Panevėžiečiai neprilygo šalies čempionams

Šiandien FK „Panevėžys“ Lietuvos A lygos čempionato šeštojo turo rungtynes svečiuose žaidė su Marijampolės „Sūduva“. Šį susitikimą panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 0:3 (0:3).

Abi komandos be didesnės žvalgybos pradėjo rungtynes. Mačo pradžioje marijampoliečiai kiek ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau šeimininkų atakos rimtesnių problemų svečiams nekėlė.

6-ąją rungtynių minutę panevėžiečiai surengė greitą ataką, bet Ignas Kružikas iš 20 metrų atstumo šovė virš „Sūduvos“ vartų.

11-ąją susitikimo minutę „Sūduva“ išsiveržė į priekį. Kamuolys po pakelto kampinio baudos aikštelėje atšoko Mihretui Topčagičiui, kuris iš arti be vargo jį pasiuntė į „Panevėžio“ vartus.

Po 6 minučių tas pats M. Topčagičius galva dar kartą pasiuntė kamuolį į svečių vartus. Neįpusėjus pirmajam kėliniui šalies čempionai jau pirmavo rezultatu 2:0.

Po dviejų minučių „Panevėžio“ vartininkas Rafaelis Broetto du kartus iš eilės išgelbėjo savo komandą nuo pavojingų varžovių smūgių.

21-ąją mačo minutę rungtynių arbitras už žaidimą ranka savo baudos aikštelėje skyrė 11 metrų baudinį į svečių vartus. Fantastišką reakciją pademonstravęs R. Broetto atrėmė M. Topčagičiaus smūgį ir neleido Lietuvos čempionams įgyti dar didesnės persvaros.

Pirmaudami dviejų įvarčių persvara šeimininkai rungtyniavo užtikrintai. „Sūduvos“ futbolininkai didžiausią grėsmę keldavo po standartinių situacijų.

Iki pirmojo kėlinio pabaigos likus žaisti 3 minutes „Sūduva“ pirmavo jau rezultatu 3:0. Po tolimo Semiro Kerlos perdavimo kamuolys atiteko M. Topčagičiui, kuris galingai mušė į tolimąjį vartų kampą.

Iškart po pertraukos puikios progos pasižymėti neišnaudojo I. Kružikas, iš dėkingos situacijos smūgiavęs šalia „Sūduvos“ vartų.

Po kelių minučių jau M. Topčagičiaus du pavojingus smūgius atrėmė „Panevėžio“ ekipos vartininkas R. Broetto.

Vėliau žaidimas nurimo ir per likusį laiką pasižymėti abiejų komandų futbolininkams nepavyko. „Sūduva“ įveikė „Panevėžį“ rezultatu 3:0.

Susitikimą su „Sūduvos“ futbolininkais panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Rafaelis Broetto, Lukas Čerkauskas, Vytas Gašpuitis, Justinas Januševskis, Hugo Figueredo, Matheusas Bissi, Ernestas Veliulis (79 min. Rafaelis Floro), Tautvydas Eliošius (62 min. Edenilsonas Bergonsi), Paulius Janušauskas (80 min. Žygimantas Baguška), Sebastianas Vasquezas (62 min. Eimantas Abramavičius), Ignas Kružikas.

Šio sezono A lygos tvarkaraštis buvo sudarytas taip, kad iš pirmųjų 6-erių rungtynių FK „Panevėžys“ namuose žaidė tik vieną sykį, o varžovų aikštėse – net penkis kartus.

Artimiausias A lygos čempionato rungtynes FK „Panevėžys“ žais birželio 28 dieną. Panevėžiečiai namuose susitiks su Gargždų „Bangos“ futbolininkais. Sekmadienį susitikimas „Aukštaitijos“ stadione prasidės 19 valandą.