Nuo COVID-19 Panevėžyje pradedami skiepyti švietimo įstaigų darbuotojai

Nuo COVID-19 Panevėžyje pradedami skiepyti švietimo įstaigų darbuotojai

Papildžius vakcinacijos nuo COVID-19 ligos grupes Panevėžyje artimiausiu metu bus pradedami skiepyti švietimo įstaigų darbuotojai.

„Siekiant kuo greičiau vaikus sugrąžinti į mokyklas, visoje šalyje prioriteto tvarka pradedami skiepyti švietimo įstaigų darbuotojai. Panevėžyje veikia 54 ugdymo įstaigos, norą skiepytis pareiškė virš 600 darbuotojų. Praėjusią savaitę kvietėme Panevėžio švietimo įstaigų darbuotojus atlikti greituosius testus. Taip išsiaiškinome, ar tiriamas asmuo yra be simptomų persirgęs COVID-19 liga ir jo kraujyje jau susiformavo antikūnai. Žinant, kad asmuo jau sirgo šia liga, vakcinacija nėra būtina. Su švietimo įstaigų darbuotojais, pareiškusiais norą skiepytis, susisieks Visuomenės sveikatos biuro specialistai ir susitars dėl vakcinacijos laiko“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Asmenys, kuriems buvo nustatyta COVID-19 liga, galės būti vakcinuojami nuo diagnozės dienos praėjus trims mėnesiams, išskyrus kai prieš skiepijimą antikūnų rezultatai yra neigiami (tarp nustatytos COVID-19 ligos ir antikūnų tyrimo turi praeiti ne mažiau kaip 3 savaitės). Jeigu liga nebuvo diagnozuota, bet tyrimas rodo antikūnų buvimą organizme, toks asmuo galės būti vakcinuojamas praėjus 60 dienų nuo antikūnų tyrimo rezultato dienos. Prioriteto tvarka taip pat bus vakcinuojami šie švietimo darbuotojai, kurie atnaujinus mokyklų darbą turės tiesioginį kontaktą su mokiniais:

švietimo įstaigų darbuotojai, turintys kontaktą su mokiniais, ugdomais pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas;

asmenys, dirbantys specialiosiose mokyklose arba bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ir turintys tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su ugdomais pagal pradinio ir pagrindinio ugdymo, pradinio ir pagrindinio ugdymo individualizuotą, vidurinio ugdymo, socialinių įgūdžių ugdymo programas;

asmenys, dirbantys profesinio mokymo įstaigose ir turintys tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su ugdomais pagal specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniams skirtas profesinio mokymo ir socialinių įgūdžių programas.

Už vakcinacijos vykdymą atsakinga paskirta Panevėžio miesto poliklinika. Kad susiformuotų imunitetas COVID-19 ligai, praėjus 21 dienai po pirmo skiepo jį reikia pakartoti.

Iš viso Panevėžyje šiuo metu yra paskiepyti 2421 gyventojas – 476 vyrai ir 1945 moterys.

Komentarai

  • Tai tikrai puiki žinia ir patariu visiems, kuriems reikia tikros paskolos, kreiptis per šiuos el. Pašto adresus (christywalton355@gmail.com) whatsapp: +12522852093, dabar džiaugiuosi, kad gavau prašomą paskolą

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų