„Sekundės“ nuotr.

Galutinis sprendimas: Panevėžyje nelieka vienos mokyklos

Galutinis sprendimas: Panevėžyje nelieka vienos mokyklos

Panevėžio miesto savivaldybės taryba patvirtino 2021-2025 m. miesto švietimo ir mokslo įstaigų tinklo pertvarkos planą.

Vienas svarbiausių jo pokyčių – nuo 2022 rugsėjo 1-osios prie V. Žemkalnio gimnazijos prijungiama „Aušros“ progimnazija. Mokyklos reorganizacija bus vykdoma ne iš karto, o palaipsniui mažinant mokytojų krūvį.

„Aušros“ progimnazija – viena iš mažiausiai mokinių (235) ir klasių komplektų (12 komplektų) turinti nerenovuota mokykla.  Joje mokinio išlaikymas brangesnis nei kitose mokyklose: 2020 m. iš miesto biudžeto vienam mokiniui skirta 972 Eur (miesto vidurkis – 671 Eur). Savivaldybė teigia, jog „Aušrą“ prijungus prie Vytauto Žemkalnio gimnazijos, pagerės darbo, ugdymosi sąlygos moksleiviams. Skaičiuojama, kad po reorganizacijos pirmaisiais metais bus sutaupyta 189 tūkst. 600 Eur, kuriuos bus galima skirti kitoms ugdymo įstaigoms.

Rengdama 2021-2025 m. miesto švietimo ir mokslo įstaigų tinklo pertvarkos planą Savivaldybė teigia įvertinusi demografinę padėtį, ekonominę-socialinę būklę (socialinės rizikos, gaunančių maitinimo lengvatas vaikų skaičių, nemokamam maitinimui skirtas lėšas ir kt.). Taip pat ugdymo poreikių tenkinimo būklę, tinklo efektyvumą ir prieinamumą, finansinį efektyvumą, ugdymo kokybę, švietimo įstaigų pastatus ir patalpas.

„2016 m. patvirtinto miesto bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 m. plano įgyvendinimo laikotarpis baigėsi. Atlikus stebėseną ir įvertinus esamą miesto švietimo įstaigų tinklą, parengėme naują miesto bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2021-2025 m. planą. Ši pertvarka reikalinga dėl kelių priežasčių: besikeičiančios demografinės padėties mieste, kintančių gyventojų švietimo poreikių ir kitų veiksnių, susijusių su šalies kultūrine, socialine ir ekonomine situacijomis, siekiant gerinti ugdymo kokybę, racionaliai naudoti ugdymo įstaigų patalpas. Buvo atlikta švietimo sistemos būklės analizė, išryškinti privalumai, trūkumai ir grėsmės, išnagrinėtas bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos strateginis tikslas, uždaviniai ir prioritetai“, – sako Panevėžio miesto mero pavaduotojas Lauras Jagminas.

 

Komentarai

  • Kai buvome okupuoti, statėsi viskas mokyklos, gyvenamieji rajonai, plėtėsi miestai. Kai tapome laisvi užsidaro mokyklos, ne statomi gyvenamieji rajojai(išskyrus didmiesčius) ir bėgam ir savo Lt, kurioje iškovojome laisvę. Tai įdomu, kas yra geriau?

    • Ar ilgai dar mastysit tarybiniais smegenim,? Nebuvo galimybės niekur išvažiuoti- sienos uždarytos buvo. Įdomu kiek būtų like LTSR žmonių jei būtų sienas atidarę. Pirkti nebuvo ko- prie visko eilės, stodavom net nežinodami ką „padavė“, svarbu nusipirkti kažką. Užtat buvo atskiros parduotuvės ir namai „ponams“ nors visi buvo „lygūs“ ir „laimingi“. Dabar pats gali rinktis kur ir kaip tau gyventi ar dirbti. Del to ir vertejo kovoti. Kad valdžią turim šudavotą- tai tokią išsirinkom,

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų