Panevėžiečiai jau ne pirmą kartą Savivaldybės prašo, kad po masinių švenčių juos į namus išvežiotų maršrutiniai autobusai. I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Panevėžiečiai norėtų ilgiau panaktinėti

Panevėžiečiai norėtų ilgiau panaktinėti

Iki paryčių šėlti didžiuosiuose Panevėžio renginiuose norėtų ne tik jaunimas, bet ir senjorai. Tačiau šie priversti rinktis lovą namuose, nes naktį miestas lieka beveik be maršrutinių autobusų.

Skaitytojų pasiūlyta tema

Sulaukti fejerverkų

Ant Panevėžio savivaldybės stalo ne pirmą kartą patenka pasiūlymas po masinių švenčių per naktį organizuoti viešojo transporto paslaugas. Tokį pageidavimą panevėžiečiai pareiškė ir prieš metus vykusioje viešojoje apklausoje dėl Panevėžio autobusų parko darbo kokybės.

„Mes, pensininkai, pasikalbame tarpusavyje, kad būtų gera nors kartą iki galo pasėdėti liaudiškos muzikos varžytuvėse „Kapelmaušis“, Joninėse, Panevėžio gimtadienio šventėje, kad nors kartą galėtume sulaukti jo fejerverkų. Bet tenka nusiminus sėsti į paskutinį miesto maršrutinį autobusą ir keliauti namo taip ir nesulaukus renginio pabaigos“, – sako Nemuno gatvėje gyvenanti Angelė.

Anot jos, vyresni panevėžiečiai turi daug laisvo laiko ir labai norėtų pasimėgauti viešuoju miesto gyvenimu, tačiau jų galimybes riboja maršrutinių autobusų važiavimo laikas. Šie vėlai vakare rieda tik vienu kitu maršrutu.

„Kitos galimybės pensininkai keliauti neturi – tik autobusu. Dieną daug jais važinėjame, bet norėtume miestą pamatyti ir naktį“, – skundėsi kalbantis kaip tik dar viename Panevėžio reprezentaciniame renginyje buvusi Angelė.

Svarstoma galimybė

Savivaldybės įmonės Panevėžio autobusų parko direktorius Arnoldas Gražys tvirtina bandymų organizuoti naktinius reisus po švenčių jau buvus. Tokios paslaugos, anot jo, dažniausiai nuostolingos.

„Kiek tokių naktinių reisų po švenčių organizavome, nepasiteisindavo. Bet jei poreikis būtų ir susidarytų keleivių, būtų galima kreiptis į Savivaldybę, ji derina mūsų maršrutų eismo grafikus“, – sakė A. Gražys.

Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus specialistės Inos Urbonavičienės teigimu, netrukus pradės dirbti neseniai Savivaldybės įsteigta viešoji įstaiga „Panevėžio keleivinis transportas“. Tuomet, pasak I. Urbonavičienės, laukiama daugiau viešojo transporto sektoriaus galimybių ir naujovių. Planuojama diegti elektroninio bilieto ir informacinę sistemą, tobulinti maršrutus, taip pat tvarkaraščius, organizuoti bilietų gamybos, platinimo, Autobusų parko veiklos kontrolę, rengti investicinius projektus transporto infrastruktūrai gerinti.

„Siūlymai dėl autobusų maršrutų po švenčių irgi buvo svarstyti. Gal ateityje ir atsiras galimybė organizuoti naktinius ar vakarinius maršrutus. Jie paprastai nuostolingi, tad ir bilietų kainos tokiuose autobusuose turėtų būti atitinkamos“, – teigė I. Urbonavičienė.

Keleivių mažoka

Po šį rugsėjį vyksiančio Panevėžio gimtadienio, anot I. Urbonavičienės, kaip ir pernai, panevėžiečiai bus išvežiojami autobusais.

„Pernai tuoj pat po renginio, suderinus su šventės organizatoriais, buvo organizuoti keli maršrutai. Manau, ir šiemet darysime taip pat“, – sako specialistė.

Visgi, jos teigimu, keleivių po praėjusio gimtadienio naktiniuose autobusuose nebuvo itin daug.

Spėjama, kad žmonėms tokia pagalba nebuvo patogi – Savivaldybė nesuskubo gerai apgalvoti, kaip tinkamiau organizuoti naktinius reisus.

Dabar žadama atkreipti daugiau dėmesio, kur ir kada turėtų tokie autobusai važiuoti.

Miesto maršrutiniai autobusai šiuo metu darbą baigia apie 20–23 valandą. Vėliausiai į naktinį reisą išsiruošia pirmojo maršruto vairuotojas, panevėžiečius vežantis J. Janonio–Nemuno gatvėmis.

„Maršrutus organizuojame pagal gyventojų srautus: į miegamuosius rajonus autobusai ilgiau važiuoja, į pramoninius – trumpiau. Viešasis transportas vėlai nebeužsuka į mažai apgyvendintas vietas. Eismo organizavimą lemia išlaidos, juk nuostolius tenka dengti Savivaldybei“, – kalbėjo I. Urbonavičienė.

Komentarai

 • kas taksi atsauke?? vis ant kitu sprando uzsimano …

 • Nelabai reaguoja Panevėžio m. savivaldybės valdantieji dėl gyventojų prašymų, tuo jau įsitikinome, kai buvo prašoma kiek nors pavėlinti paskutinį autobusų maršrutą į SB „Kaubariškis “ . Pagal dabar galiojantį grafiką autobusas išvyksta iš „Kaubariškio “ SB 19,00 val. kada vasarą, dar sodininkai galėtų darbuotis pavakaryje—vietoje
  to turi skubėti, viską mesti ir bėgti į autobusą, nes tai paskutinysis autobusas ir nuo kelio Kupiškis -Panevėžys nėra jokio autobuso į Panevėžį. Štai tokie „patogumai “ pasiūlomi sodininkams….. Šiuo maršrutiniu autobusu naudojasi dar ir kitų SB sodininkai, kuriems irgi labiausiai tiktų , kad maršrutinis autobusas parvežtų sodininkus nors 1 valandą vėliau.

 • Parvežti vakare žmones iš Kolektyvinių sodų būtų patogu organizuoti autobuso maršrutą iki Karsakiškio, nes ten irgi yra
  kolektyvinių sodų. Todėl prašome Panevėžio m. Savivaldybės atsakingus asmenys ir Panevėžio m. autobusų parko vadovus atkreipti dėmesį į sodininkų prašymą ir aptarnavimo kokybę.

 • tai kad sodai jau rajonas ir rajono savivaldybės klausimas, autobusų parkas ten nevažiuoja, o veža privatininkai.O ko savivaldybė atsisakė tokio nenuostolingo reiso, didelė mįslė

  • Į Panevėžio rajono S B važiuoja ne privatininkai, bet PANEVĖŽIO AUTOBUSO PARKO autobusai. KAS vadovauja PARKUI ?????

 • dabar vakarais į Kniaudiškių gatvę (rajoną) iki dešimtos val gali iš miesto cento išvykti o vėliau nėra kuo

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų