Panevėžiečiai labiausiai laukia stoties atnaujinimo

Panevėžiečiai labiausiai laukia stoties atnaujinimo

Rugsėjo 21-23 d. vykusioje parodoje „EXPO Aukštaitija“ Panevėžio miesto savivaldybė pristatė 2014-2020 m. ES investicijų laikotarpiu numatytus įgyvendinti svarbiausius bei labiausiai miesto veidą pakeisiančius projektus.

Parodos lankytojai rinko savo laukiamiausią bei reikalingiausią. Tokiu be konkurencijos tapo autobusų stoties atnaujinimas. Už jį balsuota 466 kartus. Už Skaistakalnio parko sutvarkymą – 185, Laisvės aikštės – 148 kartus.
Kiti gyventojų balsai pasiskirstė taip: konservų fabrikas – 137, Kultūros ir poilsio parkas – 129, Senvagė – 127, „Ekrano“ marių pakrantė ir kempingas – 91, Jaunimo sodas – 70, J. Čerkeso-Besparnio sodyba – 38, S. Eidrigevičiaus menų centras – 31. Tad iš viso Savivaldybės stende balsuota 1422 kartus.
Savivaldybė autobusų stoties teritorijos konversijos, pritaikant komercinei ir bendruomenių veiklai, projektą ES finansavimui gauti planuoja teikti rugsėjo pabaigoje-spalio pradžioje. Sprendimą dėl finansavimo Centrinė projektų valdymo agentūra turėtų priimti 2018 m. pabaigoje-2019 m. pradžioje. Statybos prasidėtų kitąmet.
Numatoma rekonstruoti dabartinį autobusų stoties pastatą (Savanorių a. 5): apšiltinti sienas ir stogą, pakeisti langus, sutvarkyti šildymo, gaisrinę, apsaugos sistemas, inžinerinius tinklus, perplanuoti ir sutvarkyti vidaus patalpas. Atnaujintame pastate įsikurtų Turizmo informacijos ir Verslo konsultacinis centrai, atsirastų poilsio bei higienos patalpos, multifunkcė erdvė bendruomenės renginiams bei kt. Preliminari projekto vertė – per 861,2 tūkst. Eur.
Kitu projektu numatyta statyti naują autobusų stoties pastatą. Projektinis pasiūlymas pateiktas vertinti Regiono plėtros tarybai. Paraiška ES finansavimui gauti būtų teikiama 2019 m.
Autobusų stotį laukiamiausiu projektu išrinko ir 515-ojo Panevėžio miesto gimtadienio šventės lankytojai.

Komentarai

 • stotis tipo,kad smagiau būtu patept slides?Jaunimui darykit,darbdavius mulkinkit,kad nerealu čia darbo vietas kurti.

 • Jau kokia gėda ta autobusų stotis… Ypač kai sustoja tarptautiniai autobusai.
  Mačiau, kaip keleiviai žvalgėsi išsigandę. Turbūt galvojo, kad į džiungles pakliuvo.O dar kai į WC nueina… Kiek metų galima kalbėti apie tos stoties remontą??? Ir ne sienas šiltinti reikia, bet pastatyti naują, modernią stotį.

  • Atsakyti
  • tą ir norima padaryti, bet atsiranda visokio plauko konservatorių, kuriems kliūna… Matyt naujovės jiems kaip nuodas

   • Umbraso ,,nuopelnus“ stagnavimo palaikymui pamiršai netyčiukais?

 • Primename, kad Panevėžio m. autobusų stoties atnaujinimo projektas buvo padarytas prie konservatorių. Tačiau dabar atėję kiti į valdžią Tą projektą įkišo į stalčių ir visiškai nori versti viską kitaip, kad tik būtų daugiau suirūtės, tame tarp įpainiotas dar žemės sklypo perleidimas parduotuvei. Kam, kokiems tikslams , miesto centre pardavinėti tą žemės sklypą???Kad daugiau būtų pajamų …..????Nereikalingi jokie projektai sukurti naujai nesąmoningai autobusų stočiai statyti. Tai bereikalingas piniginių lėšų švaistymas. Įpratę iš sovietmečio, kad pakelti kuo darbų atsieit dirbama, tuo daugiau nugainiojama visokio gėrio per šonus….. LABAI GERA YRA DABARTINĖ PANEVĖŽIO AUTOBUSŲ STOTIS IR PASTATYTA GEOGRAFIŠKAI GEROJE VIETOJE. REIKALINGA TIK REKUNSTRUOTI, PAGRAŽINTI, ATNAUJINTI- IR TIKRAI TURĖSIME LABAI PATOGIĄ, SAUGIĄ AUTOBUSŲ STOTĮ. Nereikalingi jokie nauji planai, tų medelių, gėlyčių , takelių piešyba, nes už tuos sudarytus planelius yra išsilupamos piniginės lėšos, vietoje to , kad už tas lėšas geriau ką dar nupirktų miesto gerovei.

  • pritariame 100 procentu esamos stoties atnaujinimui.

 • Kada bus sutvarkyta Ramygalos gatvėje priešais Maksima .Ten kažkas statyta ir užmiršta juk pats centras?

 • Mes visi norime sutvarkytos pagaliau Panevėžio autobusų stoties. Bet kodėl savivaldybė, kuriai vadovavo korupcija įtariamas meras stumia vienintelį verslinkų uab Baltiches hause primestą variantą? Jeigų rengiamos investicijos turi būti ir alternatyvūs pasiūlymai, o ne vieną rinktis iš vieno. Kad mūsų miesto valdžia klaidžioja šunkeliais akivaizdu.

  • Ir man labai naujos stoties statybu stumimas i dar viena afera panašus.

   • Atsakyti
 • Graziai nupiese- sedi ant lopinelio pievutes, erkes maitina. Piesinelis primena 60-uju dailininku kuryba. O gal tik ir liks pora lopineliu – vietoje parkelio syoties pastatas, autobusams aikste ir gelitems vietos tik vazone. Seno pastato negriaus o rekonstruos ir atiduos turizmui. Koks pnv turizmas. Gal geriau palikti stoti kur yra, sutvarkius butu visai grazus pastatas + liktu kapeiku aplink bardaka sutvarkyti.

 • Graziai nupiese- sedi ant lopinelio pievutes, erkes maitina. Piesinelis primena 60-uju dailininku kuryba. O gal tik ir liks pora lopineliu – vietoje parkelio stoties pastatas, autobusams aikste ir gelitems vietos tik vazone. Seno pastato negriaus o rekonstruos ir atiduos turizmui. Koks pnv turizmas. Gal geriau palikti stoti kur yra, sutvarkius butu visai grazus pastatas + liktu kapeiku aplink bardaka sutvarkyti.

 • Pritariu visiems .kurie už senâ restauruotą ..manau poreikius tenkinančiâ nedidukę aut. stotî su visais turistiniais ,.maljorkinių ir vietinių pramogų,poilsio organizavimo centrais…. Manau ir WC taptų „netoks įžymus“……dabar apie aut, stotį šnekama mažiau..? Gal lankytojų mažiau?Ar kas skaičiavo?

 • Stotis turėjo būti atnaujinta senoje vietoje 2017 metais. Tam buvo ir europiniai pinigai. Ar kas nors atsakingas už tai kad stotie vis nėra?

Rodyti visus komentarus (13)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų