Muzikantus kaitina ne tik saulė

Muzikantus kaitina ne tik saulė

Kone metus kentėję priverstinę pandeminę izoliaciją, dabar, atlaisvinus jos gniaužtus, tautiečiai puola atsigriebti. Pajutę švenčių gausą rankomis trina štilį išgyvenę į renginius kviečiami muzikantai. Keturi panevėžiečiai atlikėjai patikino vos spėjantys suktis – visi jų vasaros savaitgaliai užimti, nors kainos už linksmą vakarą gali perkopti ne vieną tūkstantį eurų.

Puola atsigriebti

Daugiau nei 30 metų į sceną lipantis panevėžietis Virgilijus Valuntonis pasakoja įvairiuose renginiuose aktyviai dainuojantis jau nuo birželio pradžios ir užsakymų turintis iki pat rudens. Dažniausia jo klausytojų auditorija – šventes rengiančios įvairių šalies miestelių bendruomenės. Turi V. Valuntonis užsakymų ir asmeninėms šventėms.

„Pamenu, kai atvykome, maisto ruošėjos mums parodė į stalą ir klausia, ar matome, kas ant jo. Išvydusios, kad nesuprantame, bedė pirštu ir paaiškino: nėra butelių.“
D. Gudvalis

Jo pasirodymų kainos svyruoja nuo 1200 iki 2500 eurų. Skirtumą, pasak V. Valuntonio, diktuoja užsakovų poreikiai: grojant didesnėje erdvėje, reikalinga vežtis daugiau aparatūros, o tai irgi didina užsakymo įkainį.

Nuo klasikos iki rokenrolo

V. Valuntonis neslepia priimantis toli gražu ne visus užsakymus. Su kuo nesukertama rankomis, įvardyti nepanoro, bet paaiškino, kad tokie užsakovai paprasčiausiai negerbia muzikantų. Tai matyti iš jų išsakomų nepagarbių reikalavimų.

Į vestuves, jubiliejus V. Valuntonis vyksta vien dainuoti. Jo pasirodymas su pertraukomis trunka tris akademines valandas. Viktorinų, žaidimų, kitokių atrakcijų šis muzikantas teigė neorganizuojantis. Kaimų, miestelių, įstaigų šventėse dainininkas užtrunka valandą.

Pašnekovas tvirtino, kad kviečiamas koncertuoti su užsakovu aptaria repertuarą, kuriame – lietuviškos, rusiškos, ispaniškos, angliškos dainos.

„Mūsų repertuaras – nuo klasikos iki rokenrolo“, – sakė V. Valuntonis.

Paprašytas prisiminti kokių būta išskirtinių situacijų linksminant svečius, V. Valuntonis svarsto, kad nemaloniausia būna, kai dingsta elektra, kitokių problemų jam koncertuojant nėra nutikę.

V. Valuntonis tvirtina priimantis toli gražu ne visus užsakymus. Asmeninio archyvo nuotr.

Švenčia kultūringiau

Vestuvių muzikantu prisistatantis panevėžietis Evaldas Laureckas irgi tvirtina, kad pasipylė ir vestuvės, ir jubiliejai. Anot jo, jubiliejai pradedami švęsti nuo 30 metų, o dažniausiai pažymimos 50 ir 60 metų sukaktys. E. Laureckas per šias šventes ne vien groja, bet ir su kolega veda vakarus, linksmina svečius. Už šešias valandas skambančią gyvą muziką ir atrakcijas jiedu prašo vidutiniškai po 400 eurų.

E. Laureckas jau 23 metus vestuvėse groja klavišiniais, saksofonu, akordeonu, klarnetu.

„Kai kurie žmonės į grojimą žiūri kaip į kažkokį perdėm lengvą užsiėmimą, tarsi aš grodamas vien pramogauju“, – prasitaria muzikantas.

Anot jo, anksčiau vestuvės, jubiliejai praeidavo audringiau, pasitaikydavo santykių aiškinimosi įvairiais lygiais. Dabar, pasak E. Laurecko, švenčiantieji gerokai kultūringesni.

Grojo kurtiesiems

Kaip išskirtines, kurias jam teko vesti, E. Laureckas paminėjo kurčiųjų vestuves. Jis neslepia sutrikęs, kai sužinojo grosiantis žmonėms, tarp kurių buvo klausos negalią turinčiųjų, o ir patys jaunavedžiai kurti. Ėmęsis groti nustebo, kad kurtieji puikiai jaučia ritmą, šoka, linksminasi. Beje, E. Laureckas teigė, kad dažniau nei panevėžiečiai į šventes jį kviečiasi kitų Lietuvos regionų žmonės.

„Penktadienį groju kur nors Prienuose, grįžtu namo, o šeštadienį laukia Vilkaviškio gyventojų šventė“, – išvykas vardijo muzikantas.

E. Laureckas neslepia sutrikęs, kai sužinojo grosiantis kurčiųjų vestuvėse. Asmeninio archyvo nuotr.

Vestuvės, nustebinusios muzikantus

Panevėžyje susikūrusios grupės „Klajūnai“ renginių vedėjas Darius Gudvalis, koncertuoti vykstantis drauge su dainininkais Andriumi Žaldoku ir Pauliumi Rožėnu, teigė, kad du trečdaliai jų koncertų būna skirti asmeninėms šventėms – jubiliejams, vestuvėms, krikštynoms, kita dalis – miestelių organizuojami renginiai. Trečdalis užsakovų – Panevėžio miesto ir rajono gyventojai, likusieji – visa Lietuva.

Šios grupės koncertas ir šventės vedimas kainuoja nuo 700 eurų, o trunka septynias valandas.

Kaip sako D. Gudvalis, nors jie ir ne naujokai, visgi būta juos nustebinusių užsakymų. Kaip vieną įsimintiniausių atlikėjas įvardijo vestuves be alkoholio.

„Pamenu, kai atvykome, maisto ruošėjos mums parodė į stalą ir klausia, ar matome, kas ant jo. Išvydusios, kad nesuprantame, bedė pirštu ir paaiškino: nėra butelių. Mes pasvarstėme, kad to dar nebuvo. O kai prasidėjo puota, pajutome, kaip puikiai negeriantys žmonės linksminasi“, – kitokių vestuvių įspūdžius pasakojo panevėžietis.

Sunkiausia jubiliejuose

Dainininkas Marius Valonis, paprastai koncertuojantis drauge su dainininke Simona, teigė už koncertus per jubiliejus ar vestuves imantys nuo 800 iki 2000 eurų. Jų pasirodymas su pertraukomis tęsiasi tris akademines valandas, o kaina priklauso nuo švenčiančiųjų gausos, salės dydžio, repertuaro, pagaliau – ir nuo susitarimo. Dainos, pasak M. Valionio, pritaikytos prie švenčių tradicijų.

„Piršliai šiuo metu nebepopuliarūs, juos keičia liudininkai. Taigi piršlių, kaip anksčiau, jau niekas nebekaria“, – tikino M. Valonis.

M. Valonį nustebino vestuvės, kai net nesulaukę vidurnakčio, vestuvininkai pakilo ir išsiskirstė. Asmeninio archyvo nuotr.

Užtat dainuojamos specialios dainos tėvams, su duona ir druska pasitinkantiems jaunavedžius, bei šiems pjaustant vestuvių tortą.

Pasak M. Valonio, sunkiau dainų repertuarą pritaikyti švenčiant jubiliejų.

„Per vestuves viskas jau įprasta, žinom, kas po ko turi vykti. O į jubiliejus susirenka įvairūs svečiai, skirtingi ir patys jubiliatai, ir visų jų norai“, – teigė atlikėjas.

Išskirtinės M. Valonio vestos vestuvės buvo tos, kurios baigėsi pusę dvylikos nakties.

„Net nesulaukę vidurnakčio, vestuvininkai pakilo ir išsiskirstė. Tai buvo iš dalies blaivios vestuvės – labai mažai alkoholio, bet jos tikrai buvo smagios“, – patikino dainininkas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų