Užimtumo tarnyba Panevėžyje. P. Židonio nuotr.

Pandemija augina bedarbių armiją

Pandemija augina bedarbių armiją

Karantinas jau stumia į nedarbo duobę. Vos per pirmąsias dvi jo savaites Panevėžyje bedarbių padaugėjo beveik 500.

Nors signalai apie masinius darbuotojų atleidimus Užimtumo tarnybos dar nepasiekė, letargo miegu užsnūdo meno, pramogų, aptarnavimo, sveikatos priežiūros, socialinio darbo bei švietimo sektoriai. Darbininkų dabar dairosi nebent miškininkai ir prekybininkai.

„Registruoto nedarbo rodikliai, palyginti su kovo pradžia, didėjo beveik visose šalies savivaldybėse. Labiausiai – Jurbarko, Klaipėdos miesto, Palangos, Varėnos ir Panevėžio miesto“, – teigė Užimtumo tarnybos atstovė spaudai Milda Jankauskienė.

Panevėžietis Vytautas ir jo gyvenimo draugė Genė darbo per Užimtumo tarnybą ieško jau trejus metus. Kas du tris mėnesius pora atvyksta į ją pasidomėti galimybėmis įsidarbinti ir su konsultantais numato kitą susitikimą. Kaip tik praėjusią savaitę turėję vėl pasirodyti Užimtumo tarnyboje Panevėžyje, bedarbiai sulaukė skambučio, jog jų vizitas nukeliamas į liepos mėnesį.

„Kovo 25-ąją turėjome atvykti į Užimtumo tarnybą, bet prieš dieną paskambino, kad dėl karantino kitas mūsų vizitas numatytas tik liepos 14-ąją. Nuotoliniu būdu bendradarbiauti negalime, nes neturime kompiuterio ir interneto. Iki šiol mums siūlydavo, kas pagal mūsų amžių jau nebelabai tinka – gal dėl karantino mane kvietė mokytis siuvėjos amato“, – kalbėjo 56-erių Genė.

Jiedu dar tris mėnesius gaus socialines pašalpas po 110 eurų, tad ir be darbo teigia kaip nors išgyvensiantys karantiną.

Visą straipsnį skaitykite balandžio 2 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų