P. Židonio asociatyvi nuotr.

Nelankomą darželį primena mokestis

Nelankomą darželį primena mokestis

Taupant lėšas, šią vasarą Panevėžyje į darželius priimami tik abiejų dirbančių tėvų bei socialinės rizikos šeimose augantys vaikai. Tačiau net ir už durų likusioms šeimoms toliau teks mokėti įstaigos reikmių mokestį. Tokia žinia sukėlė tėvų pasipiktinimo bangą.

Savo pavardės nenorėjusi viešinti panevėžietė Monika jau beveik mėnesį dienas leidžia su abiem savo vaikais – ketverių Faustu ir pusantrų Atėne. Pasak mamos, dukra darželį pradės lankyti tik nuo rugsėjo, dėl to jame ir sūnui visą vasarą nėra vietos. Mat į darželį priimami tik abiejų dirbančių tėvų vaikai, o tą reikia įrodyti pateikus darbdavių pažymas. Monika šiuo metu tebėra vaiko priežiūros atostogose.

Panevėžietės teigimu, sūnų į darželį leisti pageidavo ne dėl to, kad nenorėtų atostogauti su abiem vaikais. Tai mamai būtų didelis malonumas. Visgi šeima turi rūpesčių – dukrytei dėl vėluojančios raidos reikalingos tam tikros procedūros. Sužinojus, kad brolis vasarą negalės lankyti darželio, teko šias procedūras nukelti rudeniui. O tai koreguoja ir Monikos grįžimo į darbą planus.

„Vyras dirba, močiučių Panevėžyje neturime. Kaip man dukrą nuvesti pas logopedą, į masažus? Vestis kartu itin judrų sūnų – ne išeitis. Dėl to visas procedūras turėjome nukelti rudeniui, o savo darbdavį įspėjau, kad į darbą grįšiu geriausiu atveju lapkritį. Tokių šeimų, kurios susiduria su problemomis dėl to, kad jų vaikų nepriima į darželius, yra daugybė. Pirmenybė lankyti darželį teikiama socialinės rizikos šeimoms. Dirbančios, vaikus auginančios šeimos neįdomios. Kuo mūsų vaikai prastesni? Alytuje rūpinamasi, kad atsirastų budinčios darželių grupės net savaitgaliais, o pas mus daroma, kad tik vaikų nevestų“, – pasipiktino mama.

O didžiausią šoką panevėžietė patyrė, kai praėjusią savaitę sulaukė sąskaitos už darželį.

Visą straipsnį skaitykite birželio 22 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų