NATO jubiliejų šventė su kariais

NATO jubiliejų šventė su kariais

 

Panevėžys su visa Lietuva švenčia 15-os metų sukaktį, kai mūsų valstybė yra Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) narė. Be to, šiemet šventė dviguba – pati organizacija mini 70 metų sukaktį.

Nors į Laisvės aikštę renginys nesutraukė tiek dalyvių kaip Vasario 16-oji ar Kovo 11-oji, tačiau atėjusieji ar tik stabtelėję einantys pro šalį aktyviai domėjosi Karaliaus Mindaugo husarų bataliono demonstruojama technika, karių gyvenimu, pagerbė šalies ir NATO vėliavas. Itin garsių ovacijų sulaukė Panevėžio lopšelio-darželio „Taika“ auklėtinių smagus pasirodymas.

Nuskambėjus karių salvėms už Lietuvą, Lietuvos kariuomenę ir NATO, miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas pabrėžė, kad ši diena itin svarbi ne tik Lietuvos, bet kiekvieno mūsų saugumui. Tai pats patikimiausias garantas, kad neliksime vienų vieni, kaip kad buvo praeityje, o pati šalis dar niekada nebuvo tokia saugi.

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono štabo viršininkas Vaidas Stankevičius priminė, kad Lietuva neseniai šventė Nepriklausomybės atkūrimo dieną, tačiau kovas turi ir dar vieną šaliai svarbią datą – tą mėnesį priimtas sprendimas būti galingiausios organizacijos dalimi.

Per penkiolika metų, kai Lietuva tapo NATO nare, įvyko daug pokyčių ir kariuomenėje, ir visoje valstybėje.

„Kiekvienas karys yra pasirengęs ginti ne tik Lietuvą, bet ir kitas šalis“, – kalbėjo V. Stankevičius.

Štabo viršininko teigimu, stiprūs esame tiek, kiek stiprus silpniausias narys.

Būdama NATO narė Lietuva ne tik solidariai prisideda prie regiono, Europos ir pasaulio stabilumo ir taikos palaikymo, bet ir užtikrina savo piliečių saugumą, laisvę ir gerovę. Per penkiolika metų tūkstančiai šalies karių dalyvavo misijose Irake, Afganistane, Kosove ir kitur.

Jaučiasi saugesni

„Aišku, kad geriau, kai esame NATO nariai. Jeigu ne NATO, būtų jau buvę blogai“, – neabejoja į šventę atėjęs pensininkas Vytautas.

Jo teigimu, ta pagalba – ne vien karinė technika, bet ir galinga jėga.

„Kai Estijoje norėjo iš aikštės perkelti tą Bronzinį karį (paminklą sovietų kariams, žuvusiems kovoje už Talino išvadavimą, atminti – aut. past.), kokie kilo neramumai! Jeigu ne NATO, gal būtų važiavę, kaip atvažiavo 1940 metais. Šnekama, kad narystės NATO nereikia, bet taip kalbantieji nieko nesupranta“, – mano Vytautas.

Kitas panevėžietis, taip pat Vytautas, tvirtino, kad narystė NATO jam leidžia jaustis saugesniam.

„Yra tikimybė, kad padės, jeigu užpultų kokia nors agresyvi valstybė – nebūtinai Rusija“, – kalbėjo panevėžietis.

Jis į šventę pakliuvęs atsitiktinai – tiesiog ėjęs pro šalį. Vytautas manė, kad renginiai bus tik sostinėje.

Pagrindinė šventė – sostinėje

NATO yra sėkmingiausias pasaulio istorijoje Aljansas, vienijantis 29 demokratiją, laisvę, žmogaus teises ir teisės viršenybę vertinančias Europos ir Šiaurės Amerikos valstybes. Stengiamasi kartu užkirsti kelią konfliktams, išsaugoti taiką beveik milijardui žmonių.

Minint NATO sukaktis, pagrindiniai renginiai numatyti šeštadienį Vilniuje. Šventėje ne tik sakys iškilmingas kalba šalies vadovai, NATO pajėgų integravimo vieneto Vilniuje vadas, bet ir Garbės sargybos kuopos kariai surengs šventinį pasirodymą – aidės salvės, skrydžiu planuoja pasveikinti NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse šiuo metu vykdantys Lenkijos karinių oro pajėgų pilotai su naikintuvais F-16. Taip pat bus demonstruojama karinė technika ir ginkluotė, vyks įvairūs koncertai.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų