Muzikos mokytojas jau pasisamdė advokatą ir už neišsprendžiamus rūpesčius bei apleistą sveikatą žada duoti į teismą „Sodrą“. "Sekundės" nuotr.

Netyčinė klaida pavertė nemokiu pacientu

Netyčinė klaida pavertė nemokiu pacientu

Visus praėjusius metus pagal individualios veiklos pažymą muzikos mokytoju dirbęs ir privalomus mokesčius mokėjęs Vygintas Trepekūnas tiek pat laiko buvo vejamas iš medicinos įstaigų kaip nemokus pacientas. Tik neseniai vyras išsiaiškino, kad buvo sumaišęs „Sodros“ įmokų kodus, bet apie tai sužinojo tik pats ėmęsis domėtis, kur dingsta jo pinigai.

Pas gydytojus durys užtrenktos

V. Trepekūnas – pasvalietis, privačias muzikos pamokas vedantis ir Panevėžio vaikams. Tokia veikla mokytojas užsiima pagal individualios veiklos pažymą ir kas mėnesį moka privalomus mokesčius. Tarp pastarųjų – ir privalomas sveikatos draudimas (PSD), be kurio nemokama medicinos pagalba neteikiama.
Tačiau visus praėjusius metus V. Trepekūnas tvirtina iš viso negalėjęs patekti pas gydytojus.
„Turiu šiokių tokių sveikatos bėdų, kamuoja kraujagyslių ligos, tenka lankytis pas šeimos gydytoją išsirašyti vaistų. Bet kiek tik pernai eidavau, tiek man registratūroje pranešdavo, kad aš nesumokėjęs už sveikatos draudimą. Nueinu į teritorinę ligonių kasą – tikrai nėra mano įmokos“, – pasakoja mokytojas.
Nebeapsikentęs šių metų pradžioje jis kreipėsi ir į „Sodrą“. V. Trepekūnas puikiai žinojo, kad sumokėdavo jai mokesčius, o pavėlavus „Sodra“ įmokas nuo jo banko sąskaitos automatiškai nuskaičiuodavo pati.

Neskolingas, bet negydo

„Pasirodo, mokėdamas nurodydavau ne tokį kodą – vietoje 313 visus metus vedžiau 343. Įdomiausia, kad ten pat pinigai plaukė ir tada, kai pati „Sodra“ nusiskaičiuodavo nuo mano sąskaitos“, – išsiaiškino mokytojas.
V. Trepekūnas buvo patikintas, kad „Sodroje“ jis skolos neturi. Visgi per metus ne tuo kodu pakibę pinigai vis tiek nepasiekia teritorinės ligonių kasos.
„Prieš mėnesį parašiau elektroninį laišką, gavau tokį atsakymą „Ne, jūs nesate skolingas už 2019 metus, šiai dienai tereikia sumokėti 36,07 Eur (įmokos kodu 313) PSD įmoką, kad nenutrūktų sveikatos draudimas“. Susimokėjau, o vakar nueinu į polikliniką – vėl tas pats. Atvykau aiškintis į Panevėžio „Sodrą“, bet manęs nepriėmė, buvo išėjusi atsakinga specialistė“, – piktinosi kantrybės netekęs V. Trepekūnas.
Mokytojas negali suvokti tokios netvarkos valstybinėje įstaigoje – kai kaba jai skola, pati greitai susiranda skolininką, o kai šiam negerai – ieškok, žmogau, vėjo laukuose. V. Trepekūnas jau pasisamdė advokatą ir už neišsprendžiamus rūpesčius bei apleistą sveikatą žada duoti į teismą „Sodrą“.
„Turiu banko išrašus. Gali numirti ir niekas nieko neieškos. Tai, kiek mūsų pinigų pasisavina „Sodra“, yra tikras reketas. Duosiu į teismą“, – nusiteikęs muzikos mokytojas.

Kodų labirinte

„Sodros“ Komunikacijos skyriaus vedėjas Saulius Jarmalis „Sekundę“ informavo, kad V. Trepekūno situacijos komentuoti negalintis dėl asmens duomenų apsaugos reikalavimų. Tačiau, pasak „Sodros“ atstovo, iš tiesų pasitaiko atvejų, kai gyventojai PSD įmokas sumoka nurodydami ne tą įmokos kodą, kurį turėtų.
„Apgailestaujame, kadangi įmokos administruojamos pasitelkiant informacines sistemas, dėl techninių apribojimų gali pasitaikyti atvejų, kai žmogui, pavyzdžiui, vykdančiam savarankišką veiklą, gali nutrūkti privalomasis sveikatos draudimas, nors jis įmokas sumokėjo – bet neteisingu įmokos kodu“, – teigė „Sodros“ atstovas.
Kai tik toks atvejis paaiškėja, anot jo, atsakingi specialistai nedelsdami daro viską, kad problemą išspręstų.
„Juolab nuspėti gyventojo intencijų – sąmoningai ar atsitiktinai sumokėta vienu ar kitu įmokos kodu, negalime. Pavyzdžiui, dalis savarankiška veikla užsiimančių žmonių perveda įmoką už kelis mėnesius iš anksto, kitiems gi pasitaiko įmoką sumokėti ne tuo kodu“, – sako S. Jarmalis.

„ Tai, kiek mūsų pinigų pasisavina „Sodra“, yra tikras reketas. Duosiu į teismą.“

V. Trepekūnas

Dažniausiai, anot jo, patys gyventojai ir informuoja „Sodrą“ apie tokias bėdas, pavyzdžiui, sužinoję, kad nėra apdrausti sveikatos draudimu, kaip nutiko V. Trepekūno atveju. Tuomet „Sodros“ specialistai esą nedelsdami įskaito įmokas reikiamu įmokos kodu ir informuoja Valstybinę ligonių kasą. Ši atkuria sveikatos draudimą – įprastai tą pačią dieną.
„Jeigu visos įmokos buvo sumokėtos ir „Sodra“ informuota apie susidariusią situaciją, šiuo metu toks asmuo jau turėtų būti apdraustas“, – tvirtina „Sodros“ atstovas.
Taip pat, anot jo, vėluojant sumokėti įmokas, skolos išieškojimas neatnaujina nutrūkusio PSD. Vadinasi, kol žmogus, kuris buvo įsiskolinęs ir skola buvo išieškota, pats nesumoka įmokos už einamąjį mėnesį, jis nėra draudžiamas sveikatos draudimu.
„Skola už praėjusį laikotarpį turi būti mokama vienu įmokos kodu, o įmokos už einamąjį mėnesį – kitu. Tai ir galėjo nulemti šią situaciją, todėl rekomenduojame įmokas mokėti atidžiai teisingais įmokų kodais“, – aiškino S. Jurmalis.

 

Komentarai

  • Taip ir nepakomentavo, ar tie žmogaus pervesti pinigai buvo Sodroje,
    ar ne -tik ne tuo kodu ????

    • Atsakyti
  • Gaila mūsų vaikų, kai juos moko tokie „mokytojai“, kurie nesugeba ne tik laiku mokesčių susimokėti, bet negeba net suprasti skaičių, ir nemoka į pavedimą teisingai įrašyti kodo. Tūkstančiai žmonių vykdo individualią veiklą ir moka sveikatos draudimą, ir sugeba viską padaryti teisingai. O vat „mokytojas“ – niekaip nesupranta…. Liūdna.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų