojo sezono pabaigos panevėžiečiams buvo likę sužaisti dar vieną susitikimą su Vilniaus B. Balaišienės STK, tačiau nepaisant jo baigties, mūsų miesto atstovai jau buvo užsitikrinę reguliariojo sezono nugalėtojų vardus. Realiausias varžovas kovoje dėl aukso medalių buvo Vilkaviškio „Rytas-1“. Komandoms, kurios sužaidė mažiau susitikimų, buvo nuspręsta pridėti 1,5 taško.

Turnyro lentelė (vieta, komanda, žaisti susitikimai, partijų santykis, pergalės)

Tęsia spurtą nuo 2015 metų

Panevėžiečiai per šešerius metus Lietuvos aukščiausiosios lygos čempionate, įskaitant ir šių metų sezoną, sužaidė 100 susitikimų, iš kurių laimėjo net 96.

„Komandos žaidėjai viso sezono metu išlaikė gerą sportinę formą. Per keletą metų išsiugdėme nugalėtojų mentalitetą, todėl tuose susitikimuose, kur vykdavo labai atkakli kova, dažniausiai iškovodavome pergales. Norėjosi sportiniu principu įrodyti savo pranašumą prieš varžovus, bet šiuo metu visame pasaulyje sporto varžybos sustabdytos. Kita vertus, mes nusipelnėme aukso medalių, nes šiemet laimėjome absoliučiai visus susitikimus, įskaitant ir mačus prieš pagrindinius varžovus. Esame dėkingi ilgamečiam „Montuotojo“ įmonės vadovui Antanui Katinui, kuris jau eilę metų mums padeda. Viena iš sėkmingo žaidimo priežasčių – labai draugiškas ir darnus mūsų kolektyvas“, – reziumuodamas sėkmingą sezoną „Sekundei“ sakė komandos vadovo pareigas nuo 2005 metų einantis Valerijus Rezanovas.

„Montuotojo“ komandos atgimimas prasidėjo 2013 metais. Tada ši komanda, kuriai atstovavo Paulius Gūra, Arūnas Kulikauskas ir Bronius Kišūnas, užėmė pirmąją vietą šalies antrosios lygos pirmenybėse ir iškovojo teisę rungtyniauti aukštesniame divizione.

2014 metai panevėžiečiams taip pat buvo sėkmingi. „Montuotojo“ ekipa, kurią papildė Valdas Martinkus, triumfavo Lietuvos pirmosios lygos pirmenybėse ir iškovojo kelialapį į aukščiausiąją lygą.

Stipriausiųjų šalies komandų grupėje 2015 metais „Montuotojas“ nustebino stalo teniso specialistus ir tapo Lietuvos čempionu. Finale panevėžiečiai 5:2 įveikė Kauno NVL stalo tenisininkus.

Nuo tada tęsėsi „Montuotojo“ komandos dominavimas ir ji visuomet tapdavo stipriausia Lietuvoje. 2016 metų finale „Montuotojas“ 5:2 nugalėjo Kelmės „Topsą“, 2017-aisiais 5:1 – Jonavos STK, 2018-aisiais 5:4 – Vilkaviškio „Rytą“, 2019-aisiais 5:3 – Klaipėdos „Salą“.

Per pastaruosius šešerius metus „Montuotojo“ komandos sudėtyje visus šešis kartus šalies čempionu tapo vienintelis P. Gūra. Penkis sykius aukso medalį iškovojo V. Martinkus.