Liepos Velutytės nuotr.

Nuo kanklių iki didžiosios scenos

Nuo kanklių iki didžiosios scenos

Panevėžietės Salomėjos Vaisiūnaitės dainos, kurioms pati kuria muziką ir žodžius,  skamba populiariose interneto platformose, jos talentą jau įvertino televizijos muzikinio projekto komisija ir klausytojai. Dabar abiturientės siekis – studijos Muzikos ir teatro akademijoje, kad ir ateitį galėtų susieti su muzika.

 

Salomėja Vaisiūnaitė šypsosi, jog jos vardo istorija domina daugelį. Nors visiems atrodo, kad mergina jį gavo pagerbiant garsiąją poetę Salomėją Nerį, išties istorija yra kiek kitokia.

Mama yra pasakojusi, kad kai rinko vardą, stengėsi parinkti turintį gilią prasmę. Mano vardas kilęs iš hebrajiško žodžio „shalom“. Išvertus į lietuvių kalbą tai reiškia „taika“. Nors kartais nelabai atitinku savo vardą ir įnešu chaoso“, – juokiasi Salomėja.

Panevėžio muzikos mokykloje S. Vaisiūnaitė baigė liaudies instrumentų skyrių, kanklių specialybę. Daugybės konkursų laureatė bei prizininkė jėgas yra išbandžiusi ir muzikiniame televizijos projekte „Lietuvos balsas“.

Salomėja įsitikinusi, jog tokie projektai gali tapti puikiu sėkmės tramplinu jaunam muzikantui. Ne vienas puikus Lietuvos atlikėjas išgarsėjo būtent tokiuose projektuose. Visgi panevėžietė, eidama į šį šou, populiarumo nesitikėjo.

Viso projekto metu šalia Salomėjos buvo artimiausi draugai bei šeima, padėję suvaldyti nerimą.

Nors jaudulys buvo didelis, artimųjų palaikymas padėjo jį nugalėti. Mano tėvai visada leido rinktis, kokiu keliu noriu eiti, ir sprendimą dalyvauti projekte jie labai palaikė“, – pasakoja Salomėja.

Panevėžio muzikos mokykloje S. Vaisiūnaitė baigė liaudies instrumentų skyrių, kanklių specialybę, o dabar jos laisvalaikis lekia V. Mikalausko menų įrašų studijoje.

Po pasirodymų užplūdo dėmesys

Išties jei ne artimieji, kažin ar S. Vaisiūnaitė būtų išdrįsusi dalyvauti televizijos projekte. O po pasirodymo ekrane merginą užgriuvo tikrai daug palaikymo iš aplinkinių, nors pati Salomėja savo pasirodymus visada vertinanti gana kritiškai. Anot jos, ypač televizijoje išryškėja visos spragos.

Visgi, nors po pasirodymų televizijoje atlikėja sulaukė daug dėmesio, Salomėja tvirtina negalinti sakyti, kad gyvenimas dėl to labai pasikeitė.

Taip, muzikantui populiarumas yra labai svarbus, tai jo duona. Kuo daugiau gerbėjų, tuo daugiau koncertų pasiūlymų“, – sako S. Vaisiūnaitė.

Tačiau populiarumas, pasak jos, turi ne tik pliusų, bet ir minusų – visuomenė tuomet leidžia sau kištis į asmeninį muzikanto gyvenimą, kurį pati Salomėja labai vertina.

Nusitaikė į akademiją

S. Vaisiūnaitė – abiturientė ir labai daug dėmesio skiria mokslams. Ypač dabar, kai nuotolinis mokymas nepadeda tvirčiau pasiruošti brandos egzaminams. Todėl apie koncertus moksleivė kol kas negalvoja.

Turbūt mano didžiausias talentas yra tai, kad viskas, ko imuosi, gana lengvai pavyksta. Muzika ne vienintelė meno sritis, kurioje jaučiuosi gerai“, – šypteli Salomėja.

Nors dabar mintys kiek atitrūkusios nuo muzikos, S. Vaisiūnaitė ir toliau gyvenimą žada su ja sieti. Pirmas žingsnis į ateitį – įstoti į norimą specialybę Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Norėčiau gyvenimą sieti su savo kūryba. Žinau, kad tai sunkus kelias, bet juk geriau stengtis daryti, kas patinka, nei gailėtis, kad net nepabandei“, – samprotauja atlikėja.

Laisvalaikis įrašų studijoje

S. Vaisiūnaitė klausosi pačios įvairiausios muzikos, o pastaruoju metu itin pamėgo jaunus Lietuvos muzikos talentus. Ir pati Salomėja kuria dainas, „Spotify“ ir „YouTube“ platformose jau yra išleidusį savo dainą „Išklausyk“. Ji – šios dainos muzikos ir žodžių autorė, bet prie kūrybos prisideda dar didelis būrys pagalbininkų.

Mano dainos yra apie vidinius išgyvenimus, apie tai, ko negaliu išreikšti paprastais žodžiais. Tikiuosi, kad kiekvienas klausytojas mano muzikoje atras savąją prasmę. Muzika yra mano vidinių išgyvenimų išraiškos forma. Bet dar esu giliuose ieškojimuose, ko tiksliai noriu“, – sako S. Vaisiūnaitė.

Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos auklėtinė mėgsta laiką leisti mokyklos įrašų studijoje.

Mes bendradarbiaujame su garso režisūros specialybės mokiniais, kartu darome įrašus, dirbame prie naujų dainų. Todėl didžiąją dalį laisvo laiko praleidžiu ten“, – pasakoja dainininkė.

Nors Lietuvoje konkurencija tarp atlikėjų tikrai didelė, anot Salomėjos, nėra daug tokių, kurie kuria ir tekstus, ir muziką. Tad, merginos manymu, tuo ji labiausiai ir galinti išsiskirti.

S. Vaisiūnaitė nusiteikusi ateitį susieti su muzika.

Sesučių jėga

Muzika S. Vaisiūnaitę lydėjo visą gyvenimą. Jau nuo šešerių metukų šoko ir grojo, bet kadangi buvo labai užsispyrusi, vis bandydavo nuo muzikos pabėgti. Ilgainiui susitaikė su mintimi, kad tai jos pašaukimas. O ant scenos atsidūrė labai keistomis aplinkybėmis.

Visada mėgdavau dainuoti, bet niekada negalvojau, kad tas pomėgis man turės tokią didelę reikšmę. Kai buvau septintoje klasėje, netikėtai sugalvojau dalyvauti mokyklos talentų konkurse. Mokytoja pastebėjo mano talentą ir pasiūlė tobulinti įgūdžius“, – prisimena Salomėja.

Pasak S. Vaisiūnaitės, vaikystėje ji buvo gerokai ramesnė nei dabar. Bet koncertų, pasirodymų tikrai netrūkdavo – visose šeimos šventėse buvo rengiami įvairiausi talentų šou.

Salomėjos tėvai nėra menininkai, turi įprastas specialybes, bet kad ir kaip būtų keista, ją ir seses visada labai traukė menai.

Mano vyresnė sesė, kaip ir aš, grojo kanklėmis, vėliau mokėsi mušti būgnus, dabar Anglijoje studijuoja animaciją. Jaunesnioji sesė taip pat grojo kanklėmis ir didelę gyvenimo dalį šoko. Turiu ir kūrybingą pusseserę, ji išleido dainą „Tai tu“. Šiai dainai aš parašiau muziką“, – pasakoja atlikėja.

S. Vaisiūnaitė sako, jog yra pozityvus žmogus ir visad stengiasi būti nuoširdi ir gera kitiems, nes puikiai žino, kad bėgant laikui viskas atsiperka.

Kiti sako, kad esu empatiška, komunikabili, padedanti ir visada besišypsanti. Galbūt taip ir yra, tiesiog stengiuosi niekuo neapsimetinėti“, – šypteli jaunoji dainininkė.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų