Organizatorių nuotr.

Mūsų miesto komandai – bronzos medaliai

Finišavo Lietuvos jaunių (iki 18 metų) regbio čempionatas, kuriame trečiąją vietą iškovojo Panevėžio kūno kultūros sporto centro-Raimundo Sargūno sporto gimnazijos komanda.

Trenerio Anatolijaus Smirnovo auklėtiniai mažajame finale išvykoje 29:24 (15:10) nugalėjo Vilniaus „SM Tauro-VRA“ komandą.

Rungtynės dėl trečiosios vietos šalies sostinėje klostėsi permainingai. Susitikimą gerokai aktyviau pradėjo Panevėžio KKSC-RSSG komanda. Nors šį sykį svečiams dėl įvairių priežasčių negalėjo padėti net keturi pagrindinės sudėties žaidėjai, jie rungtynių pradžioje rungtyniavo sėkmingiau nei varžovai.

Jau 5-ąją mačo minutę Ignas Žukas prispaudė kamuolį vilniečių įskaitiniame plote ir panevėžiečiai išsiveržė į priekį 5:0. Svečiai turėjo akivaizdžią persvarą ir mažiausiai dar keturis kartus galėjo pelnyti taškus, bet dėkingų progų neišnaudojo. Po dar vieno žeminimo Panevėžio KKSC-RSSG komanda pirmavo 10:0. Antroje kėlinio pusėje žaidimas išsilygino, o prispausti kamuolį įskaitiniame varžovų plote po sykį pavyko tiek panevėžiečiams, tiek vilniečiams ir šeimininkams pavyko sušvelninti rezultatą. Poilsio komandos išėjo svečiams pirmaujant 15:5.

Po pertraukos aikštėje vyko tikra drama. Antrojo kėlinio pradžioje Vilniaus „SM Tauro-VRA“ regbininkai perėmė iniciatyvą ir gana greitai išsiveržė į priekį – 17:15. Treneris A. Smirnovas, matydamas, kad pergalė slysta iš jo auklėtinių rankų, pakeitė žaidimo taktiką. Panevėžiečiai pradėjo vengti grumtynių, o savo atakas daugiau rezgė per trijų ketvirčių žaidėjus. Netrukus Ignas Žukas atliko žeminimą, o tiksliu realizacijos smūgiu dar du taškus pridėjo Nortas Albavičius. Panevėžio KKSC-RSSG komanda vėl buvo priekyje 22:17. Gana greitai svečių persvara išaugo iki 12 taškų (29:17), kai taškus savo komandai vėl pelnė I. Žukas ir N. Albavičius. Nors vilniečiai dar spėjo taip pat atsakyti 7 taškais, pergalę 29:24 ir bronzos medalius iškovojo panevėžiečiai.

Labai naudingai susitikime dėl trečiosios vietos rungtyniavo Gratas Šiurskas, Ignas Žukas, Marius Raugalė, Nortas Albavičius, Lukas Valeckas, Edgaras Karitonis, taip pat komandoje žaidusi vienintelė mergina – Izabelė Tautkutė.

„Sezonas mums buvo labai sėkmingai. Mūsų miesto komanda iškovojo prizines vietas tiek regbio-7, tiek regbio-15 šalies pirmenybėse. Lietuvos studentų regbio-7 žaidynėse po pirmojo rato taip pat užimame trečiąją vietą. Kiek sunkiau sekasi Lietuvos suaugusiųjų čempionate, bet tai ir suprantama. Komandos pagrindą sudaro 16–18 metų vaikinai, kuriems prieš vyrus dar sunkoka kovoti. Komanda perspektyvi ir jos laukia puiki ateitis“, – „Sekundei“ sakė treneris A. Smirnovas.

Lietuvos jaunių regbio čempione tapo Šiaulių „SM Klevo-Baltrex“ ekipa. Reguliariajame sezone „SM Klevas-Baltrex“ per penkerias rungtynes pelnė net 401 tašką, o nepraleido nė vieno.

Pusfinalyje nugalėta Panevėžio „KKSC-R. Sargūno sporto gimnazija“, o finale „SM Klevas-Baltrex“ 43:3 įveikė sidabro medalius pelniusią kitą Šiaulių komandą – „SM Klevą-Vairą“.

Penktą vietą čempionate užėmė Kauno „SM Tauras-Ąžuolas“, šeštą – Plungės „RSC-Dorbė“.