Nuo COVID-19 paskiepyta 19 tūkst. pedagogų

Nuo COVID-19 paskiepyta 19 tūkst. pedagogų

Nuo COVID-19 pirmąja doze paskiepyta 19 tūkst. mokyklų ir darželių darbuotojų – apie du trečdaliai visų paskiepyti planuojamų asmenų, BNS trečiadienį informavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM).

Vasario 17-osios duomenimis, apie 800 darbuotojų jau gavo ir antrąją vakcinos dozę. Tai asmenys, kurie gali dirbti ir kitose veiklose, todėl buvo skiepijami anksčiau.

Pagal ministerijos pateiktus duomenis, vien vasario 9-17 dienomis pasiskiepijo apie 15,5 tūkst. darbuotojų.

„Per artimiausias savaites planuojama paskiepyti apie 30 tūkst. žmonių, dirbančių ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir specialiose mokyklose. Realiai paskiepyti reikės kur kas mažiau, nes, kaip parodė pedagogų testavimas, apie 18 proc. jau yra persirgę“, – nurodo ŠMSM.

Pagal Vyriausybės patvirtintą planą, pirmąja doze pedagogus numatyta paskiepyti per vasarį, antrąja  – kovo pradžioje, dalį – dar ir gegužės pradžioje.

Duomenų, kiek pedagogų yra atsisakę skiepytis, ministerija neturi.

Vyriausybė yra numačiusi, jog Lietuvoje pasiekus 150–200 atvejų 100 tūkst. gyventojų per ir 4–10 proc. teigiamų testų rodiklį į mokyklas galėtų grįžti pradinukai, pasiekus 100-150 atvejų ir ne daugiau nei 4 proc. rodiklį, į klases būtų grąžinti ir abiturientai. Likę moksleiviai grįžtu sergamumui sumažėjus iki 100 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Pabrėžiama, kad šie ir kiti atlaisvinimai būtų vykdomi tik užtikrinus šioje veikloje dalyvaujančių asmenų testavimą, kitus operacijų vadovo reikalavimus dėl saugumo. Mokytojų skiepijimas taip pat susijęs su siekiu grįžti prie įprastinio ugdymo.

Pastarųjų 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija 100 tūkst. gyventojų siekia 251,3 atvejo.

Lietuvoje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze iš viso paskiepytas 102 tūkst. 691 žmogus, abiem dozėmis – 55 tūkst. 212 žmonių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų