Organizatorių nuotr.

Nudžiugino iškovotais medaliais

Sostinės Vingio lengvosios atletikos stadione įvyko Lietuvos aklųjų ir silpnaregių lengvosios atletikos čempionatas, kuriame įspūdingai pasirodę panevėžiečiai pelnė net 17 medalių.

Panevėžio miesto treneriai Sergejus Sokolovas ir Vidmantas Ščevinskas varžyboms paruošė 14 lengvaatlečių, nudžiuginusių puikiais rezultatais. Tuo pačiu metu vyko ir jaunių bei veteranų čempionatai. Panevėžiečiai apdovanoti net 20 įvairaus laipsnio diplomų, iš kurių 7 – pirmojo.

Komandos lyderė Dangutė Skėrienė vėl pradžiugino kovingumu ir savo mėgstamoje rutulio stūmimo rungtyje tapo Lietuvos čempione. Šalia Dangutės ant apdovanojimų pakylos sidabro medaliu džiaugėsi komandos draugė Renata Mingilė. Kitoje disko metimo rungtyje panevėžiečiai iškovojo dar tris prizines vietas. D. Skėrienė ir Simas Devainis pasipuošė sidabro medaliais, o R. Mingilė – bronzos.

Gitana Paslauskienė šuolio į tolį rungtyje iškovojo antrąją vietą. Goda Aleknavičiūtė 800 m bėgimo rungtyje taip pat laimėjo sidabro medalį, o 100 m sprinto – bronzos. Nubėgęs 1500 m sidabro medaliu apdovanotas Arvydas Markevičius, be to, jis dar pasipuošė bronza, įveikęs 800 m distanciją. Kovą dėl bronzos medalio akimirka aplenkdamas komandos draugus laimėjo Ignas Mišeikis. Didelės ištvermės ir kantrybės reikalaujančiose 5000 m ir 10000 m bėgimo rungtyse bronzos medalius laimėjo Zigmantas Rimkus. Po du bronzos medalius pelnė Jurgita Gritėnaitė (800 m, 1500 m) ir Dileta Aleknavičiūtė (200 m, 400 m). Pranas Pliuška tarp veteranų buvo greičiausias net dukart (100 m ir 400 m). Tik vienas varžovas buvo stipresnis už Aušrą Baltrūnienę (1500 m) ir Jurmantą Maselį (rutulys). Be apdovanojimų šį kartą liko Matas Steponavičius, savo jėgas išbandęs bėgdamas 100 m ir stumdamas rutulį.

Komandos vadovė daugkartinė tokių varžybų čempionė Sigita Markevičienė džiaugėsi panevėžiečių pasiekimais.

„Žinoma, visada galima norėti daugiau. Ne vienas sportininkas po varžybų kalbėjo apie pasiryžimą daugiau laiko skirti treniruotėms. Didžiąją gero rezultato dalį ir sudaro, kaip sakoma, juodas darbas. Tikiuosi, kad tokie sportininkų, turinčių negalią, pavyzdžiai paskatins bent dalį mūsų miesto bendruomenės stiprinti savo sveikatą aktyviai sportuojant. Šį kartą čempionatas turėjo ir dar vieną spalvą. Nors mūsų federacijos organizuojamos varžybos pažymėtos ir žodžiu „atviros“, bet senokai jos tikrai buvo tokios. O dabar kartu su mumis varžėsi ir sportininkai iš Ukrainos. Jie tiek žiūrovų, tiek ir varžovų buvo pasveikinti ypač šiltai. Artimiausios Aklųjų sporto federacijos organizuojamos lengvosios atletikos varžybos – kroso čempionatas Zelvoje. Rugsėjo 10 dieną laukiame visų aklųjų ir silpnaregių, norinčių išbandyti savo jėgas vaizdingame gamtos kampelyje“, – teigė S. Markevičienė.