Pagalbos ranką ištiesė ūkininkas

Pagalbos ranką ištiesė ūkininkas

Jau praėjo beveik du mėnesiai, kai iš savo namų kiemo Miežiškių seniūnijoje, Kunciagalio kaime paslaptingai dingo dar nė dvejų metukų neturintis mažylis. Deja, vaiko paieškos kol kas bevaisės. Su viltimi laukiama, kad pagaliau Nevėžio upė grąžins dvimečio kūnelį. Palūžę tėvai, negalėdami gyventi tragedijos vietoje, seniūnijos prašė jiems suteikti kitą gyvenamąjį plotą, bet pagalbos ranką ištiesė vietos ūkininkas. Jis šeimai nupirko dviejų kambarių butą Miežiškiuose.

Kaip „Sekundei“ teigė Miežiškių seniūnas Albinas Jacevičius, seniūnija neturi galimybių šiai šeimai suteikti socialinio būsto išimties tvarka, nors po tragedijos tėvai ir prašė padėti persikelti kitur. Tačiau prieš porą savaičių iš Kunciagalio kaimo šeima persikėlė į naujus namus Miežiškiuose. Šiuo metu naujo būsto ieškoma ir dingusio berniuko tėvo sesers šeimai, kuri liko gyventi tuose pačiuose namuose.

„Ir seseriai ūkininkas nori nupirkti nors kambariuką, o sodybą parduoti. Vis tiek ta vieta kels tik neigiamus prisiminimus. Ten gyventi šeimai būtų per daug skaudu“, – kalbėjo Miežiškių seniūnas.

Jo žiniomis, naują būstą nupirko ūkininkas, pas kurį iki tragedijos ir šiuo metu darbuojasi vyras. Šeima sutarė, kad per kelerius metus už naują būstą ūkininkui mokės dalimis, kol visiškai išsipirks ir nekilnojamąjį turtą jau turės savo vardu. Vyras jau dirba, o jo žmona planuoja grįžti pas ūkininką, kur dirbo iki susilaukdama vaikelio.

Seniūnija ir toliau abiem berniuko tėvams teikia psichologo paslaugas, taip pat lankosi socialinė darbuotoja.

„Pagalba bus teikiama tol, kol reikės. Šeima gyvena laukimu, kol upė atiduos vaikelio kūną. Kiek galėjo, tiek buvo ieškoma, dabar belieka tik laukti. Bent galės palaidoti, nes atvira kraujuojanti žaizda negyja. O kada tai bus, sunku prognozuoti. Prieš keletą metų Miežiškiuose Nevėžyje nuskendo vyras, tai jo kūną rado tik po metų“, – kalbėjo A. Jacevičius.

Gyvena laukimu

Sūnaus netekusiems tėvams pagalbos ranką ištiesęs ūkininkas Algis Murmokas buvo nekalbus. Jo teigimu, kažkas turi padėti po tokios tragedijos atsitiesti ir kabintis į gyvenimą, tuo labiau kad šeima tvarkinga ir darbšti. Vyras pas jį darbuojasi jau ne pirmus metus.

„Vyras šnekėjo, kad nebenori ten gyventi, tad ką beliko daryti. Reikėjo padėti, gal kitur bus geriau. Kalbėjome, kad dirbant po truputį išsipirks tą butą“, – sakė A. Murmokas.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Rasa Galkauskienė teigė, kad sausio pabaigoje paslaptingai dingusio mažylio paieškos kol kas nedavė jokių rezultatų. Nors vaiko ieškojo gausios policijos, kariškių, ugniagesių gelbėtojų bei savanorių pajėgos, į pagalbą buvo pasitelkti net Latvijos pareigūnai su specialiai po vandeniu ieškoti kūnų išmokytais šunimis, tačiau pastangos buvo bevaisės. Kol nerastas vaiko kūnas, policija neatmeta nė vienos galimos jo dingimo versijos. Buvo net kelis kartus iššukuotos visos apylinkės keliasdešimties kilometrų spinduliu, bet tuščiai. Tad labiausiai tikėtina, kad vaikas nuėjo iki prie pat namų tekančios patvinusios sraunios upės ir į ją įkrito.

„Paieška ir toliau vykdoma, pareigūnai nuolat apžiūri upės pakrantes. Tačiau narai dėl prasidėjusio ledonešio negali dirbti. Laukiama geresnių orų, tada bus sprendžiama, kokių paieškos veiksmų galima imtis“, – aiškino R. Galkauskienė.

Komentarai

  • Pagarba tokiam ukininkui uz zmogiskuma

  • Tikrai pagarba

  • Tik va tam naujame bute kaip sakoma įkurtuves pasidare su pulkų kaimynų šokiais ir dainomis….ir po tokios tragedijos tėvų atžvilgiu visgi keistai atrodo

    • As labai abejoju,kad tevai soko ir dainavo.O,kad isgere nieko blogo nematau.Geria ne kas diena itampa kazkaip reikia nuimti,o gal tevai turi is sielvarto girti lakstyti ir stugauti?O,gal geriau,kad ant raminanciu sedetu?Saunuoliai kaimynai,kad neleidzia liudeti

  • Nupirko burams buta,o pats isigys sodyba prie upes.Neblogas ejimas ar ne?

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų