Asociatyvi „Sekundės“ nuotr.

Naujas planas: pajamų mokesčio mokėtojas – šeima

Naujas planas: pajamų mokesčio mokėtojas – šeima

Siekiant apmokestinti gyventojų pajamas ne tik pagal jų dydį, bet ir pagal išlaikytinius, naujoji Vyriausybė planuoja ilgainiui pereiti prie šeimos kaip pajamų mokesčio mokėtojo principo.

Be to, būsima Vyriausybė numato svarstyti galimybes atsisakyti reinvestuoto pelno apmokestinimo, mažinti biudžeto priklausomybę nuo netiesioginių mokesčių –  PVM ir akcizų.

Pirmadienį paskelbtame naujos Vyriausybės programos projekte pažymima, kad pagal mokestinių pajamų struktūrą Lietuva pernelyg pasikliauja netiesioginiais mokesčiais, o nemenkos dalies jų net nesugeba surinkti.

„Ekonomikai mažiausiai žalingi mokestinių pajamų šaltiniai, tokie, kaip turto mokesčiai, aplinkosaugos mokesčiai, Lietuvoje kol kas yra vieni kukliausių, tad prioritetą teiksime būtent jiems“, – rašoma projekte.

Naujoji Vyriausybė žada peržiūrėti mokesčių lengvatas ir specialias sąlygas, vengti mokesčių pakeitimų be diskusijų, apie juos ketinama informuoti iš anksto, kad liktų laiko tinkamai pasiruošti.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų