P. Židonio nuotr.

Nepasiskiepijusių pedagogų – vos keli tūkstančiai

Nepasiskiepijusių pedagogų – vos keli tūkstančiai

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad situacija dėl švietimo darbuotojų vakcinavimo nuo COVID-19 yra gera. Jos teigimu, vos keli tūkstančiai pedagogų vis dar yra nepasiskiepiję.

„Noriu pasidžiaugti, kad šiandien yra labai gera situacija ir virš 93 proc. švietimo darbuotojų yra pasiskiepijusių. Ir toliau tas procentas po truputėlį auga“, – LRT radijui teigė J. Šiugždinienė.

Ministrė nebuvo linkusi svarstyti, ar dėl esamo aukšto švietimo bendruomenės vakcinacijos lygio vis dar reikėtų svarstyti privalomą vakcinaciją mokytojams.

„Kai bus svarstomas šis klausimas, turbūt bus pateikti Sveikatos apsaugos ministerijos argumentai ir priimti atitinkami sprendimai“, – teigė ministrė.

J. Šiugždinienė tikino mananti, kad, net jei privalomi skiepai švietimo darbuotojams būtų įvesti, tai švietimo bendruomenės nesuskaldytų. Pasak jos, šiuo metu nepasiskiepiję vos keli tūkstančiai šalies mokytojų.

„Tikrai neturėtų supriešinti mokytojų. Mes turime pavyzdžių. Latvijoje yra privalomas mokytojų skiepijimas. Nieko labai ypatingo neatsitiko. Tėra keletas tūkstančių mokytojų, kurie yra nepasiskiepiję. Ir tarp jų gali būti tų, kurie negali skiepytis. Tad tas skaičius nėra didelis. Tad nemanau, kad tai turėtų supriešinti. Be to, tikrai mokytojai neturėtų būti vieninteliai išskirtiniai, kuriems būtų privalomas skiepijamasis. Tai turėtų būti sisteminis sprendimas“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų