p. Židonio nuotr.

Panevėžiečiai iškovojo pergalę

Šįvakar „Lietkabelio“ komanda Europos taurės turnyre iškovojo penktąją pergalę. Panevėžiečiai savo aikštėje rezultatu 88:65 (29:19, 21:19, 17:9, 21:18) įveikė Vroclavo „Šlask“ krepšininkus.

Šio sezono Europos taurės turnyre „Lietkabelio“ ir „Šlask“ komandos susitiko jau antrą sykį. Pirmąsias rungtynes, vykusias Vroclavo mieste, panevėžiečiai laimėjo rezultatu 70:59 (19:14, 17:18, 14:17, 20:10).

Susitikimą „Cido“ arenoje sėkmingiau pradėjo „Lietkabelio“ ekipa, kuriai šiose rungtynėse padėti negalėjo Nikola Radičevičius bei Gediminas Orelikas. Mačo pradžioje Dovydas Giedraitis ir Panagiotis Kalaitzakis pelnė po dvitaškį metimą, Kasparas Bėrzinis pridėjo tritaškį ir aikštės šeimininkai pirmavo 7:0. „Šlask“ vyriausiasis treneris Andrejus Urlepas buvo priverstas paprašyti pirmosios minutės pertraukėlės.

Tai svečių negelbėjo. Įpusėjus pirmajam kėliniui, po Kristupo Žemaičio tritaškio metimo, „Lietkabelis“ pirmą sykį šiame mače įgijo dviženklį pranašumą – 13:3. Svečiams sunkiai sekėsi stabdyti įsižaidusius aikštės šeimininkus, kurie po Vytenio Lipkevičiaus tolimo metimo įgijo rekordinę persvarą 25:9. Po pirmojo kėlinio panevėžiečiai pirmavo 10 taškų skirtumu – 29:19.

Antrąjį mačo ketvirtį sėkmingiau pradėjo Lenkijos klubo atstovai. „Šlask“ komanda laimėjo atkartą 5:0, o panevėžiečių pranašumas ištirpo iki 5 taškų – 29:24. Tuomet „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė atsakomosios minutės pertraukėlės. Iškart po jos šeimininkams vėl pavyko atstatyti dviženklį pranašumą – 35:24. Panašią persvarą panevėžiečiai išlaikė iki antrojo kėlinio pabaigos. Poilsio komandos išėjo „Lietkabelio“ komandai pirmaujant rezultatu 50:38. Pirmoje susitikimo pusėje šeimininkai į varžovų krepšį pataikė 9 tritaškius metimus.

Po ilgosios pertraukos iniciatyvą ir toliau priklausė panevėžiečiams. Trečiajame kėlinyje sužaidus pusę laiko „Lietkabelis“ pirmavo 60:43. Po trijų kėlinių aikštės šeimininkai turėjo 20 taškų pranašumą (67:47) ir susitikimo laimėtojas jau nekėlė abejonių. Rungtynes „Lietkabelis“ laimėjo įtikinama persvara rezultatu 88:64.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 18, Vytenis Lipkevičius 16, Džordže Gagičius 14, Dovydas Giedraitis 10, Grantas Vasiliauskas ir Kristupas Žemaitis – po 8.

„Šlask“: Kodi Justice’as 13, Jakubas Karolakas ir Aleksanderis Dziewa – po 11, Cyrilas Langevine’as 9, Ivanas Ramljakas 7.

Artimiausias susitikimą „Lietkabelis“ namuose žais sausio 22 dieną. Panevėžiečiai LKL čempionato rungtynėse susitiks su Prienų „Labas Gas“ krepšininkais. Rungtynės „Cido“ arenoje prasidės 17 valandą 20 minučių.