Panevėžiečiai nusileido šalies čempionams

Šįvakar Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate Panevėžio „Lietkabelis“ (7/5) išvykoje susitiko su Kauno „Žalgiriu“ (10/1). Susitikimą rezultatu 84:70 laimėjo kauniečiai (18:15, 19:16, 28:20, 19:19).

Rungtynes Kaune sėkmingiau pradėjo „Lietkabelio“ krepšininkai. Po dviejų Nikolos Radičevičiaus ir vieno Džordže Gagičiaus metimų svečiai pirmavo rezultatu 6:0. Aikštėje vyravo klampus, gynybinis krepšinis. Įpusėjus pirmajam mačo ketvirčiui panevėžiečiai pirmavo minimalia persvara 8:7. Baigiantis pirmojo kėlinio laikui „Žalgirio“ legionierius iš Latvijos Janis Strelniekas pataikė tolimą metimą, po kurio kauniečiai pirmavo 18:15. Beje, pirmajame ketvirtyje J. Strelniekas pataikė tris tritaškius metimus ir pelnė pusę kauniečių ekipos taškų.

Lygi kova vyko ir antrajame susitikimo ketvirtyje. Jame sužaidus pusę laiko „Žalgirio“ persvara siekė vos vieną tašką – 25:24. Artėjant šiam kėliniui artėjant prie pabaigos šalies čempionams pavyko įgyti kiek didesnį pranašumą. Poilsio komandos išėjo „Žalgirio“ ekipai pirmaujant rezultatu 6 taškų skirtumu 37:31.

Antrosios rungtynių pusės pradžioje tritaškį metimą pataikė Džordže Gagičiaus ir tai buvo pirmasis tikslus aukštaūgio tolimas metimas vilkint „Lietkabelio“ marškinėlius. Nepaisant to, po kelių akimirkų „Žalgirio“ komanda pirmą sykį šiame mače įgijo dviženklę persvarą (44:34), kurią vėliau padidino iki 17 taškų – 60:43. Po trijų kėlinių aikštės šeimininkai pirmavo rezultatu 65:51.

Ketvirtajame kėlinyje panevėžiečiai nenuleido rankų. Po Panagiočio Kalaitzakio dėjimo iš viršaus kauniečių parsvara sumažėjo iki 7 taškų – 73:66. Vis dėlto, pasivyti daugkartinių Lietuvos čempionų „Lietkabelio“ krepšininkai neįstengė. Rungtynes rezultatu 84:70 laimėjo Kauno „Žalgiris“.

„Žalgiris“: Janis Strelniekas 23, Edgaras Ulanovas 15, Regimantas Miniotas 13, Tyleris Cavanaugh 10, Zoranas Dragičius 8.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 19, Nikola Radičevičius 13, Gabrielius Maldūnas ir Džordže Gagičius – po 8.

Artimiausias rungtynes „Lietkabelis“ žais gruodžio 8 dieną. Europos taurės turnyre panevėžiečiai namuose susitiks su Badalonos „Juventut“ krepšininkais. Susitikimas „Cido“ arenoje prasidės 19 valandą.