M. Garucko nuotr.

Naujamiestiečiai didžiuojasi atidarytu šiaudų parku

Naujamiestiečiai didžiuojasi atidarytu šiaudų parku

 

Po ilgo ir sunkaus darbo Naujamiestyje jau tryliktą kartą iškilo įspūdingas šiaudų skulptūrų parkas. Sekmadienio vakarą miestelio gyventojai ir svečiai susirinko į smagų jo atidarymą.

Nuo rugsėjo pradėto kurti parko užbaigtuvės šiemet šiek tiek užsivėlino. Trūko darbo jėgos, todėl šiaudinis stebuklas sulaukė ir gruodžio, kai jį pagaliau baigtą galėjo pamatyti žiūrovai.

Gana vėjuotą vakarą, po Naujamiesčio kultūros centro atlikėjų teatralizuoto pasirodymo nuo didžiulės skulptūros nuslinko širma ir pasirodė kubo formos šiaudinis namas. Suformuotais laiptais galima patekti net ant jo stogo.

Atrodytų, per daugiau kaip dešimtmetį turėjo išsisemti kūrėjų idėjų bei minčių lobynas, tačiau šiaudinių skulptūrų kūrėjai juokauja, kad pats gyvenimas jiems mesteli naujų sumanymų. Šiemet nuspręsta įamžinti visą skulptūrų parko istoriją – jos dabartį ir praeitį.  O kartu parodyti, kaip gali derėti šiaudo paprastumas ir modernumas.
Pirmą kartą Naujamiesčio skulptūrą papuošė piešiniai. “Šiaudas kaip drobė” – tokia tema meną ant neįprasto pastato sukūrė menininkai. Aplink namą “žydi” šiaudinių medžių sodas.

Miestelio įžymybė

“Jau treti metai skultūrų nebedeginame”, – pasakojo Naujamiesčio kultūros centro darbuotoja Rima Serdikevičienė.

Tokios ceremonijos atsisakyta dėl parko išaugusio populiarumo. Skulptūrų parką pamėgo ne tik vietiniai gyventojai, bet ir svečiai. Unikalių šiaudinių skulptūrų pažiūrėti atvažiuoja lankytojai iš  visos Lietuvos.

Pasak R. Serdikevičienės, jai būtų smagiau, jei naujamiestiečiai daugiau prisidėtų kuriant šiaudų skulptūras. Tačiau kalbinti žmonės pasakojo, kad ne viskas tokiame darbe jų jėgoms.

“Esame ne kartą užsukę padėti, virvėmis rišti šiaudus nėra taip lengva. Galvojome ir vaikus iš mokyklos atsivesti, bet iš jų turbūt nebūtų tokios didelės naudos “, – kalbėjo naujamiestiečiai.

Atidarymo šventės dalyviai džiaugėsi miestelio simboliu tapusiu parku. Jis išpopuliarino šios gyvenvietės vardą. Šiais metais net ir kalėdinė eglutė Naujamiestyje šiaudinė.

Kiek visas šis grožis išliks, sunku pasakyti. Naujamiestiečiai tikina, kad šiaudui drėgmė ar kaitra nedaro žalos – priešingai, jis užsikonservuoja ir gali stovėti bei skleisti emocinę šilumą gana ilgai. Bet kitą žiemą gyventojai lauks jau kitos savo įžymybės idėjos.

Galerija

Komentarai

  • Labai grazu daug darbo ideta .Paziuret visiems grazu ,malonu ,tik pagalvojus tiek darbo ideta ar negaletu padeti kazkokia dezute kaip ir auku kiek kas galetu tiek idetu pinigeliu uz ta varga ,grozi .

  • gaila,nebuvo jokios reklamos,tik šnd sužinojom…

  • Apgailestaujame,kad nežinojome…kodėl žiniasklaida nepraneša apie tokius renginius? Taigi už kiekvieną skelbimą jie plėšia pinigus.! O čia žmonės savo jėgomis savo laiku sukūrė tokį meną tai negi dykai reklamuosi.Tuo klausimu visiškas dugnas.Kūrėjams sveikatos ir naujų idėjų.O dėl piniginės pagalbos-verta pamąstyti.

    • Atsakyti
    • Ir šimtų tūkstančių nereikėjo ir sukūrė tikrai gražų dalyką. Tikriems grožio kūrėjams ne pinigai pirmoje vietoje. Imkit pavyzdį Panevėžio ,,kultūrininkai“ ir pavydėkite.

      • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų