Lietuvos paštas panevėžiečiams pristatė šalies rekordu pripažintą iš daugiau nei 10 000 pašto ženklų suklijuotą tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus portretą.

Į Panevėžį atvyko pašto ženklų mozaikoje atgimęs tautos patriarchas

Į Panevėžį atvyko pašto ženklų mozaikoje atgimęs tautos patriarchas

Lietuvos paštas panevėžiečiams pristatė šalies rekordu pripažintą iš daugiau nei 10 000 pašto ženklų suklijuotą tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus portretą.

Jaunosios menininkės Jolitos Vaitkutės sukurtas paveikslas apie mėnesį bus eksponuojamas Panevėžio centriniame pašte.

„Šie metai ypatingi ir Lietuvai, švenčiančiai Valstybės atkūrimo šimtmetį, ir mūsų bendrovei, kuri taip pat minės 100 metų gyvavimo sukaktį. Tokia ypatinga proga Lietuvos paštas kviečia iš arčiau pasižiūrėti į unikalų paveikslą, kuriame iš mažų dalelių – 10 tūkst. pašto ženklų – įžvelgsite vieno iškiliausių mūsų Valstybės kūrėjų – dr. J. Basanavičiaus – atvaizdą. Šis paveikslas yra pripažintas Lietuvos rekordu!“, –Panevėžio centriniame pašte vykusiame pašto ženklų mozaikos pristatyme kalbėjo Lietuvos pašto Tinklo padalinio Šiaurės regiono vadovas Vaidas Rutkauskas.

„Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis – išskirtinė sukaktis. Originali jaunosios menininkės iniciatyva kviečia dar kartą prisiminti vieną ryškiausių XIX amžiaus tautinio atgimimo asmenybių – tautos patriarchą dr. J. Basanavičių. Dėkoju Lietuvos paštui už galimybę panevėžiečiams pamatyti šį paveikslą iš arti“, – sakė laikinasis Panevėžio meras Aleksas Varna.

Mozaika iš galioti nustojusių ir iš apyvartos išimtų lito nominalo pašto ženklų sukurta pernai. Šitaip tąsyk kūrybiškai atsisveikinta su daugiau nei du dešimtmečius leistais „litiniais“ pašto ženklais, kuriuos pakeitė euro nominalo pašto ženklai. Šį neįprastą paveikslą sukūrė dailininkė J. Vaitkutė. Jaunoji menininkė, visą pasaulį stebinanti unikaliais kūriniais iš maisto produktų ir kitų netikėčiausių daiktų bei medžiagų, pašto ženklus kūrybai buvo pasitelkusi pirmąkart.

„Kurdama šį paveikslą vis prisimindavau smagią vaikystės išdaigą: būdama maža, kartą spintoje radau tėčio kolekcinį pašto ženklų albumą ir spalvotus lipnius popierėlius suklijavau ant popieriaus. Žinoma, tąsyk gavau barti, o dabar pasinėriau į kūrybos procesą, kuris buvo tam tikra meditacija“, – pasakojo J. Vaitkutė.

Rekordus fiksuojanti agentūra „Factum“ pripažino, kad iš daugiau nei 10 000 pašto ženklų suklijuotas J. Basanavičiaus portretas yra vienintelė ir didžiausia pašto ženklų mozaika.

Iš Šiaulių į Panevėžį atkeliavęs kūrinys jau buvo eksponuotas Vilniuje, Kaune, Marijampolėje, Alytuje, Klaipėdoje, Tauragėje, Telšiuose, o vėliau pasuks Utenos kryptimi. Numatyta, kad iš pašto ženklų suklijuotas dr. J. Basanavičius savo kelionę baigs ten, kur pradėjo – sostinėje.

Šiemet po Lietuvą keliaujanti pašto ženklų mozaika yra viena iš iniciatyvų paminėti atkurtosios Valstybės šimtmetį ir 2018-aisiais minėsimą Lietuvos pašto 100 metų sukaktį. Svarbiems Lietuvos istorijos įvykiams, žymintiems kelią į Nepriklausomybę ir modernios valstybės kūrimą, įamžinti yra leidžiami pašto ženklai, vyksta kiti renginiai.

Galerija

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų