Nepritaria PVM lengvatai maistui

Nepritaria PVM lengvatai maistui

Finansų ministrė Gintarė Skaistė teigia nepritarianti parlamentarų siūlomam lengvatiniam pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifui maisto produktams. Pasak jos, naudos vartotojai beveik nepajustų, tačiau valstybės biudžetas prarastų didelę dalį įplaukų.

„Visos pridėtinės vertės mokesčio lengvatos dažniausiai didžiąja dalimi nusėda tarpininkų arba gamintojų kišenėse, bet tikrai ne vartotojų, todėl tikimybė, kad nuo PVM mokesčio lengvatos maistui įvedimo sumažėtų maisto kainos, yra minimali. Visas pridėtinės vertės mokesčio lengvatas aš vertinu ganėtinai skeptiškai ir labai atsargiai, todėl šiai lengvatai aš asmeniškai nepritariu“, – LRT radijui sakė G. Skaistė.

Jos teigimu, kad lengvata daugiausiai naudos suteiktų didelėms maisto prekybos įmonėms.

„Jis nebūtų pigesnis ir turbūt iš to labiausiai prasigyventų „Maxima“, „Rimi“, „Iki“ ir kitos panašaus profilio įmonės“, – sakė ministrė.

Darbo partijos frakcijos narių registruotais pakeitimais 5 proc. PVM tarifas būtų taikomas aliejui, daržovėms, duonai, kruopoms, makaronams, miltams, pienui, sviestui, šviežiai mėsai, šviežiai žuviai, vaisiams. Jis įsigaliotų nuo kitų metų sausio 1 dienos.

Šių metų sausį Seime jau buvo registruota pataisa, numatanti PVM lengvatą būtiniausiems maisto produktams, kuri siektų 9 proc., taip pat ekologiškai bei pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintai produkcijai. Ją pateikė socialdemokratas Eugenijus Sabutis.

Tačiau G. Skaistė teigiamai vertino siūlomą PVM lengvatą maitinimo, sporto, kino bei kultūros sektoriams. Praėjusią savaitę parlamentarai po svarstymo pritarė šioms pataisoms, kurios turėtų pagelbėti dėl karantino savo veiklą labiausiai apribojusiems verslams.

„Seimo narių siūlymas yra nukreiptas į labiausiai nukentėjusius sektorius ir jis pristatomas ne kaip priemonė, kuri padėtų sumažinti kainą vartotojams, kuo aš asmeniškai kaip ekonomistė tikrai netikiu, bet kaip parama verslui, nes jis pandemijos metu yra labai stipriai nukentėjęs. Jis yra uždarytas ir jam atsistoti ant kojų reikia papildomų priemonių ne tik subsidijų pavidalu šiandien, bet ir vidutiniu laikotarpiu per ateinančius metus“, – sakė G. Skaistė.

„Kaip parama verslui tokia priemonė galėtų egzistuoti, ji turėtų būti laikina. Kiek žinau, pristatoma, kad ji galiotų pusantrų metų, tiesiog labai tikiuosi, kad tas laikinumas ne tik deklaruojamas, bet tai visgi ir bus laikina priemonė, skirta išsikapstyti iš koronaviruso pandemijos“, – kalbėjo ji.

Priėmus pataisas, 9 proc. PVM tarifas nuo šių metų liepos iki 2022 metų pabaigos galiotų kavinių, barų, restoranų ir kitų maitinimo įstaigų paslaugoms, nesusijusioms su alkoholiu, o kultūros srityje lengvata galiotų visų rūšių meno ir kultūros įstaigoms bei renginiams, aktoriams, dainininkams, muzikantams, dirigentams, šokėjams, skaitovams, cirko artistams, taip pat kino, sporto renginiams, klubams, privačių žmonių teikiamoms sporto paslaugoms.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų