I. Stulgaitės–Kriukienės nuotr.

Nauja ligoninė laukia Europos žinių

Nauja ligoninė laukia Europos žinių

Jau beveik metus kalbama apie naujos Infekcinės ligoninės statybas Panevėžyje. Tokių medicinos įstaigų plėtrą kaip išeitį pandemijai suvaldyti matanti Lietuva vis dar tebelaukia Europos palaiminimo ir pinigų.

Pandemija parodė, kad esamos ligoninės nėra pritaikytos infekcinių ligonių srautams – daugelis tokių įstaigų tapo COVID-19 viruso židiniais.

Viena iš Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo plano priemonių yra pagalba sveikatos sektoriui. Dar pernai rudenį sveikatos apsaugos ministras patvirtino Infekcinių ligų valdymo ir kontrolės kocepciją 2020 – 2025 m.

Joje numatyta penkiuose Lietuvos miestuose kurti infekcinių ligų klasterį, taip pat ekstremalioms situacijoms pritaikyti dešimties regioninių ligoninių priėmimo skyrius.

Naują ligoninę galvojama statyti ir Panevėžyje. Planuojama įstaiga būtų skirta infekcinėmis ligomis sergantiems pacientams ir aptarnautų ligonius iš dviejų apskričių – Panevėžio bei Utenos.

„Lietuva vis dar laukia Europos komisijos pritarimo dėl finansavimo tokiai idėjai. Šioje stadijoje viskas kol kas ir sustojo. Kai žinosime, kad pinigai skirti ir kiek jų atseikėta būtent Panevėžiui, bus galima detalizuoti ir mūsų ligoninės statybos sprendimus”, – apie naujos Infekcinės ligoninės Panevėžyje idėją kalba Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas infrastruktūrai Mindaugas Čipinys.

Pirminiais projekto skaičiavimais, naujoji ligoninė apimtų iki 10 tūkst. kvadratinių metrų ir turėtų iškilti greta dabartinės Respublikinės ligoninės Smėlynės gatvėje.

Kol laukiama žinios dėl finansavimo, netrukus turėtų prasidėti Panevėžio ligoninės teritorijos tvarkymo darbai.

Visą straipsnį skaitykite lapkričio 26 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • O kas dirbs toje ligoninėje?

  • taip jau sugrusta viskas centre nei praeit nei pravaziuot

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų