M. Garucko nuotr.

Panevėžiečiai kovos dėl aukso

Panevėžiečiai kovos dėl aukso

Lietuvos komandiniame stalo teniso čempionate sėkmingai rungtyniauja paskutinių ketverių metų šalies čempionė Panevėžio „Montuotojo“ vyrų komanda.

Panevėžiečiai praėjusiame ture, vykusiame mūsų mieste, iškovojo dar dvi pergales ir anksčiau laiko užsitikrino teisę varžytis finale dėl šalies čempionų vardų.

„Montuotojo“ komanda namuose 5:0 nugalėjo Vilkaviškio „Rytą“ ir 5:1 – Kauno „NLV Projektus-Topsą“ .

Mače su vilkaviškiečiais po du susitikimus laimėjo Paulius Gūra ir Valdas Martinkus, vieną – Viktoras Bikovas. Susitikime su kauniečiais po du mačus laimėjo V. Martinkus ir P. Gūra. V. Bikovas vieną mačą laimėjo ir vieną pralaimėjo.

Šiame sezone Lietuvos vyrų komandinio čempionato aukščiausioje lygoje varžosi dvylika kolektyvų. Pirmajame etape visos komandos tarpusavyje susitiko po vieną kartą. Antrajame čempionato etape pirmos šešios komandos tęsia kovą dėl medalių ir tarpusavyje susitiks dar po kartą. Taškai, surinkti pirmajame etape, liko komandų taupyklėje.

Palyginti su praėjusiu sezonu, šalies čempionų gretose įvyko nedaug permainų. Pernai rungtyniavęs rusas Aleksandras Kraskovskis atsisveikino su komanda ir išvyko rungtyniauti į Vokietiją. Po metų pertraukos „Montuotojo“ garbę vėl gina V. Martinkus. Kiti žaidėjai – Paulius Gūra, Klaidas Čepaitis, Renaldas Paškevičius ir baltarusis Viktoras Bykovas pernai atstovavo „Montuotojo“ ekipai ir su ja tapo šalies čempionais.

Lietuvos stalo teniso asociacija pakeitė pernai galiojusius nuostatus ir dabar tik vienas legionierius gali atstovauti komandai konkrečiame mače. Prieš susitikimą komandos vadovas į rungtynių protokolą įrašo tik trijų žaidėjų pavardes, nes tik tiek sportininkų gali atstovauti komandai viename mače.

„Montuotojo“ komandos vadovas Valerijus Rezanovas, apsilankęs „Sekundės“ redakcijoje, sakė, kad paskutinieji du laimėti susitikimai nebuvo itin lengvi, bet pergales pavyko iškovoti. Po to, kai mes pastaruosius keturis sezonus iš eilės tapome šalies čempionais, visi varžovai su mumis kovoja su dviguba energija ir labai nori laimėti“, – „Sekundei“ sakė V. Rezanovas.

Komandos vadovas apskaičiavo, kad po to, kai „Montuotojas“ 2015 metais pirmą kartą tapo Lietuvos čempionu, mūsų miesto komanda šalies aukščiausios lygos čempionate sužaidė 81 susitikimą ir pasiekė net 77 pergales.

Pirmąją ir antrąją vietas užėmusios komandos rungtyniaus finale, kovos dėl šalies čempionų vardų. Trečioje ir ketvirtoje vietoje likusios ekipos mažajame finale varžysis dėl bronzos medalių. Finalo ketvertas vyks balandžio 20 dieną, o vieta paaiškės vėliau.

Nors „Montuotojo“ komandai dar liko sužaisti tris susitikimus, ji žemiau antrosios vietos jau nebenukris. Panevėžiečių varžovais kovoje dėl aukso greičiausiai bus Kretingos „Salos“ tenisininkai, kol kas šiame sezone nepatyrę nė vieno pralaimėjimo.

Pirmojo šešetuko komandos Lietuvos aukščiausios lygos čempionate

(vieta, komandos pavadinimas, žaistų susitikimų skaičius, pergalės)

  1. Panevėžio „Montuotojas“          13      12

  2. Kretingos „Sala“                           11      11

  3. Vilkaviškio „Rytas-1“                   13     10

  4. Mažeikių „Vijurkas-1“                  11      7

  5. Kauno „NLV Projektai-Topsas“ 11      7

  6. Vilniaus B. Balaišienės klubas   13      7

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų