Nelegalias cigaretes muitininkai aptiko po į parodą vežtais šunimis

Nelegalias cigaretes muitininkai aptiko po į parodą vežtais šunimis

Muitinės pareigūnai labiau pratę prie situacijų, kai jų keturkojai augintiniai aptinka cigarečių ar narkotikų kontrabandą. Tačiau vakar Lavoriškių kelio poste susidurta su mėginimu kontrabanda gabenti prisidengus šunimis.

Patikrinę iš Baltarusijos įvažiavusį automobilį, pareigūnai keturkojų voljeruose, po šunimis, aptiko beveik 21 tūkst. eurų vertės nelegalių rūkalų.

Ketvirtadienį, rugpjūčio 1 d., apie 1 val. nakties į Lavoriškių kelio postą automobiliu „Mercedes-Benz Viano“ atvyko du Rusijos piliečiai G. Y. ir V. K. Muitinės pareigūnams jie pasisakė vykstantys į šunų parodą Belgijoje ir ten vežantys keturis savo augintinius rusų juoduosius terjerus.

Tačiau patikrinę automobilį, pareigūnai vežamų šunų voljeruose, po šunimis, rado 6 517 pakelių baltarusiškų cigarečių „Pall Mall“, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 20 988 eurų.

Rūkalai buvo sulaikyti, pareigūnai pasirūpino, kad ne savo noru kontrabandos priedanga tapę keturkojai, kuriems iš pažiūros jau grėsė perkaitimas, nenukentėtų. Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Rusijos piliečiai po apklausos vėliau buvo paleisti, skyrus kardomąją priemonę – piniginį užstatą. Taigi, tiek šeimininkai, tiek jų augintiniai vis dėlto turėjo suspėti į Belgijoje vykstančią parodą. Tačiau mėginimas nelegaliai pasipelnyti Rusijos piliečiams gali kainuoti brangiai – jiems gresia iki 9 tūkst. eurų bauda.

Muitinės pareigūnai tvirtina, bent Lavoriškių kelio poste pirmą sykį susiduriantys su tokiu įžūliu mėginimu, prisidengiant savo augintiniais gabenti nelegalias cigaretes.

Reikia pastebėti, kad vos prieš porą dienų muitininkų pagalbininkė – veimaro paukštšunė Dajka padėjo surasti paštu į Didžiąją Britaniją ir Nyderlandus mėgintus išsiųsti šimtus pakelių nelegalių cigarečių. Taigi, tik nuo žmonių priklauso kurioje kovos su šešėlių fronto pusėje atsidurs jų keturkojai pagalbininkai.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų