G. BALČIŪNO nuotr.

Nevėžio upėje rastas dingusio berniuko kūnas

Nevėžio upėje rastas dingusio berniuko kūnas

Šiandien po 15 val. gautas pranešimas, kad Panevėžio rajone, ties Steponiškio viensėdžiu, vietos gyventojas, išėjęs pažvejoti, Nevėžyje pastebėjo plūduriuojantį kūną. Kilus įtarimų, jog tai dar sausio 31 dieną iš savo namų Miežiškių seniūnijoje, Kunciagalio kaime, kiemo dingusio mažamečio palaikai, į įvykio vietą buvo sukviestos gausios pareigūnų pajėgos.

Ugniagesiai gelbėtojai „Sekundei“ patvirtino, kad iš vandens išgriebtas mažo vaiko kūnelis. Ekspertai dar turės nustatyti tapatybę, tačiau beveik neabejojama, jog tai – nė dviejų metukų neturėjusio berniuko palaikai.

Panevėžio apskrities VPK Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininkas Orlandas Butkus po poros valandų surengtoje spaudos konferencijoje patvirtino, jog palaikai rasti keli metrai nuo kranto, kūnelis buvo užsikabinęs už akmens, vietoje, kur upės gylis siekia apie pusantro metro. Tam, kad kūnas būtų ištrauktas į krantą, narų pagalbos neprireikė.

Nežinia, ar vaiko kūnas čia buvo ilgą laiką ir tik dabar iškilo, ar jį atnešė srovė.

Pasak O. Butkaus, vietoje, kur rastas vaiko kūnelis, jau anksčiau lankėsi savanoriai ir specialiosios tarnybos, tačiau tada kūno niekas nematė. Taip, pasak pareigūno, atsitiko dėl upės pakrantes kausčiusio ledo.

O. Butkus teigia, jog dingusio vaiko paieškas taip pat sunkino smarkiai patvinęs ir drumzlinas upės vanduo.

Ikiteisminis tyrimas dėl vaiko dingimo, pasak viršininko, šiuo metu perkvalifikuotas į tyrimą mirties priežasčiai nustatyti.

Vaiko kūnas perduotas ekspertams, kurie pateiks išvadas dėl mirties priežasties – specialistai turės nustatyti ar vaikas mirė sava mirtimi, ar ant kūno nėra smurto žymių. Šis procesas, O. Butkaus teigimu, tikrai užtruks ne vieną dieną.

 

 

G. BALČIŪNO nuotr.

Kai kieme žaidęs berniukas dingo, abu tėvai buvo namuose – tėtis skaldė malkas, mama šeimininkavo virtuvėje. Iš karto po to, kai sūnaus pasigedę kunciagaliečiai kreipėsi į pareigūnus, jo paieškoms buvo mestos gausios policijos, kariškių, ugniagesių gelbėtojų bei savanorių pajėgos. Į pagalbą buvo pasitelkti net Latvijos pareigūnai su specialiai po vandeniu ieškoti kūnų išmokytais šunimis, tačiau visos pastangos buvo bevaisės.

Kadangi šalia sodybos teka srauni upė, pareigūnams kilo įtarimų, kad vaikas galėjo nuslysti nuo kranto ir srovė jį nunešė toliau.  Vaiko paieškos visą tą laiką nebuvo nutrauktos, nors buvo tikimasi, jog pati upė greitu metu atiduos vaikelio kūną.

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų