LMSF nuotr.

Motokrosininkai sėkmingai pradėjo sezoną

Lietuvos motokroso taurės varžybų pirmajame etape puikiai pasirodė Panevėžio kolektyvai. „MBP Motocross Team“ komanda iškovojo pirmąją vietą, o „Sema“ liko trečia.

Lietuvos motokrosininkai pradėjo sezoną Lietuvos taurės varžybomis. Pirmasis etapas buvo surengtas Kalvarijoje. Šalies taurės varžybose iš viso startavo 19 komandų, tarp kurių 3 iš Panevėžio – „Sema“, „MBP Motocross Team“, „Moto klubas IBC“.

Pirmajame etape puikiai pasirodė dvi Panevėžio miesto komandos. „MBP Motocross Team“ surinko 701 tašką ir iškovojo pirmąją vietą, o „Sema“ su 398 taškais liko trečia. „Semos“ komanda vos 4 taškais atsiliko nuo antrąją vietą užėmusios Utenos ekipos „Racing School“. Panevėžio „Motoklubas IBC“, surinkęs 185 taškus, liko dešimtas.

Motokrosininkai startavo šiose skirtingose klasėse: „50“, „65“, „85“, „125“, „MX1“, „MX1 B“, MX1 C“, „MX2“,,MX2 B“, „MX2 C“, „Moterys“, „Veteranai 40+“, „Veteranai 50+“, „Quad“, „Quad B“, „Quad Veteranai“, „Quad Moterys“.

„MBP Motocross Team“ kolektyvui po maksimalų 50 taškų kraitį pelnė keturi sportininkai: Adrija Skudutytė, Rojus Zaborskis, Dovydas Karka ir Erlandas Mackonis. Kitų šios komandos narių indėlis į pergalę: Karolis Karka 42, Marius Ragažinskas 42, Agilija Skudutytė 40, Eivydas Bartusevičius 40, Eimantas Čepulis 40, Naidas Gailiušis 38, Evaldas Šukys 38, Kipras Leonas 36, Rytis Brandišauskas 36, Artūras Revutas 32, Sydas Gailiušis 32, Jokūbas Skeberdis 32, Aidas Skudutis 25, Augustas Kavaliauskas 15, Aldas Minkevičius 11, Justinas Augustinas 2.

„Semos“ komandai daugiausiai taškų – 47 – pelnė Viktorija Repečkaitė. Kitų šios komandos motociklininkų pelnyti taškai: Armantas Dudoras 36, Gustas Martinkėnas 36, Donatas Ališauskas 36, Viktorija Vareikaitė 31, Jonas Pirtinas 30, Ugnius Vyšniauskas 29, Vilma Šnapštytė 26, Izabelė Repečkaitė 25, Matas Stepukas 25, Kajus Paršiūnas 20, Nerūnas Lapėnas 20, Gediminas Čypas 17, Radvilas Žaltauskas 12, Žilvinas Žarnauskas 8.

Lietuvos motokroso taurės varžybose iš viso bus surengti šeši etapai. Varžybos yra atvirosios ir jose gali dalyvauti užsienio sportininkai. Rezultatai fiksuojami asmeninėje ir komandinėje įskaitose kiekviename etape ir bendrai po visų etapų, iš kurių vienas blogiausias važiavimas arba nedalyvavimas jame yra Lietuvos taurės varžybose neįskaitinis. Varžybos vyksta rengėjų trasose, kurios turi būti priimtos pagal nustatytos formos aktą, galiojantį tik vienoms varžyboms. Visos motociklų kroso varžybos privalo būti vykdomos remiantis Motociklų sporto varžybų Lietuvos Respublikos teritorijoje organizavimo taisyklėmis ir Motociklų kroso varžybų taisyklėmis.

Praėjusių metų šalies motokroso sezonas panevėžiečiams susiklostė labai sėkmingai. Paskutiniame Lietuvos taurės etape, vykusiame Tytuvėnuose, „Semos“ komanda tapo nugalėtoja, o bendroje sezono įskaitoje liko antra, aplenkusi trečiąją vietą užėmusią kitą miesto komandą – „MBP Motocross Team“.

„Semos“ komandos vadovas Almantas Stepukas teigė, kad šiame sezonas kolektyvas vėl pasiruošęs kovoti dėl prizinių vietų.

„Praėjęs sezonas dėl koronaviruso pandemijos buvo trumpesnis, ne visos planuotos varžybos įvyko, be to, buvo sunkiau joms pasiruošti. Nepaisant visų problemų, komanda pasirodė sėkmingai. Esant didelei konkurencijai šalies čempionate tarp visų komandų likome ketvirti, o Lietuvos taurės varžybose – antri. Šiemet irgi nusiteikę kovoti dėl prizinių vietų“, – „Sekundei“ sakė A. Stepukas.

Antrasis Lietuvos motokroso taurės etapas gegužės 29 dieną vyks Rokiškyje. Šalies motokroso čempionatas, kuriame bus surengti penki etapai, gegužės 1 dieną startuos Pakruojyje.