Panevėžiečiai įveikė Rumunijos klubą (foto galerija)

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (2/2) pasiekė dar vieną pergalę Europos taurėje, kur namuose 89:84 (19:18, 20:18, 25:23, 25:25) įveikė Klužo Napokos „U-BC“ (1/3) klubą.

Daugiau nei dvi minutes panevėžiečiai taškų nepelnė, o Rumunijos komanda atitrūko 5:2, Paulius Murauskas įmetė pirmuosius šeimininkų taškus. Jis pats su Benu Griciūnu persvėrė rezultatą (6:5), bet varžovai neleido pabėgti „7bet-Lietkabeliui“ – 11:12. Andrija Stipanovičius didino „U-BT“ persvarą, bet neilgam – Vytenis Lipkevičius vėl įvedė lygybę (14:14), vėliau pataikė dar vieną tritaškį ir šeimininkai po pirmo ketvirčio turėjo trapų pranašumą – 19:18.

„C-BT“ komanda puikiai pradėjo antrą kėlinį ir atitrūko 29:21, vis tik Željko Šakičiaus šūvis iš toli greitai pristabdė tolusius varžovus – 24:29. Rumunijos komanda vėl tolo (33:28), bet šįkart iš toli metimą smeigė Jamelas Morrisas – 31:33. Ž.Šakičius skirtumą rėžė iki minimalaus (34:35), o vėliau jis pats išvedė į priekį „7bet-Lietkabelį“. Maža to, su sirena pataikyti spėjo J.Morrisas ir šeimininkai jau pirmavo 39:36.

Lygioje ir intriguojančioje kovoje panevėžiečius į priekį tempė tolimi metimai (47:41), tiesa, kitoje aikštės pusėje sunkiai sustabdomu tapo Leonardo Meindlas – 46:47. Galiausiai svečiai persvėrė rezultatą (50:47), bet ja džiaugėsi neilgai – Jamelas Morrisas grąžino pranašumą panevėžiečiams – 55:54. Liko 3 minutės kėlinyje, „7bet-Lietkabelis“ tęsė gerą atkarpą (60:54) ir galiausiai išliko priekyje – 64:59.

„U-BC“ trumpam persvėrė rezultatą (69:68), tačiau „7bet-Lietkabelis“ ėmė inicijuoti lūžį. Kristianas Kullamae pataikė dvitaškį, Benas Griciūnas – taip pat, Ž.Šakičius ir J.Morisas smeigė po ketvirtą tolimą metimą – 78:69. Liko mažiau nei 4 minutės ir panevėžiečiai jautėsi gana tvirtai, tuo tarpu Jordanas Tayloras išnaudojo vieną baudą iš dviejų. Tą kartojo ir J.Morrisas, o P.Richardas skirtumą mažino dviejų taškų vertės metimu – 72:79. Nors J.Tayloras gerokai kurstė intrigą (77:81), V.Lipkevičius pataikė labai reikalingą metimą, o vėliau lyderystę parodė ir J.Morrisas – 85:79.

Liko 21 sek., L.Meidlas smeigė tritaškį (82:85), K.Kullamae atsakė baudų metimais, o pergalę panevėžiečiams tvirtino Ž.Šakičius – 89:84.

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 24, Željko Šakičius 16, Kristianas Kullamae 14, Vytenis Lipkevičius 11 , Paulius Murauskas 10.

„U-BT“: Leonardo Meindlas 22 , Andrija Stipanovičius 20, Jordanas Tayloras 14, Patrickas Richardas 12.