Nori uždrausti vienkartinius kavos puodukus

Nori uždrausti vienkartinius kavos puodukus

Siekiant skatinti vartotojų ekologinį sąmoningumą, mažinti vienkartinių pakuočių naudojimą, siūloma uždrausti viešojo maitinimo vietose neatlygintinai dalinti maisto ir gėrimų vienkartinę pakuotę.

Kaip alternatyva vienkartinėms pakuotėms turėtų būti pateikta  neatlygintinai daugkartinė pakuotė, išskyrus atvejus, kai tokiai pakuotei taikomas užstatas.

Tai numatančias Pakuočių ir pakuočių atliekų, Aplinkos apsaugos įstatymų pataisas ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo projektą penktadienį įregistravo Seimo Laisvės frakcijos narys Kasparas Adomaitis kartu su kitais įvairioms frakcijoms priklausančiais parlamentarais.

Pagal siūlomą projektą, viešojo maitinimo vietose gėrimų ar maisto vienkartinės pakuotės neatlygintinas dalijimas ar neatlygintinos daugkartinės pakuotės, kaip alternatyvos vienkartinėms pakuotėms nepateikimas, užtrauktų baudą nuo 1 tūkstančio iki 3 tūkstančių eurų.

Toks pažeidimas, padarytas pakartotinai, užtrauktų baudą nuo 3 tūkstančių iki 5 tūkstančių eurų.

Administracinių nusižengimų kodekse siūloma įtvirtinti atsakomybę viešojo maitinimo paslaugų teikėjams fiziniams asmenims bei viešojo maitinimo paslaugų teikėjų juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims.

Projektas numato, kad gėrimų ir maisto vienkartinės pakuotės neatlygintinas dalijimas ir neatlygintinos daugkartinės pakuotės  nepateikimas užtrauktų  įspėjimą arba baudą viešojo maitinimo paslaugų teikėjams fiziniams asmenims nuo 30 iki 60 eurų ir baudą viešojo maitinimo paslaugų teikėjų juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 100  iki 200  eurų.

Atsižvelgiant į tai, kad vienkartinei gėrimų tarai jau šiuo metu yra daugybė alternatyvų (pavyzdžiui, daugkartiniai kavos puodeliai) siūloma naują reikalavimą gėrimų pakuotei taikyti  jau nuo 2024 m. sausio 1 d.

Reikalavimai, susiję su maisto patiekimu vienkartinėje taroje viešojo maitinimo vietose, projekto iniciatorių nuomone, galėtų būti įgyvendinami nuo 2025 m. sausio 1 d., taip numatant laiko ūkio subjektams bei vartotojams pasiruošti.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų