Vitalijai Valkūnienei už dokumentų klastojimą skirta 6 000 Eur bauda ir 2 metams atimta teisė dirbti daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijų pirmininke. „Sekundės“ nuotr.

Nuteista daugiabučio namo bendrijos pirmininkė

Nuteista daugiabučio namo bendrijos pirmininkė

Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmuose nuosprendis paskelbtas buvusiai Nevėžio g. 35-ojo namo savininkų bendrijos pirmininkei Vitalijai Valkūnienei.

Už dokumentų klastojimą jai skirta 6 000 Eur bauda ir 2 metams atimta teisė dirbti daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijų pirmininke. Ji taip pat darbuojasi Savivaldybės įmonėje „Panevėžio butų ūkis“ statinių priežiūros inžiniere.

Bylos duomenimis, V. Valkūnienė padarė du tyčinius baigtus nesunkius nusikaltimus – pagamino netikrus ir suklastojo tikrus šešis Nevėžio g. 35-ojo namo savininkų bendrijos dokumentus. Viso baudžiamojo proceso metu V. Valkūnienė savo kaltę neigė, dėl įvykdytų nusikalstamų veikų neišgyveno, nesigailėjo.

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgia į padarytų nusikalstamų veikų pavojingumo laipsnį, kaltės formą ir rūšį, kaltininko asmenybę bei kitas aplinkybes. Teismas kaltinamajai skyrė švelniausią bausmę – baudą, kadangi kaltinamoji yra teisiama pirmą kartą, įvykdė nesunkias veikas. Jai skirta galutinė 120 MGL bauda (6 000 Eur).

Kadangi kaltinamoji nusikalstamas veikas įvykdė darbinės veiklos srityje, teismas kartu su bausme skyrė ir baudžiamojo poveikio priemonę – teisės dirbti daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijų pirmininke atėmimą 2 metų laikotarpiui.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Komentarai

 • O tai Butų ūkis toliau laikys dokumentų klastotoją? Taigi ji ne vienam daugiabučiui pirmininkauja, o juos visus administruoja Butų ūkis.

  • Atsakyti
 • Ką veikia aukštenės institucijos , kodėl netikrina ,nevertina kokie žmonės paskiriami vadovauti gyvenamųjų namų bendrijoms,ar jie turi patirtį toje srityje . Pvz. paskiriami eiti pareigas buvę pedagogai, kurių specialybė nebuvo surišta nei su gyvenamųjų namų priežiūra, nei su remontų darbais, nei su finansine veikla. Tokie daugiabučių pirmininkai prisiima geros būklės, geros statybos namus, bet tinkamai neprižiūri ir per dešimtmetį ar n. metų jau reikalingi kapitaliniai remontai, nes pirmininkai nėra buvę užlipę ant daugiabučio stogo ir neįvertino namo būklės, tik nudažo gyvenamuosius daugiabučius namus kosmetiškai, o vamzdynų stoviu nesirūpinama. Dėl to ir reikalinga , kad daugiabučių namų faktinę būklę ir bendrijos finansinę veiklą tikrintų aukštesnės institucijos , o ne paliktų likimo valiai , kur daugiabučių gyventojai neturi kompetencijos tokiems įvertinimas .

 • Gerai papurtyti Ramygalos g. 116 namo pirmininkę. Neaišku niekam, kur dingsta namo pinigai. Žolė pjaunama vėlai rudenį. Nieko ji nesupranta ir su proteliu ne kažkas.

 • Kodėl užslaptintas liko Statybininkų g. devyniaukščio namo gyventojų bendrijos grynųjų pinigų santaupų pradingimas kartu su namo bendrijos pirmininke?

 • Per didelė bausmė nurodyta jaunam žmogui ! Neįvertinti darbai bendrijų pirmininkų kituose gyvenamuose daugiabučiuose, nes gyventojai faktiškai nesusirenka į jokius susirinkimus. Nors faktiškai realūs sprendimai jau būna pirmininkės sudėlioti ir pasirašyti juodraščiuose, o susirinkimo metu perskaitoma ir prabalsuojama, jeigu susirenka reikiamas namo butų savininkų skaičius. Daugumoje gyvena seni žmonės, kurie neįsigilina į bendrijos savininkų teises ir pareigas.

 • Nuosprendį skųsti Panevėžio apygardos teismui .

 • Gal pribrendo reikalas atsigręžti į gyv. daugiabučiams namams SAVININKŲ BENDRIJOMS vadovavimo veiklas? Nes , kiek žinoma, savivaldybė finansiškai nekontroliuoja tos veiklos, palieka namų bendrijoms. Yra atvėjų gyvenamųjų namų savininkų bendrijose susirinkimai neįvyksta, nes nėra kvorumo( neateina gyventojai, nes nežino, skelbimai nuplėšomi? O kiekvienam gyventojui pakvietimai į susirinkimą nesiunčiami) Kai kurių namo savininkų bendrijų pirmininkai kviečia savininkų bendrijų gyventojus pakartotinai . antrą kartą po 14 d. ir praveda susirinkimus su tiek žmonių, kiek ateina. Bet kaip yra su tomis daugiabučių bendrijomis , kur neįvyksta susirinkimai dėl gyventojų nedalyvavimo, o pakartotini susirinkimai nebekviečiami ir nebeįvyksta iš viso. Tai kas tvarko ir yra atsakingi už dokumentų apskaitą?Kam atsiskaito arba niekam neatsiskaito ???. Būtų gerai, kad gyventojai žinotų ,kokie atlyginimai dabar yra mokami gyvenamųjų daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkams, nes jau egzistuoja kelios įstaigos ir vyksta konkurencija.

  • Pirmininką renka namo gyventojai. Prie ko cia instancijos? Metine finansinę ataskaita rengia daugiabučio gyventojų išrinktas revizorius. Pradekit patys gyventojai prisiimti atsakomybę už tai kà išsirenkat i pirmininkus, valdyba, igaliotinius ir revizorius

   • Atsakyti
 • Nėra taip paprasta viską suderinti kaip siūlote gyventojai,kaip išrinkti pirmininką ,kaip jį pakontroliuoti. Jeigu susirinkime pasireikši, žiūrėk bus išmuštas tavo mašinos langas, ar buto langas, perdurta padanga ar kt. Yra tokių banditiškų žmonių, neaišku ant ko papulsi.

  • Atsakyti
 • Kai kurie komentarai nepagrįsti realybe: pvz. tai metinę finansinę ataskaitą paskaito tas išrinktas revizorius nuo lapelio, surašytus pirmininkės duomenys. Valdyba- ką pati pirmininkė išsirinko ir nekeičia tų žmonių dešimtmečiais. (jie tampa visi jos draugais, žmonių interesai nelabai rūpi!).Daugumoje nėra tokių žmonių, ką, galimai, rinkti pirmininkais.
  Reikalinga išsami pertvarka, apjungiant keletą gyv. savininkų bendrijų ,paskirti kvalifikuotą administratorių, kuris būtų realiai atsakomingas aukštesnei institucijai ar tai būtų Butų ūkis ar kam , pagal savo atliktus darbus atsiskaitytų , nes savivaldybė faktiškai nevykdo tokių funkcijų , nėra pagalbos ar kontrolės. Jau daugiau , kaip trisdešimt metų pastatyti pastatai , bet savininkų bendrijų susirinkimuose nedalyvavo nei vienas savivaldybės atstovas.
  O daugiabučių savininkų bendrijų nariai nepajegus atlikti finansinės veiklos ar kitų atliktų darbų kontrolės.

  • Dėl mažų algų nelabai kas eina o atsakomybės nemaža ir su kiekvienu gyventoju dar aiškintis…

   • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (11)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų