Naujuosius metus pradėjo pergale (foto galerija)

Panevėžio „Lietkabelis“ (10/5) Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate iškovojo dešimtąją pergalę. Panevėžiečiai namuose 88:69 (25:12, 25:18, 19:24, 19:15) įveikė Jonavos „CBet“ (7/8) krepšininkus.

Savo aikštėje įveikusi „CBet“ ekipą, „Lietkabelio“ komanda atsirevanšavo svečiams už pirmajame rate Jonavoje patirtą pralaimėjimą rezultatu 66:74.

Mačo pradžia tarp „Lietkabelio“ ir „CBet“ komandų vyko atkakliai – sužaidus tris minutes rezultatas buvo lygus 5:5. Panevėžiečiai savo atakas bandė regnti išnaudodami savo vidurio puolėją Dordžę Gagičių, kurį svečiams sunkiai sekėsi stabdyti. Įpusėjus pirmajam rungtynių ketvirčiui panevėžiečiams pavyko įgyti 9 taškų pranašumą 17:8. Gana greitai šeimininkų persvara šoktelėjo iki dviženklės. Karoliui Giedraičiui pataikius tritaškį metimą „Lietkabelis“ pirmavo rezultatu 20:8. Įgytą persvarą panevėžiečiai išlaikė iki pirmojo kėlinio pabaigos, kurį laimėjo rezultatu 25:12. Pirmajame mačo ketvirtyje aikštės šeimininkai pagirtinai kovojo dėl atšokusių kamuolių. Panevėžiečiai sugriebė 13 nuo lanko atšokusių kamuolių, o jonaviškiai – vos 3.

Antrojo ketvirčio pradžia svečiams nieko gero nežadėjo. Panevėžiečiai pelnė 6 taškus be atsako ir pirmavo jau 19 taškų skirtumu 31:12. Sužaidus pusę laiko šiame kėlinyje „Lietkabelis“ turėjo 14 taškų pranašumą – 34:20. Po kelių minučių panevėžiečiai, po tolimo Kristupo Žemaičio tritaškio metimo, įgijo rekordinę 20 taškų persvarą – 42:22. Jau kitos atakos metu dar vieną tritaškį į svečių ekipos krepšį įsmeigė Grantas Vasiliauskas, o šeimininkų persvara išaugo iki 45:22. Poilsio komandos išėjo „Lietkabelio“ ekipai pirmaujant rezultatu 50:30.

Antrąją rungtynių pusė sėkmingiau pradėjo jonaviškiai. „CBet“ krepšininkai trečiojo kėlinio pradžią laimėjo 8:2, o šeimininkų persvara sumažėjo iki 14 taškų – 52:38. Tuomet „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė minutės pertraukėlės. Po jos vėl sekė panevėžiečių spurtas – šeimininkai įgijo 22 taškų pranašumą 67:45. Po trijų kėlinių „Lietkabelio“ komanda pirmavo rezultatu 69:54.

Panašią persvarą šeimininkai išlaikė ir paskutiniajame mačo ketvirtyje. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui panevėžiečiai pirmavo 78:63, o rungtynes pelnytai laimėjo rezultatu 88:69.

„Lietkabelis“: Kristupas Žemaitis ir Kasparas Bėrzinis po 18, Dovydas Giedraitis 12, Džordže Gagičius 11, Panagiotis Kalaitzakis 7.

„CBet“: Evaldas Šaulys 18, Laimonas Kisielius 11, Edvinas Šeškus 10, Justinas Ramanauskas 9.

Artimiausią susitikimą „Lietkabelis“ žais sausio 5 dieną. Panevėžiečiai Karaliaus Mindaudo taurės ketvirtfinalyje Klaipėdoje susitiks su vietos „Neptūno“ krepšininkais.