Nuo kitų metų pacientus konsultuos ir slaugytojai

Nuo kitų metų pacientus konsultuos ir slaugytojai

Nuo kitų metų pradžios pacientai galės gauti ne tik šeimos gydytojo, bet ir slaugytojo konsultaciją.

Anot Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), slaugytojas pagal savo kompetenciją galės įvertinti paciento sveikatos būklę, paskirti tyrimus ir suteikti kitas paslaugas, o esant poreikiui – nukreipti pacientą pas šeimos gydytoją.
Šie svarbūs pokyčiai apibrėžiami ketvirtadienį Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) patvirtintoje slaugytojo konsultacijų teikimo tvarkoje.
Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teigimu, šis žingsnis paskatins slaugytojų savarankiškumą ir padės plėsti jų kompetenciją.
„Įteisinus savarankiškas slaugytojo konsultacijas, pacientai galės greičiau gauti nesudėtingas pirmines ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas, kurioms pakanka slaugytojo kompetencijos. Slaugytojai patys fiksuos savo atliekamą darbą medicinos dokumentuose, o tai leis objektyviai įvertinti jų atliekamų funkcijų apimtis bei tikrąjį darbo krūvį“, – sakė ministras.
Anot jo, slaugytojai ir toliau dirbs šeimos gydytojo komandos sudėtyje, ir pacientai, kaip ir iki šiol, turės registruotis pas šeimos gydytoją. Tačiau įvertinęs priežastį, dėl kurios kreipiasi pacientas, šeimos gydytojas ar atsakingas už pacientų registraciją asmuo galės nukreipti pacientą slaugytojo konsultacijai.
Skelbiama, kad slaugytojas galės ne tik taikyti slaugos procedūras ir priemones, bet ir vertinti paciento sveikatos būklę, konsultuoti ir teikti rekomendacijas, vykdyti lėtinėmis ligomis sergančių pacientų sveikatos būklės stebėseną, paskirti tyrimus ir vertinti jų rezultatus, atlikti vaikų ir suaugusiųjų profilaktinius patikrinimus, imunoprofilaktiką, naujagimių priežiūrą, teikti kitas paslaugas.
Slaugytojas taip pat galės skirti medicinos pagalbos priemones, tačiau išrašyti vaistus arba pratęsti jų skyrimą galės tik išplėstinės praktikos slaugytojas.

Komentarai

 • pipiec… gal gali pakonsultuoti ir valytoja, gi vistiek dirba medicininėj įstaigoj…

 • Tai šiuo atveju PSD turėtų būti ~10 eurų per mėn. Slaugės mažiau uždirba nei šeimos gydytojai, pas kuriuos pagal naują tvarką, gali ir nepatekti. Tai kam tiek mokėti?

 • Aš sutinku sumokėti 500 eur. ir noriu kad mane paguldytų savaitei į ligoninę ir patikrintu mano sveikatą
  Sutinku oficialiai sumokėti už sveikatos patikrinimą.

 • Kagi zmoniu mirtingumas padodes
  Tai ne reforma o zmoniu genocido politika

 • dulky ir visi konservatnikai, skubiai darykitės galvos kopmiuterinę tomografiją. slaugytoja jums jau sako, kad sergate silpnaprotyste. ir esate sukčiai ir vagys

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų