P. Gražuliui – blogos žinios iš teismo

P. Gražuliui – blogos žinios iš teismo

Lietuvos apeliacinis teismas atmetė nuteistojo Petro Gražulio gynėjo advokato Rolando Tilindžio apeliacinį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2022 m. kovo 3 d. nuosprendžio, kuriuo Seimo narys pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, jam paskirta 15 064 Eur bauda ir kaip nusikalstamos veikos rezultatas konfiskuota 3 308,31 Eur.

„P. Gražulio veiksmai negali būti vertinami kaip tarnybinis (drausminis) nusižengimas, nes jo veikoje yra visi būtini nusikalstamos veikos (piktnaudžiavimo) sudėties požymiai“,– konstatavo Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija.

Byloje nustatyta, kad P. Gražulis, veikdamas privataus juridinio asmens, t. y. UAB „Judex“, interesais, neleistinai kišosi į valstybės tarnautojų veiklą, skatindamas juos nesilaikyti teisės aktų reikalavimų bei atlikti neteisėtus veiksmus, taip pat naudojosi šios bendrovės jam suteiktomis lėšomis. Tokiais veiksmais P. Gražulis diskreditavo Seimą, sumenkino Seimo nario vardą, valstybės politiko patikimumą ir prestižą ir taip padarė didelę neturtinę žalą valstybei.

Teisėjų kolegija pabrėžė, kad P. Gražulis, būdamas Seimo narys ir veikdamas UAB „Judex“ interesais bei siekdamas iš šios bendrovės gauti turtinės naudos, suvokė, jog tyčia piktnaudžiauja tarnyba, pažeidžia Konstitucijos nuostatas ir galiojančius įstatymus, nes Seimo nario mandatą naudojo ne savo pareigoms atlikti, o privatiems interesams. Tokiais veiksmais sudarytas įspūdis, kad Seimo nariai, kuriems, kaip Tautos atstovams, suteiktas aukščiausias visuomenės pasitikėjimas įstatymų leidybos srityje, patys kurdami įstatymus gali jų nepaisyti.

Apeliaciniame skunde įrodinėtos aplinkybės, kad UAB „Judex“ nepatyrė jokios žalos, kad iš UAB „Judex“ gauta turtinė nauda buvo atlyginta ir kad Seimas, pirmą kartą svarstydamas klausimą dėl leidimo P. Gražulį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, tokio sutikimo nedavė, teisėjų kolegijos nuomone, nepašalina nei P. Gražulio kaltės dėl nusikaltimo padarymo, nei fakto, kad jis siekė bei gavo turtinės naudos iš savo neteisėtų veiksmų.

Teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Ventos Valčackienės teigimu, Lietuvos apeliacinio teismo nutartis baudžiamojoje byloje įsigalioja jos priėmimo dieną, tačiau per tris mėnesius gali būti skundžiama kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Seimo nario mandatas gali nutrūkti anksčiau laiko

Kontroversiškai vertinamo parlamentaro Petro Gražulio Seimo nario mandatas gali nutrūkti anksčiau laiko.

Kaip teigia Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras, Apeliaciniam teismui patvirtinus parlamentaro kaltę, Seimas turės balsuoti dėl apkaltos. Politikas neatmeta galimybės, kad toks balsavimas gali įvykti dar liepos mėnesį, mat valdantieji kiek anksčiau užsiminė, kad gali tekti vasarą šaukti neeilinį Seimo posėdį dėl Švedijos ir Suomijos narystės NATO ratifikavimo.

„Paskelbus apie gautą nuosprendį ne anksčiau kaip po 7 dienų yra rengiama baigiamoji apkaltos stadija. Ar pirmas žingsnis bus žengiamas nenumatytame posėdyje, kuris gali būti liepos mėnesį, ar tas procesas bus pradėtas rudens sesijai prasidėjus, negaliu pasakyti“, – Eltai sakė konservatorius S. Šedbaras.

„Pagal Seimo statutą vos ne automatiškai viskas turi vykti: gaunamas nuosprendis, traukiama į darbotvarkę ir sudarinėjanti darbotvarkę Seimo valdyba turėtų apsispręsti. Aš asmeniškai nematyčiau skubos. Galima šį klausimą spręsti ir prasidėjus rudens sesijai“, – sakė Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas.

Komentarai

  • Tai ar tik vienas seimo narys P. Gražulis padarė didelę neturtinę žalą? O kiti (su pačiomis Seimo ir Vyriausybės vuršūnėlėmis) ne? Čia dar klausimas, kas liaudžiai daugiau žalos padarė.

  • Yra piktybinis KET pažeidėjas , pažeidęs jas daugiau nei 33 kartus , tačiau vis išsisukdavo nuo atsakomybės meluodamas , kad jo auto vairavo kiti , o jis neva nieko nežinojęs . Žodžiu , patologiniu melagiui sprūsta iš po storo užpakalio šilta kėdė , teks ieškot darbo . Gal eis pas Simonko atstovu spaudai ar patarėju , nes LGBT turi daug finansų , o gražolis be jų negali naujų mergū prisivilioti

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų