G. Kartano nuotr.

Pandemiją įveikusiems medikams – ypatingos padėkos (fotogalerija)

Pandemiją įveikusiems medikams – ypatingos padėkos (fotogalerija)

Jau tapo tradicija, kad balandžio 27-ąją Lietuvoje minima Medicinos darbuotojų diena.

Po dvejų itin sunkių pandeminių metų Respublikinės Panevėžio ligoninės medikai vėl galėjo kartu susitikti ne ligoninės koridoriuose ar operacinėse, o kultūros šventovėje – Juozo Miltinio dramos teatre.

Po dvejų metų pertraukos

Ir šįkart – jau be kaukių, slepiančių šypsenas, bei su daug gražių linkėjimų ir padėkų už jų sunkų, bet prasmingą darbą.

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas, sveikindamas medikus su jų profesine švente, pastebėjo, kad nors kaukės ir slėpė jų veidus, bet parodė turtingą vidų.

Daugiau kaip dvejus metus trunkanti pandemija buvo didžiulis išbandymas visam Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvui.

Nors per tą laiką buvo itin sunkių momentų, tačiau iš koronaviruso sukeltos krizės Panevėžio medikai gali išeiti pakelta galva ir dar labiau sustiprėję.

„Lietuvos medicinos darbuotojų diena – proga stabtelėti ir pažvelgti į nuveiktus darbus. Šiemet ši šventė kitokia, vėl galime susitikti gyvai ir pasidžiaugti, kad mūsų ligoninės medikai sėkmingai atlaikė pandemijos išbandymus. Tai pareikalavo daug pastangų, energijos, jėgų, bet mūsų kolektyvas šį iššūkį atlaikė. Iš COVID-19 krizės išeiname dar labiau sustiprėję“, – kolektyvu džiaugėsi A. Skorupskas.

Dirbo dvigubais krūviais

Koronoviruso čiuptuvai palietė per 750 ir Respublikinės Panevėžio ligoninės medikų.

Buvo momentų, kai vadovams tekdavo kasdien strateguoti, kaip užtikrinti sklandų visų grandžių darbą, kad pacientai nepajustų trikdžių.

Buvo ir taip, kad vienam medikui, slaugytojui ar kitam medicinos personalui tekdavo atlikti dviejų, net trijų žmonių darbus.

„Noriu padėkoti medikams už jautrumą, norą padėti, begalinę širdį. Už pastangas, kad iš krizės ligoninė išėjo dar labiau sustiprėjusi ir atsinaujinusi.“

A. Skorupskas

Pandemijos metu didžiausias krūvis ir teko medikams.

„Mūsų kaimynai žvangina ginklais ir neleidžia pamiršti, kad ateityje gali laukti ir naujų iššūkių. Nepaisant visų negandų, į ateitį žvelgiame optimistiškai. Noriu padėkoti medikams už jautrumą, norą padėti, begalinę širdį. Už pastangas, kad iš krizės ligoninė išėjo dar labiau sustiprėjusi ir atsinaujinusi“, – šventinio renginio metu kalbėjo A. Skorupskas.

Nenuilstantys kovotojai

Panevėžio medikų pasveikinti atvyko ir Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas.

Politikas, kreipdamasis į medikus – šių laikų tikruosius herojus, pasakojo ir pats šiek tiek savanoriavęs COVID-19 ligonių palatose.

Taigi, iš labai arti matė, kaip medikai, neskaičiuodami darbo valandų, su specialiais kostiumais ir apsaugomis, kęsdami nepatogumus, kovojo dėl kiekvieno savo paciento gyvybės.

„Jūs esate superherojai. Tai be galo sunkus ir atsakingas darbas, reikalaujantis profesionalumo, išmanymo ir pasišventimo. Būti mediku – tai kasdien koronoviruso fronte kovoti už sveikatą ir gyvybę. Didžiausia pagarba jums, kad atlaikėte šią krizę. Medikai yra, buvo ir visuomet mūsų širdyse liks herojai“, – kalbėjo P. Saudargas.

Pasak politiko, koronaviruso pandemija įveikta, tačiau prasidėjęs karas Ukrainoje rodo, kad sunkumai dar nesibaigė.

Lietuvos medikai taip pat gelbėja kolegoms Ukrainoje.

Karo alinamoje šalyje ligoninės įrengtos rūsiuose, o medikai dirba aplink sproginėjant bomboms ir raketoms. Kai kada net nėra vandens ar elektros. Tačiau net ir tokiomis sąlygomis dirbdami medikai nepraranda tikėjimo ir optimizmo.

Padėkos raštais ir tautiniu desertu – šakočiais Seimo vicepirmininkas apdovanojo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorių A. Skorupską ir visą jo kolektyvą, taip pat Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorę Violetą Grigienę, Panevėžio greitosios pagalbos stoties direktorę Rūtą Ramoškienę.

Taip pat specialius apdovanojimus P. Saudargas įteikė trims Respublikinės Panevėžio ligoninės medikams: Konsultacijų poliklinikos gydytojai onkologei – chemoterapeutei Stasei Melaikienei, Bendrosios ir abdominalinės chirurgijos skyriaus gydytojui chirurgui Irmantui Grubinskui, Hemodializės – nefrologijos skyriaus vyr. slaugytojai Irenai Vasiliauskienei.

Sveikinimai gyvai

Į šventinį renginį atvykęs Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas pasidžiaugė, kad po dvejų metų pertraukos vėl gali tokią gausią medikų bendruomenę pasveikinti gyvai.

„Ačiū, kad atsilaikėte, likote ištikimi Hipokrato priesaikai. Jūsų pacientų sveikata visada jums buvo prioritetas, visuomet galėjome jaustis saugiai“, – kalbėjo meras.

Panevėžio savivaldybės vardu apdovanojimus R. M. Račkauskas įteikė Respublikinės Panevėžio ligoninės akušerei ginekologei Reginai Genovaitei Valikonytei, Neurochirurgijos skyriaus vedėjui Gediminui Miliūnui bei Akių ligų skyriaus gydytojui oftalmologui Kęstučiui Kučinskui.

Iškilmingą vakarą P. Saudargas ir A. Skorupskas padėkos raštais už nepriekaištingą darbą, profesionalumą ir žmogišką šilumą apdovanojo 22 ligoninės medikus: Gastroenterologijos skyriaus gastroenterologę Skirmantę Savičiauskienę, Mikrobiologijos laboratorijos skyriaus medicinos mikrobiologę Reginą Aleliūnienę, Neurologijos II skyriaus gydytoją neurologą Paulių Puziną, Psichiatrijos skyriaus medicinos psichologę Eglę Zubienę, Reanimacijos – intensyviosios terapijos skyriaus vaikų intensyviosios terapijos gydytoją Giedrę Šipelienę, Vaikų ligų skyriaus vaikų ligų gydytoją Darių Ovsianą, Neurologijos I skyriaus slaugytojo padėjėją Arvydą Petkevičienę, Operacinio skyriaus valytoją Angelę Raižienę, Ortopedijos – traumatologijos ii skyriaus gydytoją ortopedą traumatologą Algimantą Matonį, Kraujagyslių chirurgijos skyriaus ūkio reikalų tvarkytoją Valeriją Kaškevičienę, Likėnų reabilitacijos ligoninės socialinę darbuotoją Sandrą Čižiūtę, Infekcinių ligų suaugusiųjų skyriaus infekcinių ligų gydytoją Jurintą Boguškienę, Bendrojo infekcinių ligų skyriaus valytoją Ksaverą Mičiudienę, Infekcinių ligų klinikos gydytoja pulmunologę Justiną Kruopienę, Naujagimių skyriaus vedėją, gydytoją neonatologę Ireną Žilinskienę, Akušerijos skyriaus akušerę Dalią Nakutienę, Ginekologijos skyriaus maisto išdavėją Romą Čeponienę, Konsultacijų poliklinikos darbo medicinos gydytoją Nijolę Krivickienę, Konsultacijų poliklinikos gydytoją echoskopuotoją Mariją Šinkūnienę, Konsultacijų poliklinikos valytoją Vilmą Paškevičienę, Konsultacijų poliklinikos specialistę Vitą Masilionienę, Infekcijų kontrolės skyriaus infekcijų kontrolės specialistę Aušrą Rudzinskienę.

Darbas su meile

Kaip pastebėjo Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas, dažniausiai medikai yra pirmieji žmonės, sutinkantys į pasaulį ateinančią gyvybę, ir neretai paskutiniai, kai žmogus palieka žemiškąjį gyvenimą.

Jam tenka pavartyti senuosius archyvus, kuriuose, be tėvų, būna paminėti trys žmonės, darantys didžiausią įtaką žmogaus gyvenimui: kas krikštijo, kas gydė ir kas vėliau mokė vaiką.

Visus juos vienija meilė ir atsidavimas savo darbui.

„Kunigas be meilės tėra instrumentas, vaikas taip pat labai greitai pajus, jeigu mokytojas jį mokys be meilės. Medikas savo patirtį, žinias, laiką – visa, ką sukaupia, atiduoda kitam, gelbėdamas jo gyvybę. Pandemija buvo iššūkis, nežinojome, kaip elgtis, bet po jos atėjo patirtis. Dabar karas Ukrainoje, taip pat nežinia, ir vėl mūsų medikai nelieka nuošalyje. Dalindamiesi mes turtiname vienas kitą. Ačiū už tai, ką darote, už jūsų pastangas, kūrybą. Linkiu, kad niekad jumyse netrūktų tos meilės“, – linkėjo vyskupas.

Šventinio vakaro vedėja J. Miltinio dramos teatro aktorė Asta Preidytė pastebėjo: mes nesame šio pasaulio šeimininkai, tik jo dalis ir atėjome padaryti jį gražesnį ir geresnį. Medikai tą daro kiekvieną dieną – gelbėdami žmonių gyvybes ir sveikatą.

Medikų šventinį vakarą J. Miltinio dramos teatre vainikavo dviejų dalių režisieriaus Aido Giniočio pjesė „Volponė“.

Galerija

Komentarai

  • Ar jau medikai įveikė pandemiją? Kažką būsiu pramiegojęs, matomai. Va, kad Lietuvos politikai jau įveikė pandemiją, tai skaičiau. Bet medikai prie ko čia?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų