Neįprasta skulptūra – bendruomenės prisistatymas miestui

Neįprasta skulptūra – bendruomenės prisistatymas miestui

Išpuoselėtais gėlynais prie daugiabučių garsėjančiame Pilėnų mikrorajone prieš keletą dienų išdygo praeivių akis traukiantis neįprastos formos statinys.

Trisienė nerūdijančio metalo skulptūra su lazeriu išpjaustytu tekstu yra originaliai panevėžiečiams pasiųsta žinia apie Dainavos ir Nendrės gatves vienijančią bendruomenę.

Iš vidaus šviečiančią skulptūrą bendruomenė pastatė savo jėgomis, padedama bičiulių.

„Dėl vietos ir kai kurių sprendimų mus konsultavo Savivaldybės dizaineriai. O lėšos – iš bendruomenės kišenės. Nusprendėme, kad mums nereikia spausdintuvo, juk dirbame ne popieriuje. Verčiau Savivaldybės skirtus pinigus panaudosime visiems matomai ir naudingai veiklai“, – pasakojo originalios skulptūros sumanytojas, įdomių idėjų autorius panevėžietis Virginijus Benašas.

Skulptūra yra ne tik mikrorajone veikiančios bendruomenės žymuo. Praeivius intriguoja joje lazeriu išpjaustyti skaičiai – bendruomenės vietos koordinatės.

Praėjusią savaitę atidengta skulptūra nušvito iš vidaus. Tam, pasak V. Benašo, specialiai šventei buvo prijungta elektra. Visgi aktyvi bendruomenė nusiteikusi padaryti taip, kad skulptūra nuolatos šviestų iš vidaus, o tokiam darbui panaudoti saulės ir vėjo energiją.

Vien tik gyventojų iniciatyva pastatyta ir savotišku mikrorajono skiriamuoju ženklu jau tapusi skulptūra – Nendrės-Dainavos bendruomenės simbolių tęsinys.

Dainavos gatvėje stiebiasi bendruomenės jėgos ir vienybės simbolis ąžuolas, o neseniai jos teritorijoje, ties riba su dabar jau privačiu nebaigtos statyti Pilėnų mokyklos sklypu atsirado akmuo, kaip juokauja V. Benašas, ketvirtos eilės pusakmenis nuo Puntuko. Sakoma, kas per jį perlipa, tas tampa labai drąsus.

Bendruomenė jau ne tik Panevėžyje, bet ir Lietuvoje garsėja įspūdingais prie daugiabučių tvarkomais gėlynais. Ir šiais metais puoselėjamas grožis sulaukė įvertinimo miesto Savivaldybės skelbtame gražiausiai tvarkomos aplinkos konkurse.

Jų gėlynai net ir vardus turi: esantis V. Benašo žinioje – Septynių vėjų slėnis, prižiūrimas bendruomenės pirmininkės Rimos Kaminskienės – Saulės sodas, o prie Gintauto Šimkaus daugiabučio klesti Debesų sodas.

O dar daugiabutyje įkurta biblioteka – knygų mainininkas, kur vietos gyventojai mielai dalijasi perskaitytomis knygomis, dar daugiabučio rūsyje įrengta galerija.

V. Benašas juokiasi, jog kitiems metams bendruomenė sugalvojusi visišką beprotybę – pastatyti aukso gabalą. Tiesa, iš tiesų tai bus akmuo, nupurkštas aukso spalvos dažais, ir dargi su debesies formos stogu.

„Kiekvienas turės galimybę pasėdėti ant to aukso gabalo ir pamąstyti, kas geriau: ar turėti aukso po užpakaliu ir vaidinti, kad esi kietas, ar geriau turtu dalintis“, – šypsosi V. Benašas.

Dar tik trečius metus gyvuojanti Nendrės-Dainavos vietos bendruomenė šiuo metu vienija apie 50 narių. Iniciatyvūs žmonės tvirtina neturintys tikslo surinkti kuo didesnį būrį, mat bendruomenės tikroji prasmė – ne jos narių skaičius.

„Kiekvienas turi ateiti į bendruomenę su idėja ir veiklomis. Mūsų tikslas ne vežti už dyką gyventojus į keliones iš bendruomeninių lėšų, o siekti, kad pats žmogus susikurtų gyvenimo kokybę ir aplinką“, – pabrėžė V. Benašas.

Idėjų generatorius svarsto, kad turbūt ne šiaip sau senjoras iš Tailso miesto (Latvija), su ekskursija atvykęs pažiūrėti, kaip gyvena kūrybinga bendruomenė, tarsi juokais, o gal ir rimtai tarstelėjo: ant tokių kuoktelėjusių ir laikosi pasaulis.

„Gal mes ir kuoktelėję, bet pats žmogus savo miestui, savo aplinkai gali padaryti labai daug gero“, – sako Nendrės-Dainavos vietos bendruomenės atstovas.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų