Panevėžiečiai kviečiami pasitikrinti kalbos žinias

Panevėžiečiai kviečiami pasitikrinti kalbos žinias

Jau dešimtąjį kartą organizuojamas nacionalinis diktantas šį penktadienį kvies visus šalies gyventojus pasitikrinti savo lietuvių kalbos gramatikos ir skyrybos žinias. Šiais metais nustebins ir viena naujovė – renginys pirmą kartą organizuojamas ne šeštadienį, o penktadienį, taip tikintis pritraukti dar daugiau dalyvių.

Panevėžio savivaldybės Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vyriausiosios specialistės Minolės Petronytės-Kairienės teigimu, pokyčiai turėtų paskatinti į konkursą aktyviau įsilieti mokyklų bendruomenes.

„Esu įsitikinusi, kad šį kartą dalyvaujančiųjų bus daugiau. Vien todėl, kad per pamoką rašyti diktantą galės ne tik mokiniai, bet ir į klases kviečiami jų tėvai bei seneliai. Be to, patriotiškai nusiteikę viršininkai taip pat galės suburti visą kolektyvą ir pasiūlyti pasitikrinti žinias“, – „Sekundei“ pasakojo vyriausioji specialistė.

Kaip sakė M. Petronytė-Kairienė, iš anksto registruotis rašyti nacionalinį diktantą nereikia, tačiau tikimasi, kad iniciatyvoje turėtų dalyvauti apie 400 moksleivių ir bendruomenės narių. Pernai tokių buvo vos apie 70. Žinoma, namuose diktantą rašė gerokai daugiau panevėžiečių.

Savo jėgas išbandyti norintieji kviečiami vasario 24 dieną 10 valandą atvykti į Šiaulių gatvės 60-ajame name esantį Saugusiųjų ir jaunimo mokymo centrą. Čia diktantas bus rašomas jau trečius metus iš eilės. Jis neturėtų trukti ilgiau kaip 45 minutes.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų