Nuteista vaiką be priežiūros palikusi mama

Nuteista vaiką be priežiūros palikusi mama

Panevėžio apylinkės teismo Kupiškio rūmai šiandien paskelbė nuosprendį kupiškėnei beveik dvi paras palikusiai be priežiūros ir užrakintą mažametį vaiką.

Du vaikus auginanti mama pripažinta kalta padarius nusikalstamą veiką – piktnaudžiavus motinos teisėmis ir pareigomis. Jai paskirta galutinė 1 metų laisvės apribojimo bausmė, įpareigojant tuo metu dalyvauti elgesio pataisos programoje, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų ir neišeiti iš namų nuo 22 val. iki 6 val., jei tai nesusiję su darbu, mokymusi ar sveikatos priežiūra.

Byla nagrinėta uždaruose teismo posėdžiuose, sutrumpinto įrodymų tyrimo būdu. Teismas skirdamas bausmę atsižvelgė, kad kaltininkė yra jauno amžiaus, teikė pakankamai nuoširdžius parodymus ikiteisminio tyrimo ir teisminio proceso metu, viena augina du nepilnamečius vaikus ir stengiasi vaikus auginti tinkamai, nukentėjusiajam mažamečiui sveikata nesutrikdyta. Teismas įpareigojo, kad ateityje kaltininkė privalo nepiktnaudžiauti alkoholiniais gėrimais ir tinkamai rūpintis vaikais, jų sveikata, sudaryti vaikams palankias sąlygas augti ir vystytis.

Nuosprendis gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui per 20 dienų nuo nuosprendžio paskelbimo.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų