Pajamų kartelė išaugino skurstančiųjų skaičių

Pajamų kartelė išaugino skurstančiųjų skaičių

 

Spalį skurdžiau gyvenantieji gaus priešpaskutinius šiais metais maisto paketus. Palyginti su pernai, gavėjų skaičius paaugęs.

Šįkart paketuose nėra nei aliejaus, nei miltų, tačiau dalijamas cukrus ir kiti produktai.

Paketuose jų gavėjai ras 0,36 kg (du pakeliai) avižinių sausainių, 2 kg cukraus, 0,5 kg greitai paruošiamos avižų košės, 0,8 kg grikių, 0,48 kg konservuotos daržovių sriubos, 0,24 kg konservuotų pupelių, 0,5 kg makaronų, 0,72 kg (3 vienetai) vištienos konservų. Bendras paketo svoris vienam žmogui – 5,6 kg. Labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ Šiaulių-Panevėžio padalinio vadovė Asta Čeponienė sako, kad kiekvienąsyk būna dalijami vis kitokie maisto produktai. Praėjusį kartą nepasiturintiesiems buvo skirta konservuotų žirnelių, aliejaus, konservuotos daržovių sriubos, mėsos konservų, plikytų ryžių, kondensuoto pieno, sausų pusryčių, trijų grūdų kruopų. Miltų paketuose bus per paskutinį šiais metais paramos maistu dalijimą – gruodį. Pasak A. Čeponienės, žmonės gaunamais produktais ir paketų turiniu nesiskundžia.

Maisto produktai užsakomi visiems metams. Būna, kad kai kurių gaunama du kartus per metus, o kai kurių – ir triskart. Pavyzdžiui, higienos prekės dalijamos birželį ir gruodį. Kokios jos bus metų pabaigoje, dar nežinoma, o birželį į paketus buvo įtraukta šampūno, skalbimo skysčio, muilo, dantų pastos ir po dantų šepetėlį.

Nuo praėjusios savaitės maisto paketai jau dalinami Panevėžio rajono seniūnijoms. Jų sulauks 4 106 gyventojai.

Panevėžio rajone daugiausia paramos gavėjų yra Krekenavos seniūnijoje – 636, o mažiausiai – 131 – Raguvos seniūnijoje. Rajono paramos gavėjams bus išdalinta daugiau nei 23 tūkst. kilogramų maisto produktų.

Miesto gyventojams paketus numatoma pradėti dalyti po poros nepilnų savaičių. Juos gaus 3 181 panevėžietis.

Ne tik dalina, bet ir moko

A. Čeponienė pastebi, kad paramos gavėjų daugėja. Penai spalį paramą maistu gavo 118 žmonių mažiau nei šįmet.

„Kaip tik palyginau Panevėžio miestą, rajoną ir Biržus – visur padaugėję“, – sako padalinio vadovė.

Jos nuomone, viena priežasčių, dėl kurios ir tikėtasi paramos gavėjų skaičiaus šuolio, – nuo šių metų pakeistas valstybės remiamų pajamų dydis. Jis ūgtelėjo. Dabar, norint gauti tokią paramą, reikia, kad pajamos vienam žmogui būtų mažesnės nei 183 eurai, pernai ši riba siekė 153 eurus. Savivaldybėse numatyti ir išimtiniai atvejai, kai parama gali būti suteikta, jei pajamos vienam žmogui siekia 268,4 euro. Pernai buvo 224 eurai.

Be maisto dalinimo, šįmet paramos gavėjams teikiamos ir kitos paslaugos. „Maisto bankas“ organizuoja mokymus apie finansinį raštingumą, sveiką gyvenimo būdą, ką galima pasigaminti iš gaunamų produktų. Pasak A. Čeponienės, per socialinius darbuotojus, trumposiomis žinutėmis kaskart į mokymus pakviečiama 20 žmonių. Mokymų metu gaminami patiekalai, kalbama, kaip būtų galima sutaupyti net ir gaunant mažas pajamas, kaip vengti greitųjų kreditų vilionių. Šie kursai, jos pastebėjimu, gana populiarūs.

Faktai

Spalį penktąkart šiais metais paramą maisto produktais gaus daugiau nei 189 tūkst. nepasiturinčių šalies gyventojų.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų