Klaipėdos „Neptūnas“,E. Ovčarenkos nuotr.

„Neptūnas“ rodo pavyzdį „Lietkabeliui“: išlygino LKL pusfinalio seriją

Viename iš „Tete-a-Tete Casino – LKL” pirmenybių pusfinalių rezultatas lygus. Klaipėdos „Neptūno“ ekipa namuose po dramatiškos kovos 73:70 (21:14, 21:19, 18:16, 12:21) įveikė Kauno „Žalgirį“ ir išlygino serijos rezultatą.

Artimiausias pusfinalio mačas bus žaidžiamas gegužės 19 dieną, 18:00 valandą, Kaune.

Startas. Rungtynes itin galingai pradėjęs „Neptūnas“ sužaidus kiek daugiau nei penkias minutes jau turėjo dviženklį pranašumą (11:1). Iki ketvirčio pabaigos „Žalgiris“ taip ir nepersvėrė rezultato, tačiau priartėjo iki septynių taškų (21:14).

Kova. Per keletą atakų klaipėdiečiai greitai atstatė dešimties taškų persvarą (30:20). Likus 50 sekundžių iki ilgosios pertraukos komandas teskyrė šeši taškai, tačiau Arnas Butkevičius pirmąją rungtynių pusę užbaigė taikliu tolimu metimu (42:33).

Perimti kamuoliai. Per pirmuosius du kėlinius „Neptūnas“ perėmė net penkiais kamuoliais daugiau nei kauniečiai – 7 perimti kamuoliai prieš 2.

Greitai. „Neptūno“ ekipa per pirmąsias dvidešimt minučių greitomis atakomis pelnė 8 taškus, o laikinosios sostinės komandos krepšininkai šiuo būdu surinko vos 2 taškus.

Intriga. Galingai po ilgosios pertraukos startavęs „Žalgiris“ įpusėjus kėliniui turėjo vos dviejų taškų deficitą (45:42). Visgi, tada jau kauniečių puolimas sustojo, o tuo pasinaudodamas „Neptūnas“ vėl atstatė dviženklę persvarą (57:47). Paskutinėmis trečiojo kėlinio sekundėmis beveik iš aikštelės vidurio tritaškį pataikęs Chrisas Loftonas leido klaipėdiečiams prieš lemiamą ketvirtį turėti jau vienuolikos taškų pranašumą (60:49).

Finišas. Kauniečiai ketvirtąjį kėlinį pradėjo spurtu 11:2 ir sumažino skirtumą iki dviejų taškų (62:60). Likus žaisti kiek mažiau nei 120 sekundžių „Neptūno“ pranašumas sumažėjo vos iki vieno taško (67:66), tačiau netrukus jau trečiąjį tritaškį rungtynėse pataikė A. Butkevičius (70:66). Likus pusei minutės po Jerai Granto baudos metimo komandas skyrė trys taškai (71:68). Per likusį laiką „Žalgiris“ stebuklo nesukūrė ir pergalę šventė „Neptūnas“ (73:70).

„Neptūnas“: A. Butkevičius 15 tšk., M. Mažeika 13 tšk., D. Ewingas 12 tšk., C. Loftonas (6 atk. kam.) ir M. Girdžiūnas po 11 tšk.

„Žalgiris“: K. Pangosas ir P. Jankūnas (8 atk. kam.) po 12 tšk., L. Lekavičius 10 tšk., L. Westermannas (9 rez. perd., 7 atk. kam.) ir E. Ulanovas po 7 tšk.