Naujų metų talismanai – visi už vieną, vienas už visus

Naujų metų talismanai – visi už vieną, vienas už visus

 

Astrologai žada, kad vasario 3-iąją pagal kinų Saulės kalendorių į Lietuvą ateinantys Metalinio Jaučio metai bus intensyvūs, kupini naujų galimybių ir iššūkių.

Juos įveiks kiekvienas, pasiryžęs nuoširdžiai dirbti. Tikriausiai ne veltui jaučiai laikomi sunkaus darbo, taikos ir teisingumo simboliu. Kelis šimtus kilogramų sveriantys milžinai didžiuliais ragais atrodo grėsmingai ir svetimiems pasitikėjimo nekelia. Tačiau Panevėžio rajone, Taruškų viensėdyje ūkininkaujantis Ričardas Jasiūnas šypsosi, kad jo auginami jaučiai tik svetimiems nėra draugiški. Savo maitintoją jie gali sekti kad ir į pasaulio kraštą, ypač jei šis palepins duonos kriaukšle ar miltų sauja. O jaučių gebėjimu rūpintis vienas kitu, ypač mažiausiais bandos nariais, galima tik žavėtis.

Juokaujama, kad ūkininkai būna pririšti prie karvės uodegos – visas jų laikas derinamas prie galvijų dienos režimo, kurį įrėmina melžimas. Kiek daugiau nei dvylika metų ūkininkaujantis R. Jasiūnas dar besimokydamas Panevėžio žemės ūkio ir hidromelioracijos mokykloje iš dėstytojos išgirdo, jog vakariečiai karvių nebemelžia. Tąkar tik nusistebėjo tokiu neišmanymu ar net tinginyste, tačiau dabar ir paties valdose ganosi devynios dešimtys jautukų ir telyčaičių, auginamų ne pienui, o mėsai. Maždaug pusė bandos – grynaveisliai limuzinai, o kita dalis – limuzinų mišrūnai.

Visą straipsnį skaitykite gruodžio 31 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų