M. Garucko nuotr.

Pagerbti miestą garsinantys plaukikai

Panevėžiečiai plaukikai – trijuose pasaulio taurės plaukimo etapuose Japonijoje, Kinijoje ir Singapūre šešis aukso ir vieną sidabro medalius iškovojęs plaukikas Danas Rapšys ir du bronzos bei vieną sidabro medalį pelnęs Andrius Šidlauskas pagerbti miesto Savivaldybėje.

Panevėžio meras Rytis Račkauskas pasidžiaugė įspūdingais sportininkų pasiekimais, padėkojo treneriams už puikų indėlį ir palinkėjo ateityje siekti tokių pat puikių rezultatų.

Miesto meras Danui Rapšiui, trenerei Inai Paipelienei ir masažuotojai Linai Katelytei įteikė gėlių puokštes ir atminimo dovanėles. Trumpai atostogaujančiam Andriui Šidlauskui atminimo dovaną vėliau įteiks „Žemynos“ progimnazijos direktorius Vidmantas Vilutis, kuriam ją perdavė R. Račkauskas.

Geros nuotaikos nestokoję D. Rapšys ir jo trenerė Ina Paipelienė teigė, kad šis sezonas labai intensyvus ir retokai tenka būti namuose. Iki artimiausios išvykos sportininkams liko mažiau nei dvi savaitės.

Neseniai Singapūre vykusiame pasaulio plaukimo taurės trečiojo etapo varžybose Panevėžio plaukikai pasirodė itin sėkmingai.

D. Rapšys triumfavo 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje, kurioje pasiekė įspūdingą rezultatą ir iškovojo auksą. Panevėžiečio užfiksuotas laikas – 1 min. 44,38 sek.– nuo šiol yra naujas pasaulio taurės ir Lietuvos rekordas, o per visą istoriją šią distanciją greičiau yra nuplaukę tik penki sportininkai.

Be to, D. Rapšys Singapūre tapo nugalėtoju 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje, taip pat iškovojo sidabro medalį 200 m kompleksinio plaukimo rungtyje.

Per tris pastaruosius pasaulio taurės etapus Japonijoje, Kinijoje ir Singapūre 24-erių metų panevėžietis iškovojo net 6 aukso apdovanojimus, plaukdamas 200 ir 400 m laisvuoju stiliumi, ir pridėjo sidabrą jam mažiau įprastoje 200 m kompleksinio plaukimo rungtyje.

Po trijų taurės etapų bendrojoje vyrų įskaitoje D. Rapšys su 111 taškų pakilo į trečiąją vietą. FINA pasaulio taurės reitingo lyderis rusas Vladimiras Morozovas turi 156 taškus, o antroje vietoje esantis amerikietis Andrew Wilsonas – 129 taškus.

Sėkmingai Singapūre pasirodė ir Andrius Šidlauskas. Panevėžietis 200 m plaukimo krūtine finale iškovojo antrąją vietą, o 100 m plaukimo krūtine – bronzos medalį.

FINA pasaulio plaukimo taurės varžybos bus tęsiamos rudenį, kai bus surengti dar keturi etapai. Spalio 4–6 dienomis plaukikai varžysis Budapešte (Vengrija), spalio 11–13 dienomis – Berlyne (Vokietija), lapkričio 1–3 dienomis – Kazanėje (Rusija) bei lapkričio 7–9 dienomis – Dohoje (Kataras).