R. Račkauskas tvirtina nematantis jokio preteksto opozicijai jį apkaltinti sulaužius Tarybos nario priesaiką ir įžvelgia oponentus įsisiūbuojant rinkimų kovą.

Opozicijos taikiklyje – mero kėdė

Opozicijos taikiklyje – mero kėdė

 

Panevėžio merui Ryčiui Račkauskui rengiant skundą teismui dėl Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimo pripažinti jį pažeidus viešuosius ir privačius interesus, už akių pasistengė užbėgti Tarybos opozicija. Nelaukdama, kaip teismas įvertins merą, šioji skuba rinkti parašus ir įregistruoti teikimą Tarybai pradėti mero įgaliojimų netekimo procedūrą. Ažiotažą dėl pasitikėjimo meru keliantys politiniai oponentai nė neslepia, kad jų sukeltas triukšmas nebūtinai turi pasiekti galutinį tikslą – nuversti merą.

Raštą, duodantį startą interpeliacijai, iš 31-o nario pasirašė opozicijoje esančių dešimt politikų. Vienuolikta turėtų būti opozicijos lyderė Gema Umbrasienė, nors dar vakar parašo nebuvo suraičiusi.

Teikimą Tarybai opozicija žada įregistruoti vieno langelio tarnyboje rugsėjo 8-ąją. Tai yra dieną prieš, kai baigiasi terminas merui R. Račkauskui pateikti rengiamą skundą teismui dėl VTEK sprendimo.

Etikos sargų išvadas, dėl kurių R. Račkauskas ne kartą yra viešai pareiškęs nusiteikęs bylinėtis teisme, Tarybos opozicija pateikia kaip argumentą pradėti mero nuvertimo procedūrą. Politiniai oponentai Panevėžio vadovą kaltina galbūt pažeidus Tarybos nario priesaiką. Anot jų, rugpjūčio pradžioje VTEK sprendimas, jog meras, Tarybos posėdyje balsuodamas dėl Skaistakalnio parko, Senvagės ir jų prieigų, taip pat poeto J. Čerkeso-Besparnio sodybos sutvarkymo projektų, supainiojo viešuosius ir privačius interesus, esą yra pakankamas pagrindas imtis veiksmų dėl interpeliacijos.

Panevėžio tarybą įsiūbavo politinės batalijos: opozicija tėškė teikimą dėl mero įgaliojimų netekimo procedūros.

Sulaukusi trečdalio narių teikimo, Taryba per mėnesį turi sudaryti darbo grupę jame minimiems faktams ištirti. Gavusi jos išvadą, Taryba balsuotų dėl kreipimosi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą. Jeigu teismas nuspręstų, kad meras priesaikos nesulaužė, atstatydinimo procedūra būtų nutraukta. Jei išvada priešinga, mero įgaliojimai gali būti atimti tik tuomet, jei tam pritartų ne mažiau nei trys penktadaliai Tarybos narių. Kad būtų atstatydintas Panevėžio meras, už tai Taryboje turėtų balsuoti 19 jos narių iš esamo 31-o. Šiuo metų Tarybos opoziciją sudaro 12 politikų. Pritrūkus balsų, meras liktų poste.

Įžvelgia rinkimų pradžią

Panevėžio meras R. Račkauskas pripažįsta, jog opozicijos žingsnis interpeliacijos link nelaukiant, kaip VTEK išvadas įvertins teismas, jį nustebinęs.

„Man keista, kad nesulaukus teismo sprendimo bandoma užbėgti už akių. Neįžiūriu tame teisinės logikos. Jei iš tiesų kyla klausimų dėl mano interesų, reikia sulaukti proceso pabaigos. O jis nėra baigtas. Dar neišnaudota mano galimybė gintis teisminiu keliu“, – teigė meras.

Merui dar neišsekęs terminas kreiptis į Lietuvos administracinį teismą dėl etikos sargų verdikto. R. Račkauskas skundui pateikti turi laiko iki šios savaitės pabaigos ir tvirtina tą padarysiantis.

Meras tvirtina nematantis jokio preteksto opozicijai jį apkaltinti sulaužius Tarybos nario priesaiką.

„Miestui nepadaryta nė cento nuostolio, pats jokios naudos irgi negavau. Bandoma lygioje vietoje kurti skandalą dėl skandalo. Kitų motyvų, kaip tik tokiu būdu valytis kelią į rinkimus, neįžiūriu. Jokio konstruktyvaus oponavimo iki šiol iš opozicijos nesame sulaukę, matyt, tokiu bergždžiu veikimu, eskaluodama skandalą ji bando būti matoma“, – politinių oponentų tikslus įžvelgia meras.

Nors ažiotažo dėl R. Račkausko interesų pradininke buvusi Tarybos opozicijos lyderė Gema Umbrasienė, mero nuomone, interpeliacijos idėjos autorystė priklauso skandalą įsiūbavusiems ir taip dėmesio centre atsidūrusiems Panevėžio konservatoriams-krikščionims demokratams, vedamiems naujosios skyriaus pirmininkės Seimo narės Rasos Juknevičienės.

Ši politikė ir pati dalyvavo rugpjūčio pabaigoje miesto Tarybos posėdyje, kuriame meras viešai atsakinėjo į TS-LKD skyriaus raštu pateiktus klausimus.

Po posėdžio R. Juknevičienė susitiko su Tarybos opozicijos atstovais ir ne tik TS-LKD nariais.

„Mano akimis, tai yra konservatorių išskaičiavimai“, – mano R. Račkauskas.

Mero regalijų nesikrato

R. Juknevičienė nė neslepia, kad rinkimų kova startuoja gerokai anksčiau, nei oficialiai paskelbiama rinkimų kampanijos pradžia.

„Rinkimai prasideda kitą dieną po rinkimų. Visos partijos ruošiasi rinkimams. Natūralu. Ar rinkimai yra blogis demokratinėje valstybėje, kad juos naudoti kaip argumentą? Man šitas argumentas primena argumentus nedemokratiškų valstybių vadovų, kurie dažnai kaltina opoziciją, kad ruošiasi rinkimams ir nori perimti valdžią“, – pripažino TS-LKD Panevėžio skyriaus lyderė.

R. Juknevičienė nė neslepia, kad rinkiminė kova startuoja gerokai anksčiau nei oficialiai paskelbiama rinkimų kampanijos pradžia.

Ar pati sieksianti Aukštaitijos sostinės mero posto, R. Juknevičienė tiesaus atsakymo vengia, tačiau leidžia suprasti tokios galimybės neatsisakanti.

„Čia svarstys mūsų skyrius ir tai bus kitų metų mūsų darbotvarkėje“, – aiškino seimūnė.

Ji ir neneigia, kad nors nesanti Tarybos narė, prisidėjusi prie opozicijos bandymo išjudinti mero kėdę.

„Nedrįsčiau sakyti, kad tame buvo vienas lyderis. Klausimus formulavome mes, bet teikimo tekstą rašė Tarybos nariai, tuo tekstu rūpinosi Gema Umbrasienė, kuri yra opozicijos lyderė“, – tvirtino R. Juknevičienė.

Nors Seimo narė lyderio regalijas permeta G. Umbrasienei, visgi kaip rašto autorė pristatoma Tarybos narė pati po juo vis dar nepasirašiusi.

„Ji išvykusi, pasirašys rytoj“, – užtikrina R. Juknevičienė.

Perspėjo socialiniame tinkle

Opozicijos skubėjimą užregistruoti teikimą Tarybai nelaukiant, kol merui baigsis terminas pateikti skundą teismui, R. Juknevičienė aiškina ir pačios opozicijos senkančiu laiku. Teisės aktai numato, kad ir meras skundą teismui, ir politikai reikalavimą Tarybai galėjo pateikti per mėnesį nuo etikos sargų paskelbtojo verdikto.

„Jei būtume laukę, kada meras kreipsis į teismą, būtų išsekęs mūsų terminas“, – aiškina R. Juknevičienė.

Mero teismui skundžiama etikos komisijos išvada, anot seimūnės, esąs „labai rimtas dokumentas“, kurio opozicija negali nutylėti.

„P. Urbšio sąrašas labai aiškiai prieš rinkimus pasakė, kad kiekvienas jų narys, kuris įgytą valdžią naudos asmeniniams interesams, turės trauktis iš Tarybos. Tas pats liečia ir merą“, – teigė konservatorė.

Atstatydinti merą užsimoję karščiausi jo politiniai oponentai vakar buvo nepasiekiami. Į skambučius neatsiliepė nei pati opozicijos lyderė G. Umbrasienė, nei jos politinis bendražygis Tarybos narys Mantas Leliukas, merui viešai pasiuntęs grėsmingą perspėjimą.

„Na ką gi Panevėžio valdantieji iš judėjimo „Utrak“, greit sužinosite šio skaičiaus reikšmę. Mykoliuk su „klounu“ Poviliuku, kaip sekasi“, – kalendoriaus lapelyje raudonai apibraukęs skaičių 11, socialiniame tinkle paskelbė M. Leliukas.

Opoziciją sustabdytų teismas

Panevėžio padangėje politinė audra sukilo, kai VTEK, sulaukusi opozicijos rašto, jog meras nenusišalino balsuojant dėl Skaistakalnio parko, Senvagės ir jų prieigų bei J. Čerkeso-Besparnio sodybos sutvarkymo, pripažino jį pažeidus viešuosius ir privačius interesus. R. Račkauskas ne kartą yra teigęs, jog toks etikos sargų sprendimas buvo netikėtas. Anot jo, Tarybos balsavimas dėl šių projektų niekaip nesusijęs su Skaistakalnio ir Senvagės sutvarkymo idėjų konkurse visuomeniniais pagrindais dalyvavusiu mero sūnumi. Šiais Tarybos sprendimais buvo atlikta standartinė procedūra, privaloma, kad Savivaldybė galėtų teikti paraišką ES paramai gauti.

Kad Panevėžį įsiūbavęs politinis skandalas gali taip ir baigtis tik patriukšmavimu atkreipiant opozicijai į save dėmesį, neneigia ir mero politiniai oponentai. Šią savaitę R. Račkauskui įteikus skundą teismui dėl VTEK sprendimo, R. Juknevičienė pripažįsta, kad procedūrą dėl interpeliacijos tektų stabdyti laukiant, kaip etikos sargų sprendimą įvertins teisėjai.

 

 

Komentarai

 • Košmaras, o ne opozicija. Ne jūs rinkot ne jums ir atstatydinti. O juknevicienes cia net neišrinko! Ir šiaip gi kaime gyvena.

  • Žinoma, Algi, žinoma.
   Pirmu smuiku groja leliukas?
   Sąžinės ir logikos šiame reikale nėr ir nebus.
   Palaikau GERBIAMĄ MERĄ !

  • Retas politikierius pričiuptas už rankos, sugeba prisipažinti, dažniausiai aplinka būna kalta.

   • Atsakyti
   • Retas politikierius pataiko kelti skandalą, dažniau kelia jį net nesuprasdamas, apie ką. Ups, kai paskaitau, panašu į tuos 11

  • Reikia opozicijai paskelbti interpeliaciją. Pasirašau pirmas kaip rinkėjas. Jų poelgiai taigi briedas visiškas.
   Kai artėja pratybos“Zapad“ buvusi karo ministrė kaip tik turėtų stiprinti santarvę, ramybę.
   Vidinio susiklausymo reikia, o ne eskalacijos, ypač nereikia beprasmybės.
   Nemato konteksto ar iškrito iš kriaušės?

   • Pažiūrėk, kas nuotraukoje kikena – suprasi kontekstą ir potekstę. Vakar Jakilaičio laidoje atvirai prisipažino, kad socdemai seniau atliko ir masišką partiečių apklausą ar Lietuvai stoti į NATO . Tada balsavimas buvo beveik 50/50 proc.

    • Atsakyti
 • Opozicija puolė žemiau jūros lygio. jos bajeriai jau nebe bajeriai ir nebe juokinga.
  Rinkėjai, įsidėmėkite: trys buvę merai, du buvę vicemerai – penki svarbiausių buvusių ,,galvų“ parašai iš 11.
  Maniau, kad tik smėlio dėžėje ir tik paauglių tarpe būna revanšas, paremtas ,,otkepi piragi,,.
  Žemiau žemo lygio. Tai ne oponavimas.
  Viskas baigsis dideli šnypštu – faktas.
  Tik miesto priešai kelia audrą vandens stiklinėje ir tada, kai europiniai projektai startuoja.
  INTERPELIACIJĄ OPOZICIJAI!

  • Atsakyti
 • Žemai lenkiuosi prieš tą vienintelį opozicijos narį, kurio vardo ir pavardės nežinau, kuriam pakako sveiko proto nepasirašyti ir pasipriešinti makabriškam demaršui.
  Gėda. Apie kai kuriuos pasirašiusius galvojau per gerai. Nusivyliau opozicija galo, be krašto.

  • Faktas. Lenkiuosi.

  • Palaikau Tavo, Irma, gerą mintį. Pagarba vienam protingesniam, gerbiu kad jis atsilaikė prieš spaudimą. Man atrodo, kad tai bus Sėdžius. Jis tikrai išlaikytas ir rimtas, ko nepasakyt apie kitus.

   • Mano manimu nepasirase tai Šileikis. Man taip atrodo.

    • Baikit juokus, tai Vadapalui pakako išminties neprisideti prie nesamoniu.

     • Vitalijus yra tas kuris nepasirašė, gi žino, kaip būti be reikalo kaltinamam, jam byla dėl Cido statybos. Tikrai bus senas meras Vitalijus bažnyčios žmogus tas nesielgs netinkamai.

     • Panašu kad Kukuraitiene nesirašė tiksliai.

   • Ginčytis ar pasirašė, nepasirašė yra vaikiška, kas nors paskelbkite parašus padejusių sarašiuką.

 • Žmonės išsigandę rašo net iš užsienio , kas ten pas jus dedasi , meras puikiai tvarkosi ir miestas atsigauna, nejaugi vėl Vitaliukas ateina

  • Vėl ir vėl ir vėl.
   Nupušo maksimaliai.

 • Ir kas gi kokiais kankinimais privertė Rasą (!), Vitalijų, Maurikijų sėsti į vieną valtį su leliuku? Sakykite, miestiečiai gerieji, kokia mėnulio fazė? Kas bus, jeigu iki rinkimų ims ir neprašvis taip?

 • Kol kalte neirodita asmuo negali buti kaltinamas,tai kur faktai…

  • Tai tokią teisinę valstybę savom rankom kuria tie, kurie įstatymus priiminėja?
   Nusivyliau nusivyliau nusivyliau egocentriška trumparegiška opozicija. GĖDA!
   MERE, miestas Jus išrinko, Jus ir remia!

 • Žmonės, nebeleiskime tiems kenkėjams iš mūsų visų tyčiotis! Patys nieko nesugeba, tai tik kaišo pagalius. Juknevičienė ypač apgailėtina

  • Tikrai tokio nesolidumo ir tokio marazmo nesitikėjau. Šokiruotas esu.
   Šalin rankas nuo pirmą kartą žmonių išsirinkto Mero!

  • pritariu Rutai!! neleisimtiems koncervam vel parstumineti vitaliukus giedorius , leliukus trintukus ir ta grybautoja. nesisedi seime, tai cia mlenda visur. Jukneviciene ir jau panasus padare , kad Panevezyj neberinksim niekad konservatoriu. pakaks!!!!!!

   • Atsakyti
   • Būtent. Niekada jų neberinkim. Nors kažkada ir aš pati už juos balsavau. Liūdna.

 • Bobaturgis!

  • Atsakyti
  • BOBATURGIS.

 • Matyt tik tokiais demaršais ir sugeba apie save primint. Neabejoju, kad ir iš koalicijos partiečius ištraukė ne kas kitas. Vargas ne persona

  • Atsakyti
 • Vėl konservų maras į Panevėžį slenka. Laikykitės, mere!

 • Neveltui ne jus išsirinkom. Dabar keli užribio veikėjai sugalvos merą verst, ir žmonių pasirinkimas eilinį kartą jiems paskutinėj vietoj. Nėra žodžių tokiems apibūdint

  • Taigi sprogsta iš siaubo jie, kad žmonių rinktas Meras miestą valdo (ir labai gerai tai daro!), o ne pačių paskirtas.

 • Ir kaip Jūs tokiam žvėryne dirbat?

  • Stiprybės linkiu merui kad atlaikytų visus tuos briedus, kurie baigsis, visiška sausra iš juodo juodo debesio. Gėda saujelei politikų pulti tą merą, už kurį, subalsavo miesto žmonės.

 • Rinkimai tikrai artėja ir tokie demaršai negali būti pamiršti. Šitam merui stiprybės ir sveikatos!

  • Jūs teisi, todėl ir šlykštu. Ir smagutuo pačiu, kad taip kvailai rodo savo tikrus veidus konservai ir co

  • apie juknevičienę buvau geros nuomonės, dabar ją pakeičiau. Kaip sitaip? Gal patarejū neturi? Vilniuje būnant galima nuovoką prarast, bet reikia jaust miesto pulsą arba nelysti kur neišmanai.
   Merui linkiu stiprybės.

   • kad tenka sutikti Gražinos nuomone. Ar stiprus, rimtas, atsakingas politikas gali veikti išvien su Leliuku ir Umbraziene, kuriuos tik ir mėto partijos iš savo gretų?

    • jeigu
     Po posėdžio R. Juknevičienė susitiko su Tarybos opozicijos atstovais ir ne tik TS-LKD nariais
     vadinasi
     draugauja su bet kuo be jokio atsirinkimo

     • Atsakyti
    • Su tais kurie partiju vyriausius brolerius siuncia toli toli. Kai Urbsys apie juos tupineja ir gina.

     • Atsakyti
   • Mero kėdė ruošiama poniai Juknevičienei, ir Panevėžyje pradės šliaužioti perversmas, ši „liga“ užkrečiama konservatorių tarpe 🙂

    • Atsakyti
 • opozicijai miestas nerūpi , jie tik žiūri, kad tik kuo labiau jam pakenkti, manau žmonės galutinai įsitikins tų žmonių kèslais .

  • tikrai interpeliaciją opozicijai parašus miesto žmonės sudės ganatuoju

 • Šaunuoliai opozicijos atstovai. Ačiū Dievui, kad prakūto, nes meras Račkauskas visus atleidinėjo ir nesisikaitė. Tegul dabar bijos ir žinos kad atsakomybės neišvengs. Kai projektai uz didelę kainą tik saviems, o pagal mažiausią kas norit imkit, tai kas žino ar tai tik ne ledkalnio viršūnė, o atkatai is statybininkų? Kam galvoja reikalinga perklot ir taip pusetinai gerai atrodancią Laisvės aikštę? Jie ne dėl mūsų atėjo, kai nebuvo ES milijonų jie projektavo ir neturėjo laiko mestui. Nebijokit, jie už dyką nedirba.

  • Dar pusę atleisti reikia. Nueini į savivaldybę, tai tik kas antras valdininkas nusišypsoti ir klausimą išspręsti linkęs. Kitas nuo durų meta- o ko tau čia?
   Vienas gerietis žmogus miestui norėjo padovanoti vaismedžių – tai visą vasarą buvo stumdomas nuo vieno prie kito valdininko, kol neapsikentęs į informacijos biurą nuėjo.
   Smerkiu opoziciją.

  • Ryte gal gėda savo žodžių pasidarys? Čiučia-liulia.

 • Gėda juknevičienei…ji pamiršo,kad panevėžiečiai jos neišrinko,o seime ji sėdi kaip sąrašinė,o ne išrinkta rinkėjų…….o merą išrinko panevėžiečiai….tai va šitai poniai reikėtų patylėti, prilipusi prie seimo kėdės 27 metus, jokio gero darbo LIETUVAI nenuveikusi….mūsų visų dirbančiųjų išlaikytinė..Sėkmės merui.

  • Atsakyti
  • Kaip tai sąrašinė? Argi žemaičių mikrorajonas už ją nenubalsavo?

   • Atsakyti
   • Nenubalsavo. Žmonės mato ir atsirenka. Dabar matys dar didesnis ratas.
    O dabartinį merą tai palaikau.

  • perskaičiau tą nurodytą tekstą- anei proto, anei sąžinės. Kiek galima pulti? Agresija, netiesa, o ne moteriškais kvepalais pakvipo. Aktyvumas privalo būti protingas, kitaip tik sumaišties malūnas.

   • Atsakyti
 • Ir taip konservatoriai nori sustiprinti savo pozicijas mieste?Apgailėtina kaip ir pati Juknevičienė ?

 • Palaikau Rasą, perdaug Panvėžyje smegenų plovimo ir imitacijos. Aiskina, kad gyvensime nepakarojam kosmose. Akis bado, kai zmones maitinami pazadais ir blizguciais, o ES lesos skirtos miesto atnaujinimui tik saviems ir I savu rankas. Paziurekit, kas ne lojalus iskart salina.

  • Kas ta Rasa?

  • Tokiu žingsniu jau parodė ir įrodė savo visišką nesiorientavimą.
   Girdėjau kalbų kad bus siūloma ji ir į prezidentus. Siaubas.

 • Politiniai liūzeriai kaltina merą asmeniniais interesais tuo metu, kai patys tik tiek ir teveikia, kad savo asmeninius interesus tvarkosi.

  • Žinoma, kad taip. Merą išsirinko visas miestas, nušlavė senus, o dabar 11 senų ims ir atstatydins žmonių rinktą merą? Drasa kaip Marytės Melnikaitės?

 • juknevičienės demagogija iki šlykštumo. vilniuje jaučia pavojų, mat nebe tokia įtakinga, kaip prie kubiliaus, tai tikisi šiltą vietelę susirasti mūsų mieste, kur konservai visiškai išskydę ir nupezę. tik jiems dar ir gali vadovaut raselė.
  Skaitykite daugiau: https://www.naujienos.lt/leidinys/sekunde/opozicijos-taikiklyje-mero-kede/

 • Jau miesto architekte pas STT lankosi, Anykščiuose prisidirbo ,dabar tą pati daro PNV. Pasidomėkite nuobaudomis jos VTEK-SUPAINIOJUS INTERESUS. Su savuoju „draugu“ ir jo firma. Na kagi greit ir Meras manau lankysis po tokių viešųjų pirkimų su visa „Pupa“. Tokio plovimo dar nesu matęs , kai atėjo „KARTU“

  • Ramiai, sūnau, ramiai. Vėl košmarą sapnuoji.

  • Nauja tikyba arba pilnatis????

 • Ar tik ne pats meras liepe savo darbuotojams savivaldybėje darbo metu rašinėti tuos komentarus pries opozicijoje esančius tarybos narius? Paiskes, kad tik trys motereles, kuriom nesidirba ir rašinėja… o vaizdelis tipo turėtų buti merą palaiko visas miestas !

  • ir kur girdėjau tokį balselį?

  • Mera palaiko miestas.

  • Rinkome ir kovosime uz mera

 • bent jau šypsotis pasistengtų išmokti -visada su tokia mina, kad pažvelgus mirti norisi, jokio įkvėpimo miestelėnams, jokio betarpiško nuoširdaus bendravimo, tvarkoma tik tai, kas ir taip gražu, o nušiurę pakampės taip ir lieka toliau griūti, visi pelningesni projektai – tik „savai“ kompanijai – fu, ne meras, o nesusipratimas kažkoks…

  • Atsakyti
 • Visa širdimo palaikau gerbiamą merą ir labai piktinuosi opozicijos paikystėmis.

 • Šalin rankas nuo mero, opozicijai būtina apkalta – ir jau seniai.

 • Reaguodama į https://jp.lt/dovana-miesto-gimtadienio-isvakarese-opozicijos-interpeliacija-panevezio-merui/, kviečiu merą R.M.Račkauską būti vyru, nustoti dramatizuoti situaciją ir plėšti marškinius nuo krūtinės. Visi turime savo pareigų : meras – laikyti priesaikos ir įstatymų, opozicija – vykdyti to priežiūrą. Opozicijos veiksmai yra pozicijos veiksmų pasekmė, todėl ieškoti priešų čia beviltiška. Reikia atsisukti į save. Opozicija prašė mero atskleisti Pupos ryšius su sūnumi, po to prašė P.Urbšio ir mero įvertinti situaciją pagal tuos pačius kriterijus, kuriais jie vertina kitus, bet iki šiol tylu, o teisiniai terminai išseko. Taigi tiesiog priimkite pradėtą procedūrą kaip galimybę pasitikrinti. VTEK – nepavyko, gal pavyks teisme, galų gale balsuos Taryba, kurioje dauguma yra judėjimo KARTU nariai ir partneriai. Rezultatas prognozuojamas. Bet kuriuo atveju neabejoju, kad ši procedūra taps pamoka ateičiai ir pagerins miesto valdymo kokybę. Žmonių pasitikėjimas, atvedęs į mero postą, nėra leidimas nesilaikyti įstatymų. Juolab demokratinėje visuomenėje yra svarbu ne tik tai, ką darai, bet ir kaip. Politikoje būna visko – melo, šmeižto, išdavysčių, būna pikta, būna skaudu, bet perėjęs per juos tampi tik stipresnis ir gali drąsiai žiūrėti žmonėms į akis. Net ir nežinau, kaip vertinti nuoskaudą, kad opozicija pradėjo procedūrą būtent šią savaitę. Kaip jau minėjau – teisiniai terminai nelaukia. Be to, miesto gimtadienis – ne mero gimtadienis. Gi daugybę žmonių bėdos ištinka per jų pačių gimtadienius ar kitas svarbias asmenines šventes, bet ar juos kas nors nuo to saugo ? Ar pats meras saugo kitus žmones nuo savo įžeidinėjimų, ar tikslinasi datas ? Apie meilę. Meilė miestui nėra įpareigojanti mylėti miesto merą ar bet kurį kitą politiką. O ir miestas – kas tai ? Pastatai, urbanistinės erdvės, disponuojami pinigai, galimybė realizuoti savo profesines ambicijas ? Aš manau – žmonės. Deja, nemeilės konkrečiam žmogui apraiškas matau vos ne kasdien – mieste masiškai ardomi senjorų ir mamų pamėgti suoliukai, likviduojamos perėjos judriose gatvėse, ką tik nagrinėjau vieno avarinio namo kosmetinės ,,būsto renovacijos’’, po kurios gali sugriūti sienos, o techninė ekspertizė neatlikta, ypatumus ir man buvo teigiama, jog nereikia kreipti dėmesio į kelias besipriešinančias tokiai ,,būsto renovacijai’’ šeimas, o išaiškėjo, jog tai visos šeimos, gyvenančios name. Visi girdėjome apie mero požiūrį į Centro bendruomenės prašymą nerengti kaimynystėje socialinio ,,rezervato’’ arba Gamtininkų bendruomenės priešinimąsi aplinkeliui prie jų langų, kuris net neatliks aplinkelio paskirties, o tik dar labiau komplikuos transporto srautus. Tai faktai. Taigi nebematuokime meilės miestui pagal meilės sau dydį. Tai nesusiję dalykai. Ir dirbkime darbus, opozicija – savo, meras – savo, visi – savo. To užteks, kad miestas suklestėtų. O to nesant – ir visų užgriuvusių pinigų neužteks. Taipogi mažas patarimas – nuolat guostis, kad aštuoni trukdo dvidešimt trims, nereikia, net jeigu taip – geriau, kad to niekas nežinotų, nes biškį gėda…? Nuotraukoje – opozicija mero žvilgsniu.?

  • Atsakyti
  • Toks negatyvo kokteilis ir vaikėzo fb-ui netinka.
   Politika nėra bjauri pati savaime, ją tokią daro pseudopolitikai – apmaudu, apgailėtina, depresyvu.
   Už merą!

   • Atsakyti
  • kuo toliau – tuo vis ilgesni straipsniai, daugiau žodžių ir atitinkamai mažiau teisybės. Baikite demagogiją, žmonės nėra durni, per rinkimus atsirinks. Lažinuosi kad nei Leliuko, nei Umbrasienės, nei Juknevičienės neišrinks. Faktas.

   • Atsakyti
 • Meras ir komanda gerai išjudino miestą , o koncervai rinkimams ruošiasi ir pučią burbulą .

  • Prie savo partijos glausdami Gemą su Leliuku kokių rezultatų per rinkimus nori?

   • Da to nebūva ką Umbraziene su Leliuku koncervai.

    • Gema tai Lietuvos konservatorių tėvynės sajungos pirmininkė Panevėžio miestui, Leliukas Tėvynės sajungos pavaduotojas? Skamba? O je!

 • Visam civilizuotam pasauly vadovų šeimos nariai nemokamai dalyvauja įvairiuose projektuose, bendruomenės ploja katučių, niekam nešauna į galvą apkaltinti korupcija. Jei opozicija nerado didesnių mero nuodėmių, nei sūnaus savanoriška, nemokama veikla, tai miestiečiai gali tik džiaugtis turėdami išskirtinio skaidrumo merą. Tikiu, kad teismas pripažins nepagrįstu VTEK politiškai angažuotą sprendimą.

  • Atsakyti
  • Civilizuotam pastebėti reikia civilizuotam. O kokia civilizacija miesto opozicijos gretose?

 • Visiškas idiotizmas šitaip pulti merą,ir kas tokie iniciatoriai ,Leliukas,Umbrasienė,nu šlykščiau tikriausiai ir nebūna ,ką gero miestui nuveikėt? Parazitai.Nu ir opozicija,visiška degradacija.

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (76)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų