V. Bulaičio nuotr.

Muziejų naktį trūko tik miego

Muziejų naktį trūko tik miego

Šeštadienio vakarą visi keliai vedė į Panevėžio kraštotyros muziejų. Jau dvyliktąjį kartą mieste buvo švenčiama Muziejų diena.

Proga įvertinti ir padėkoti

Skirtingai nei ankstesniais metais, naktinėtojai muziejuje vakaroti galėjo iki vėlumos. Be to, prie Muziejų nakties prisijungė ir dar dvi miesto kultūros įstaigos – Dailės galerija bei Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, atvėrusios savo magišką knygų ir kūrybos pasaulį.

Muziejų naktis – ne tik proga nemokamai apsilankyti muziejuje, bet ir sudalyvauti įdomiuose renginiuose. O jų šįkart tikrai netrūko: lankytojai galėjo dalyvauti įdomiose paskaitose, edukacinėse veiklose, išsiburti ateitį, pakeliauti su gidu po miestą, žiūrėti filmus ar iliuzionisto pasirodymą. Pačių mažiausiųjų laukė Lėlių vežimo teatro spektaklis, kūrybinės dirbtuvės bei žaidimų kambarys. Muziejų nakties Visą renginį vainikavo akustinis Martyno Kavaliausko pasirodymas.

Be abejo, vyko ir jau tradicinės orientavimosi varžybos “Muziejaus lobiai”, kur komandos per kuo trumpesnį laiką turėjo rasti paslėptus atsakymus į nelengvus klausimus. Staigmenų kupinas maršrutas vedė ne tik po muziejų, jo filialus, bet ir G. Petkevičaitės-Bitės biblioteką bei Dailės galeriją.

Internetu užsiregistravo 14, bet iš viso į lobių paiešką leidosi 27 įvairaus dydžio komandos ir tik viena jų nesugebėjo įveikti maršruto. Daugeliui koją pakišo Dailės galerijos itin sukta užduotis – suskaičiuoti čia kabančius sodus. Šiemet buvo nuspręsta pirmąją vietą skirti dviems komandoms ir vienai – antrąją.

Įvertino

Be apdovanojimų neliko ir muziejaus draugai bei bičiuliai. Metų „Muziejaus bičiulio“ apdovanojimas įteiktas tautodailininkui Alfredui Petruliui už Lietuvos šimtmečio proga muziejui padovanotą medžio skulptūrų kolekciją, kurios vertė apie 16 tūkst. eurų.

Muziejaus mecenato“ nominacija buvo skirta dienraščiui „Sekundė“ už dėmesį krašto kultūrai, aktyvų dalyvavimą muziejaus gyvenime ir suteiktą paramą. Bendruomenės „Senamiestietis“ pirmininkei ir tradicijų puoselėtojai, nuolatinei Panevėžio muziejaus talkininkei ir muziejinių vertybių skleidėjai Marijai Paraščiakienei atiteko nominacija „Muziejaus lankytojas“. „Metų darželio“ nominacija už aktyvų dalyvavimą muziejaus edukacinėje veikloje ir domėjimąsi krašto istorija buvo skirta lopšeliui-darželiui „Dobilas“, o „Metų mokyklos“ – „Šaltinio“ progimnazijai. Svarbiausia nominacija – „Metų muziejininkas“ atiteko Edukacijos ir informacijos skyriaus vedėjai Vaidai Goberienei.

Magiška naktis

Kaip sakė Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorius Arūnas Astramskas, paprastai Muziejų naktis tęsdavosi iki vidurnakčio, o šiemet buvo nuspręsta padaryti eksperimentą ir pakviesti lankytojus vakaroti iki pat antros valandos nakties. Tuo labiau, kad ši magiška naktis kiek kitokia – renovacijai besiruošiantis muziejus jau ištuštino kai kurias savo erdves, tad ir visi renginiai vyko tik muziejaus viduje.

“Praėjusiais metais paskutiniai lankytojai muziejų paliko vidurnaktį, o kitąmet per Muziejų naktį pasakysiu, kada muziejus ištuštės šiemet”, – juokavo A. Astramskas.

Jis pastebintis, kad Muziejų nakties renginiai sutraukiantys vis daugiau žmonių ne tik dėl įdomios kultūrinės programos, bet ir dėl augančios mūsų mieste vakarinės kultūros. Kai Panevėžyje buvo pradėta organizuoti Muziejų naktis, tokių renginių mūsų mieste praktiškai nebuvo. O dabar žmonės žino, kas tai yra, atvyksta daug kituose miestuose besimokančių studentų, nemažai šeimų su vaikais.

Kiek turėjome lankytojų, sunku pasakyti, bet matome, kad tendencijos didėjančios. Yra tik dar dvi dienos, kada sulaukiame tiek daug lankytojų – tai Vasario 16-oji ir Kovo 11-oji – esame vieni iš nedaugelio įstaigų, kurios dirba valstybinių švenčių metu. Šiemet Vasario 16-ąją muziejuje apsilankė per penki šimtai lankytojų, o Muziejų naktį tikėjomės sulaukti apie tūkstančio lankytojų“, – panevėžiečių aktyvumu džiaugėsi A. Astramskas.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų