Numatoma leisti atnaujinti visų parduotuvių darbą

Numatoma leisti atnaujinti visų parduotuvių darbą

Vyriausybė ketina leisti vėl veikti visoms parduotuvėms, įskaitant ir didžiuosiuose prekybos centruose, taip pat bus leista turguje prekiauti sodinukais, augalais, sėklomis ir trąšomis.

Tai BNS pranešė energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, laikinai einantis ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas. Anot jo, parduotuvėms nebebus taikomas atskiro įėjimo reikalavimas, tačiau jos turės užtikrinti saugumą ir atstumą tarp žmonių.

„Turime siekį, kad neturėtų būti parduotuvėms taikomas atskiro tiesioginio įėjimo iš lauko kriterijus. Iš esmės siekiame, kad būtų kiek įmanoma lygesnės konkurencijos sąlygos“, – BNS sakė Ž. Vaičiūnas.

Pasak jo, iš esmės tai reiškia, kad darbą galės atnaujinti visos prekybos centruose veikiančios parduotuvės. Turiunčios atskirą įėjimą iš lauko jau galėjo pradėti veikti praėjusią savaitę.

„Iš esmės taip, bet laikantis visų apsaugos priemonių, žmonių srautų reguliavimo, kurios buvo taikomos iki šiol“, – teigė ministras.

Tačiau kol kas, anot ministro, nekalbama apie visišką prekybos leidimą turgavietėse, kur vis dar negalės veikti drabužių ir kitų pramonės prekių prekybos vietos.

„Vienas dalykas, galimybė užtikrinti kontrolę ir atstumus. Supraskime, kad turguje užtikrinti atstumus yra žymiai sudėtingiau nei parduotuvėse, kur yra uždara erdvė ir apsaugos kontrolė ir visa kita. Antras dalykas – rizikos grupės, kurie turguose lankosi – dažniausiai pagyvenę žmonės“, – sakė Ž. Vaičiūnas.

Jis tvirtino, kad visiškas turgaviečių atidarymas bus svarstomas kitame karantino švelninimo etape.

„Buvo bendras sprendimas, kad tai galėtų būti kitame etape. Turgavietės galėtų ruoštis kitam etapui, bet ne dabar“, – sakė ministras.

Taip pat planuojama atnaujinti vairavimo egzaminus valstybės įmonėje „Regitra“, tačiau ne privačiose vairavimo mokyklose.

Naujos verslo atlaisvinimo priemonės svarstytos Vyriausybės COVID-19 komitete trečiadienį.

Vyriausybė trečiadienį posėdyje turėtų pratęsti karantiną dar dviem savaitėms – iki gegužės 11 dienos, kartu sušvelninant jo sąlygas ir leidžiant vėl veikti kai kuriems verslams bei įstaigoms.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • O kada jau prades kirpyklos dirbti….

  • geras klausimas… 😉 😉 😉

  • Kada pradės važiuoti autobusai į kolektyvinius sodus ? Kur pagalba sodininkams , nes dauguma neturi nuosavo transporto ? Didžiausios kolektyvinių sodų teritorijos yra išsidėsčiusios Kupiškio kryptimi- kur nėra nei vieno autobuso. Leidžiama važiuoti autobusams į Sodelius ar Gelažius iš Panevėžio 5,45 val, 16,45 val. Galimai , tokie autobusų maršrutai yra pritaikyti specialiai atvežti iš Geležių dirbačius ???, bet ne sodininkams.

    • Sodininkai prisigrūdę autobusuose važiuoja kasdien pirmyn atgal, be to tai rizikos amžiaus žmonės. Dar prasidės į kapines tokių keliautojų grūstis.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų