Muzikos kūrėjas laukia grįžtamojo ryšio

Muzikos kūrėjas laukia grįžtamojo ryšio

Panevėžiečiai – rimti konkurentai net garsiausiems pasaulio muzikos kūrėjams. Iš Aukštaitijos sostinės kilęs muzikos prodiuseris Linas Gaudutis, geriau pažįstamas Gaullin vardu, tikina, jog tame nėra nieko keisto. Juk panevėžiečiai muzikos kūrėjai pasižymi ryžtu, drąsa ir nebijo būti išskirtiniai.

Linas Gaudutis-Gaullin puikiai vertinamas jaunosios kartos elektroninės muzikos prodiuseris. Jo kūriniai nuolatos skamba Vokietijos radijo topuose, o Prancūzijos radijo hitų stotis „Energy“ lietuvį prodiuserį ir didžėjų nominavo net dviejose kategorijose.

Panevėžietis pretendavo tapti geriausių metų didžėjumi, o jo kūrinys „Moonlight“ – šokių ir elektroninės muzikos metų hitu.

Pats 21-erių muzikantas sako, jog sėkmė greičiausiai buvo nulemta palankaus atsitiktinumo.

„Sau galėčiau pritaikyti posakį: „Tinkamu laiku, tinkamoje vietoje“, nes pastebėtas buvau tikrai ne iš karto“, – sako Linas.

Nors šiuo metu gyvenimą kuria sostinėje, L. Gaudutis dažnas svečias gimtajame Panevėžyje.

Anot jo, didelį karjeros šuolį lėmė „LithuaniaHq“ muzikos kanale išleista daina, kuri neilgai trukus užkariavo klausytojų širdis.

Linas sako tą pasiekęs ne tik įdėdamas daug darbo ir pastangų, tačiau ir kovodamas su savimi kaip asmenybe.

„Tikrai ne kartą buvo mintis pasiduoti. Tačiau turiu geriausią palaikymą, kokį tik galiu turėti. Tiek šeima, tiek mano panelė, tiek draugai mane palaiko ir tai labai padeda“, – sako Gaullin.

Keisčiausia, jog prie naktinių vakarėlių, linksmybių ir jo nebuvimo namuose turėjusi prisitaikyti mylimoji ne tik nepriekaištauja dėl tokio įtempto darbo grafiko, bet ir ragina nesustoti.

„Jeigu ne mano panelė, manau, nebūčiau ten, kur esu dabar. Kiek kartų norėjau pasiduoti ir viską mesti, bet ji mane visuomet perkalbėdavo ir niekada to neleido padaryti“, – šypteli L. Gaudutis.

Milijonai perklausų

Norint susikurti sėkmingą karjerą ir šauti į viršūnę, Lino nuomone, muzikos kūrėjui visų pirma reikėtų nenustoti svajoti, daryti, ką mėgsta, ir nesiklausyti smerkiančiųjų nuomonės.

Gaullin kūriniai muzikinėse platformose dabar skaičiuoja milijonus perklausų. Linas sutinka, jog jaunam atlikėjui toks įvertinimas tikrai puikus, tačiau yra kur kas svarbesnių dalykų, į kuriuos jis nelinkęs žiūrėti pro pirštus.

„Man svarbu būti įvertintam, bet taip pat svarbi ir argumentuota kritika. Tik taip galiu tobulėti“, – sako muzikos prodiuseris.

Grįžtamasis ryšys, pasak L. Gaudučio, ypač reikšmingas aspektas, dirbant tokį darbą.

„Nors niekada nesistengiau niekam įtikti, man svarbu, ką apie mano kuriamą muziką galvoja klausytojai. Visuomet kuriu tai, kas visų pirma patinka pačiam, o ne bandau atkartoti, kas „ant bangos“, – sėkmės raktą mano atradęs Linas.

Perdėto dėmesio nejaučia

L. Gaudučio pažintis ir pirmieji žingsniai muzikos pasaulyje prasidėjo prieš septynerius metus. Tuo metu jaunuolis pradėjo kelti įvairiausių dainų „miksus“ į muzikines platformas ir tik gerokai vėliau, po poros metų, išdrįso pradėti bandyti kurti muziką pats.

„Man visiškai nesisekė iki tol, kol geras draugas nepadėjo išmokti pagrindų šioje srityje. Savo pirmąjį kūrinį išleidau tik 2016 metais. Nuo tada ir prasidėjo mano, kaip prodiuserio, karjera“, – pasakoja Linas.

Nors jis populiarus tarp elektroninės muzikos mylėtojų, Gaullin tikina dar nespėjęs pajusti žinomumo skonio.

Nori laimingo klausytojo

L. Gaudutis dabar kaip niekad susitelkęs į muziką. Įprastos darbo dienos valandų neskaičiuoja, kūrybinis procesas gali pareikalauti netgi bemiegės paros.

Linas sako viską pasiekęs ne tik įdėdamas daug darbo ir pastangų, tačiau ir kovodamas su savimi kaip asmenybe.

„Tikrai nėra taip, kad sėdžiu nuo ryto iki vakaro ir kuriu muziką. Kartais būna, jog ir vidury nakties kyla minčių. Tuomet keliesi iš lovos ir eini daryti tai, ką turi daryti“, – šypteli Linas.

Gaullin svarsto, jog jo kuriamos muzikos stilių būtų labai sunku įvardinti. Kuria tai, kas arčiausiai širdies, ir dažniausiai linksta į hauso, popmuzikos stilių.

„Mano kūryba yra dalis manęs. Kurti man didžiulis malonumas ir tam atiduodu visą save. Dažnai būna, jog kuri muziką tokią, kaip tą akimirką jautiesi“, – sako vaikinas.

Jis tiesiog siekia, kad klausytojas jaustųsi gerai ir būtų laimingas klausydamas jo kūrybos. O visa kita nebe taip ir svarbu.

Emocinis krūvis

L. Gaudutis pripažįsta: muzikos pasaulyje konkurencijos išties labai daug. Nepaisant to, stengiasi į ją nekreipti dėmesio ir susitelkti į tai, ką daro.

Nors jo profesija jauniems žmonėms dažnai asocijuojasi ne su sudėtingu darbu, o greičiau su nesibaigiančiais malonumais: vakarėliais, šokiais, muzika, pažintimis, Linas tikina, jog realybė yra kitokia.

„Tai yra labai daug emocinių jėgų reikalaujanti profesija. Būna sunku, nes idėjų juk nesukursi. Jos turi tiesiog laiku ateiti, o aš – jas įgyvendinti“, – pabrėžia kūrėjas.

Prodiuseris sako, jog jo muzikinis skonis intensyviai keitėsi ir vis dar keičiasi.

Gaullin pažįstamas ne tik melomanams Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Pasak jo, Lietuvoje elektroninė muzika, kaip ir pats jos atlikėjas, dar nėra taip stipriai vertinama kaip svetur.

Linas dar ir šiandien mena įsimintiniausią vakarėlį, kuriame jam teko groti. Prancūzijoje, Kano mieste Gaullin buvo subūręs apie 20000 muzikos mylėtojų.

Anot L. Gaudučio, šių dienų jaunimas vis labiau keičiasi į gerąją pusę. Moka kokybiškai ir skoningai linksmintis.

„Dabartinė karta originali ir labai kritiškai mąstanti, išties savita, mokanti gerai suplanuoti laiką ir jį smagiai praleisti“, – įvertina muzikos kūrėjas.

Gaullin pripažįsta: muzikos pasaulyje konkurencijos išties labai daug.

Tėčio pėdomis

Linas įsitikinęs, jog tai, kas atsitinka gyvenime, turi tam tikrą priežastį. Mano dabar galintis drąsiai teigti, jog jo santykis su muzika labai darnus.

„Ilgą laiką tik svajojau, jog muzika būtų mano gyvenimo dalis, o dabar šimtu procentų galiu pasakyti: „Taip, aš atradau savo vietą“, – šypteli Gaullin.

Tai, jog atsidūrė muzikos pasaulyje, neturėtų nieko stebinti. Jo tėtis, nors ir savamokslis, labai gerai moka tiek dainuoti, tiek groti gitara bei armonika.

Nors muzikos padangėje Gaullin – ne naujokas, prieš svarbius pasirodymus scenoje vis dar bando pažaboti užplūdusį jaudulį.

„Jį man padeda įveikti mintis, kad kai užlipsiu ant scenos, kelio atgal nebebus. Tiesiog turiu eiti ir padaryti viską, ką galiu, geriausiai“, – pabrėžia Linas.

Aukštaitijos sostinė – sava

Nors šiuo metu gyvenimą kuria sostinėje, L. Gaudutis dažnas svečias gimtajame Panevėžyje. Su šiuo miestu išsaugojęs išties glaudų emocinį ryšį. Čia gyvena jo tėvai, draugai, su kuriais užaugo.

Linas tvirtina neabejotinai pastebėjęs proveržį gimtojo miesto jaunimo gyvenime, Panevėžio infrastruktūros pokyčius.

„Kiekvieną kartą grįžęs į Panevėžį iš Vilniaus pastebiu skirtumus. Tvarkomi keliai, Laisvės aikštė, vyksta statybos. Smagu stebėti, kad miestas atsinaujina, auga ir jame vis plečiasi nauji verslai“, – sako L. Gaudutis.

Panevėžyje prabėgusią vaikystę ir paauglystę Linas mena su šypsena veide.

Save prisimenantis kaip išdykusį, kartais ir tėvų neklausantį vaiką, nenorintį anksti keltis ir eiti į mokyklą. Jis svarsto ir dabar yra esantis paprastas, nesusireikšminęs, lengvai bendraujantis.

„Ne kartą esu girdėjęs, jog iš šalies atrodau piktas, bet taip tikrai nėra ir su manimi pabendravusieji tuo įsitikina. O artimieji mane mato kaip labai užsispyrusį ir savo tikslų siekiantį žmogų“, – sako Gaullin.

Kad Linas – žmogus, tikslingai siekiantis savo, puikiai įrodo ir jo žemiškos svajonės.

„Stengsiuosi dirbti dar daugiau, kad ateityje galėčiau įkurti elektroninės muzikos prodiusavimo mokyklą“, – planus atskleidžia kūrėjas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų