Naujuosius metus pradėjo pergale

Panevėžio „Lietkabelis“ (11/8) ir toliau yra sunkiai sustabdomas Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate. Šįvakar panevėžiečiai namų arenoje užtikrintai įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (13/7) – 84:60 (24:18, 14:23, 23:6, 23:13).

Mačą su pasvaliečiais dėl kelio skausmų praleido Paulius Valinskas.

Nors pirmuosius taškus šiame mače pelnė svečiai, bet panevėžiečiai greitai atsakė 7 pelnytais taškais ir išsiveržė į priekį 7:2. „Lietkabelio“ komanda ir toliau sėkmingai atakavo varžovų ekipos krepšį ir pirmavo jau 8 taškų skirtumu 12:4. Tuomet „Pieno žvaigždžių“ strategas Gediminas Petrauskas paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Nepaisant to, 7-ąją susitikimo minutę aikštės šeimininkai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą 18:8. Po pirmojo kėlinio „Lietkabelio“ komanda pirmavo rezultatu 24:18.

Svečiai nenuleido rankų ir stengėsi vytis panevėžiečius. Kuomet antrojo kėlinio pradžioje šeimininkų ekipos persvara sumažėjo iki 4 taškų (26:22), „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė atsakomosios minutės pertraukėlės. Tai negelbėjo panevėžiečių – penkis taškus be atsako pelnę „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai išsiveržė į priekį 27:26. Vėliau rungtynės vyko taškas į tašką. Susitikimo ilgoji pertrauka prasidėjo esant rezultatui 41:38 pasvaliečių naudai.

Antrąją rungtynių pusę abiejų komandų krepšininkai pradėjo netiksliais metimais. Trečiajame kėlinyje pirmieji taškai buvo pelnyti sužaidus daugiau nei tris minutes. Tolimu metimu „Lietkabelio“ krepšininkas T. Barnies išlygino rezultatą 43:43. Trečiojo kėlinio pradžioje šeimininkai spurtavo rezultatu 9:0 ir pirmavo jau 6 taškais 47:41. Šiame ketvirtyje svečiai savo pirmuosius taškus pelnė kai buvo sužaistos beveik penkios minutės. „Lietkabelio“ krepšininkai nemažino apsukų ir įpusėjus trečiajam mačo ketvirčiui jau turėjo 10 taškų pranašumą 53:43. Po trijų kėlinių panevėžiečiai pirmavo rekordine 14 taškų persvara 61:47.

Paskutiniame mačo kėlinyje po tikslaus tolimo K. Vinaleso metimo „Lietkabelio“ persvara šoktelėjo iki 20 taškų (71:51), o rungtynių laimėtojas jau niekam nekėlė abejonių. Susitikimą panevėžiečiai laimėjo rezultatu 84:60.

„Lietkabelis“: K. Vinalesas 22, G. Masiulis 17, M. Normantas 11, V. Lipkevičius 10.

„Pieno žvaigždės“: E. Želionis 11, R. Petrilevičius 10, T. Lekūnas 9.

Įveikę „Pieno žvaigždžių“ krepšininkus panevėžiečiai LKL čempionate iškovojo aštuntąją pergalę ir užima antrąją turnyro lentelės vietą. Artimiausias LKL čempionato rungtynes „Lietkabelis“ žais sausio 6 dieną. Panevėžiečiai išvykoje susitiks su Prienų „CBet“ krepšininkais.