Nuotekų tinkluose pajuto korupcijos kvapą

Nuotekų tinkluose pajuto korupcijos kvapą

 

Didelis reiklumas prižiūrint, kad miesto nuotekų tinklai būtų atnaujinti taip, kaip dera – kokybiškai, ar priekabumas tikintis kyšio?

Į tokį klausimą atsakymą turės surasti teismas, nagrinėsiantis baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai kyšininkavimu pareikšti bendrovės „Panevėžio miestprojektas“ direktoriui Vytautui Sukackui.

Dar 2017-ųjų birželį Savivaldybės įmonė „Panevėžio gatvės“ pasirašė rangos darbų sutartį su viešųjų pirkimų konkursą J. Basanavičiaus, Ukmergės, Vilniaus, Algirdo, Aukštaičių, Beržų gatvėse paviršiniams nuotekų tinklams atnaujinti laimėjusia Kauno bendrove „Aarsleff“. Šioji projektą parengti ir vamzdynus atnaujinti pasisiūlė už 790 tūkst. Eur.

Už techninę priežiūrą projektuojant paviršinių nuotekų surinkimo tinklus ir atliekant statybos darbus atsakinga buvo taip pat viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi bendrovė „Sweco Lietuva“, kuri šiam darbui buvo pasirašiusi jungtinės veiklos sutartį su įmone „Panevėžio miestprojektas“.

Viešieji pirkimai su dviprasmybėmis

Visgi projektas baigėsi visiškai ne taip, kaip planavo užsakovai – „Panevėžio gatvės“.

Įmonės direktorės Viktorijos Juodikienės teigimu, rangos sutartis su „Aarsleff“ prieš beveik keturis mėnesius nutraukta taikos sutartimi. Šį susitarimą užtvirtino ir Kauno apylinkės teismas.

Nors liko neužbaigta net 65 proc. darbų, rangovui nepritaikytos jokios sankcijos.

Tokių minčių užsakovei, regis, nė nekilo. V. Juodikienė pripažįsta, kad tokia išeitis pasirinkta baiminantis įsivelti į teisminius ginčus, kas ilgam galėjo sustabdyti Europos Sąjungos finansuojamą nuotekų tinklų atnaujinimą.

„Vykdant darbus paaiškėjo, kad viešųjų pirkimų metu buvo dviprasmiškai atsakyta į kai kuriuos rangovo klausimus“, – pirmtakų klaidas mato tik nuo praėjusių metų lapkričio įmonei vadovaujanti V. Juodikienė.

Anot jos, „Panevėžio gatvės“ vėl skelbs viešųjų pirkimų konkursą užbaigti nuotekų tinklų rekonstrukciją.

Būsimų laimėtojų darbą tikrins tas pats techninis prižiūrėtojas – „Sweco Lietuva“ su „Panevėžio miestprojektu“. Pasak V. Juodikienės, šios įmonės, sudariusios jungtinės veiklos sutartį, yra laimėjusios konkursą prižiūrėti nuotekų tinklų atnaujinimo procesą net tik J. Basanavičiaus, Ukmergės, Vilniaus, Algirdo, Aukštaičių, Beržų gatvėse, bet ir Rožyne.

Kaunietė teigė davusi kyšį

Visgi „Panevėžio miestprojekto“ vadovui darbą teks suderinti su teismo posėdžiais. Kyšininkavimu įtariamam V. Sukackui teks ieškoti rimtų argumentų, kad įrodytų nereikalavus ir neėmus kyšio iš „Aarsleff“, galop atsisakiusio panevėžietiško užsakymo.

Bylos duomenimis, Kauno bendrovės darbuotojams kilo įtarimų, kad techninės priežiūros vykdytojai iš jų reikalavo daugiau, nei priklausė – pateikdavo daug perteklinių ir nepagrįstų pastabų. Esą dėl to ir strigo projekto vykdymo darbai. Įtariama, kad iš bendrovės direktorės V. Sukackas netgi pareikalavo kyšio, kad projekto įgyvendinimas nebebūtų stabdomas, ir kaunietė šį reikalavimą įvykdė.

Ikiteisminį tyrimą atlikę pareigūnai teigia, jog tą jiems pripažino ir pati Kauno įmonės direktorė.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusios Panevėžio apygardos prokurorės Dalios Markauskienės, visiškai savo kaltę dėl papirkimo pripažinusios direktorės atžvilgiu tyrimas nutrauktas – ji perduota pagal laidavimą asmeniui, vertam teismo pasitikėjimo.

Tuo metu V. Sukackas kategoriškai neigia iš rangovų reikalavęs ir gavęs kyšį.

Jei teisme bus įrodyta įmonės vadovo kaltė, jam gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 5 metų.

Išgirsti šios teismą pasiekusios istorijos dalyvių versijas pasirodė neįmanoma. Telefonu atsiliepęs V. Sukackas teigė esąs užimtas ir paprašė perskambinti po kelių valandų, tačiau vėliau direktorius į telefono skambučius nebeatsiliepė.

Nepasiekiama pasirodė esanti ir Kaune įsikūrusios „Aarsleff“ vadovė. Viešai skelbiamu įmonės telefonu atsiliepusi moteris, išgirdusi, kokiu klausimu žiniasklaida nori bendrauti su direktore, pareiškė tam nematanti galimybių.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų