Paminėtas viešosios bibliotekos 30-metis

Paminėtas viešosios bibliotekos 30-metis

Šiandien Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Račkauskas, pavaduotojas Deividas Labanavičius ir Kultūros skyriaus vedėja Asta Čeponienė dalyvavo Muzikiniame teatre vykusiame Savivaldybės viešosios bibliotekos 30-mečio minėjime.

Džiaugiuosi Jūsų užsidegimu ir noru būti veržlia ir inovatyvia įstaiga. Panevėžiečių esate mylimi, nes seniai išaugote įprastą bibliotekos rūbą. Jūsų vykdomi projektai ir veiklos vaikams, jaunimui ir suaugusiems yra patrauklūs, įdomūs ir aktualūs. Džiaugiuosi, kad esate artimi, savi panevėžiečiams.

Tokie, kokia buvo mūsų visų mylima Elena Mezginaitė. Ne veltui panevėžiečiai nutarė, kad šiuo vardu turi vadintis biblioteka. Esu tikras, kad toks siūlymas netrukus taps realybe“, – sveikindamas šventės proga sakė miesto meras Rytis Račkauskas.

Panevėžio miesto centrinė biblioteka su 16 filialų įsteigta 1989 m. sausio 16 d. Nuo jos įkūrimo iki, 2016 m. gruodžio 9 d. bibliotekai vadovavo Aurelija Matulevičienė.

Prieš atvykdamas čia susipažinau su jūsų istorija. Kelias į trisdešimtmetį buvo nelengvas: teko kovoti, kad nebūtų uždarytos vaikų bibliotekos, nesibaigiantys persikraustymai iš vienos vietos į kitą, prijungti bankrutuojantys knygynai, avarinės patalpos ir t.t. Bet matau, kad jus tai užgrūdino ir šiandien biblioteka stovi ant tvirtų pamatų, su aiškiais tikslais, misija ir vizija. Ir toliau kovokite už gyvą žodį, neškite jį į vaikų širdis ir tegu knyga mums visiems kelią į ateitį rodo“, – sveikindamas bibliotekos kolektyvą sakė mero pavaduotojas D. Labanavičius.

Šiandien miesto bibliotekose apsilanko 186 tūkst. lankytojų per metus arba vidutiniškai 650 lankytojų per dieną. Sėkmingai įgyvendinti tarptautiniai „Bibliotekos pažangai“ bei „Prisijungusi Lietuva“ projektai ne tik išplėtė interneto prieigą, atnaujino kompiuterinę ir programinę įrangą, leido diegti naujas pažangias paslaugas, išmokė bibliotekininkus įvaldyti naujausias technologija, bet ir įpareigojo mokyti gyventojus kompiuterinio raštingumo.

Vaikų vasaros stovyklos, vaikų ir suaugusiųjų lankytojų klubai pagal pomėgius, įvairūs gyventojų mokymai, užsiėmimai tėvams su kūdikiais – įprasta šalia tradicinių  miesto bibliotekų veiklų. Šiandieninė biblioteka – tai ne tik informacijos, kultūros, švietimo įstaiga, bet ir socialinė institucija. Tai – gyvas organizmas, lanksčiai prisitaikantis prie nuolat besikeičiančių aplinkos sąlygų bei lankytojų poreikių.

Primename, kad pastaruoju metu biblioteka vykdė apklausą dėl pavadinimo suteikimo. Dauguma apklausos dalyvių pasisakė už Elenos Mezginaitės vardo suteikimą bibliotekai.

Galerija

Komentarai

  • Gražus renginys, atpalaiduojantis koncertas, puikus furšetas.

  • Miesto laikraštis atiduoda duoklę merui- svarbiausia, kad meras dalyvavo. Gal nors tokia proga bibliotekų darbuotojai galėtų būti svarbiau už tai ką kalbėjo meras. Mielos bibliotekų mieste darbuotojos, jūs šaunios, sumanios, visus globojančios, visiems padedančios, žinančios tikrai daug, apsiskaičiusios, kūrybingos, aktyvios. Kada užeisi, visada sutinkančios
    su meile ir dėmesiu. Sėkmės jums.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų