G. Kartano nuotr.

Pagerbti geriausi Panevėžio sportininkai ir jų treneriai (fotogalerija)

Panevėžys iškilmingoje ceremonijoje pagerbė 2021 metų geriausius miesto sportininkus ir jų trenerius. Jiems įteikti medaliai bei atminimo dovanos.

Renginio atidarymo metu Panevėžio meras Rytis Račkauskas pasidžiaugė atletų pasiekimais.

„Džiaugiamės, kad mūsų miesto trenerių išugdyti sportininkai nuolat dalyvauja įvairiose šalies, Europos bei pasaulio varžybose, iš kurių dažnai sugrįžta su aukščiausiais apdovanojimais. Didžiuojamės kiekvieno iš jų pasiekimais. Linkiu dar veržlesnių startų šiais metais. Dėkoju visiems sportininkams ir jų treneriams, garsinantiems Panevėžio vardą“, – sakė meras.

Geriausia 2021-ųjų metų sportininke pripažinta dviratininkė Simona Krupeckaitė. Panevėžietė Tokijo olimpinėse žaidynėse treko komandinio sprinto rungtyje iškovojo penktąją vietą, pasaulio taurės varžybų keirino rungtyje taip pat liko penkta, tapo Lietuvos čempionato treko sprinto ir keirino čempione ir buvo išrinkta antra geriausia 2021-ųjų metų Lietuvos dviratininke.

Geriausiu 2021-ųjų metų treneriu pripažintas S. Krupeckaitę treniruojantis Dmitrijus Leopoldas.

Metų sportininko nominacija atiteko plaukikui Danui Rapšiui. Panevėžietis pasaulio čempionate plaukdamas 400 m laisvuoju stiliumi iškovojo sidabro medalį, o perpus trumpesniame nuotolyje liko trečias. Tokijo olimpinėse žaidynėse geriausias mūsų šalies plaukikas 200 m distancijoje laisvuoju stiliumi užėmė aštuntąją vietą, Europos čempionate plaukdamas 400 m laisvuoju stiliumi iškovojo bronzos medalį.

Metų trenere tapo D. Rapšį treniruojanti Ina Paipalienė.

Geriausios miesto moterų komandos titulas atiteko dviratininkėms Simonai Krupeckaitei ir Miglei Marozaitai. Trenerio D. Leopoldo auklėtinės Tokijo olimpinėse žaidynėse treko komandinio sprinto rungtyje iškovojo penktąją vietą.

Nominacija „Metų vyrų komanda“ atiteko krepšinio klubui ,,Lietkabelis“. Praėjusių metų Lietuvos krepšinio čempionate reprezentacinė miesto komanda iškovojo trečiąją vietą, o Karaliaus Mindaugo taurės turnyre liko antra.

Geriausios jaunimo komandos titulas atiteko irkluotojams Ryčiui Sakalauskui ir Heraldui Kairiui.

Metų olimpietės vardas atiteko dviratininkei Olivijai Baleišytei.

Geriausiu metų sporto renginiu pripažintos UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybos, sporto partneriu – UAB „Povydė“. Metų rėmėjo nominacija atiteko Aleksandrui Smirnovui.

Geriausių sportininkų apdovanojimus jaunimo grupėje pelnė: Titas Grybas ir jo treneris Alfonsas Valuntonis (karatė), Dovydas Jekimovas ir treneris Vytautas Skunčikas (tinklinis), Martynas Dilis ir treneris Vytautas Kochanauskas (muaythai), Aleksas Savickas ir treneris Žilvinas Ovsiukas (plaukimas), Ugnė Paurytė ir treneris Vidmantas Urbonas (triatlonas), Danas Šimkevičius ir treneris Povilas Lukšys (futbolas), Benas Aleliūnas (krepšinis), Rugilė Marozaitė ir jos treneriai Kęstutis Trumpis bei Ričardas Balta (dziudo).

Suaugusiųjų grupėje geriausiais pripažinti šie atletai: Danas Vilkas ir jo treneris Vitalijus Karpačiauskas (boksas), Gustas Pritulskis ir treneris Vidmantas Ščevinskas (lengvoji atletika), Kotryna Glemžaitė bei jos trenerė Dalia Vaičikonienė (baidarių ir kanojų irklavimas), Viktoras Šuiskis ir jo treneris Gintautas Čeponis (sunkioji atletika), Kristupas Šleiva ir jo treneris Marius Baranauskas (graikų-romėnų imtynės), Marius Preidžius ir treneris Rytis Velička (stalo tenisas), Darija Staškevičiūtė ir treneris Virginijus Lakiūnas (šachmatai), Tautvydas Eliošius ir treneris Valdas Urbonas (futbolas), Viktorija Vareikaitė ir treneris Almantas Stepukas (motokrosas), Liucija Norušaitė ir Simonas Seikauskas bei jų treneriai Rasa ir Darius Norušai bei Žymantas Kučikas (sportiniai šokiai), Andrius Šidlauskas ir trenerė Ina Paipelienė (plaukimas), Mantas Klimašauskas ir treneris Vidas Klimašauskas (dziudo), Vasilijus Lendelis ir treneris Dmitrijus Leopoldas (dviračiai), Giedriaus Notkaus ir Daliaus Strižano ekipažas (automobilių sportas), Vytenis Lipkevičius ir jo treneris Nenadas Čanakas (krepšinis).

Nominacija „Už viso gyvenimo nuopelnus Panevėžio sportui“ atiteko senjorams Lydai Dudurienei, Nijolei Mažylytei-Kavaliauskienei, Zenonui Karveckui, Gyčiui Gantarskiui, Alfonsui Garuckui, Algimantui Kairiui, Aleksandrui Michelsonui, Editai Guokaitei ir Povilui Štaliūnui.

Už sportininkų parengimą varžyboms ir Panevėžio miesto garsinimą šventiniame vakare pagerbtos ir miesto įstaigos. Mero padėkos atiteko Raimundo Sargūno sporto gimnazijai, Panevėžio sporto centrui, „Žemynos“ progimnazijai, futbolo akademijai „Panevėžys“.

Savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Justinas Jasiukaitis sakė, kad praėję metai mūsų miesto atletams buvo labai sėkmingi.

„Net septyni panevėžiečiai dalyvavo Tokijo olimpinėse žaidynėse, o tai – puikus rezultatais. Tikiuosi, kad ir 2022-aisiais mūsų miesto atletai džiugins pergalėmis“, – „Sekundei“ kalbėjo J. Jasiukaitis.